Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6681
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lokatorka z ul. Kamiennej w Piechowicach: w tym domu nie da się żyć!

Wiadomości: Region
Wtorek, 2 października 2012, 7:31
Aktualizacja: Środa, 3 października 2012, 8:28
Autor: mea
Fot. mea
– Dla bezpieczeństwa wyłączam na noc korki, żeby spać spokojnie, bo w każdej chwili może nastąpić zwarcie w przewodach elektrycznych przez wodę cieknącą po ścianie z dziurawego dachu – alarmuje Stanisława Wojtycka, mieszkanka lokalu komunalnego w budynku przy ul. Kamiennej w Piechowicach. – Elektryk wykonał przegląd instalacji w tym mieszkaniu, podczas której nie znalazł żadnych nieprawidłowości – informuje tymczasem Jacek Radwan, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

- Dach przecieka tak, że w łazience na ścianie mam zacieki obok instalacji elektrycznej. Inspektor nadzoru budowlanego, kazał mi zlikwidować instalację elektryczną w łazience, jednak po ciemku nie dałoby się nic zrobić, więc gdy pada deszcz muszę wyłączać korki - opowiada lokatorka. Jednak Jacek Radwan twierdzi, że nie wydawał nakazu usunięcia instalacji elektrycznej w żadnym z pomieszczeń tego mieszkania.

Jak mówi właściciel jednego z mieszkań w budynku, od 2001 r. były wykonywane różne naprawy dachu. – Później zauważyliśmy, że ktoś robi dziury w dachu od dołu, czyli będąc na strychu, do którego mają klucze jedynie cztery rodziny tu mieszkające. Ubytki były łatane, niestety mieszkańców nie stać na kapitalny remont – podkreśla mężczyzna.

Budynek ma ponad 100 lat i wymaga remontu, odpada w nim tynk, a w środku jest bardzo duża wilgoć i rośnie grzyb. Dwa mieszkania są wykupione na własność, a dwa pozostałe to lokale komunalne - Już dwa lata leczę bark, po tym jak zimą poślizgnęłam się przed wejściem do budynku, zahaczyłam o dziurę, potem wysoki próg i uderzyłam w drzwi. Stłukłam sobie wtedy biodro i bark. Już dawno prosiłam zarządców budynku o załatanie tej dziury przed drzwiami wejściowymi i nic, a na fundusz remontowy płacę – mówiła Stanisława Wojtycka.

Zarządca części lokali w budynku przy ul. Kamiennej (Zarząd Nieruchomości „Wspólny dom” ) poinformował, że chciał naprawić tę dziurę, jednak nie zgodzili się na to właściciele mieszkań prywatnych, gdyż jest to miejsce na metalową wycieraczkę, którą akurat ktoś ukradł. Tymczasowo w zamian położona jest zwykła wycieraczka, do czasu zakupu tej odpowiedniej.

- Wczoraj (1 października) byliśmy sprawdzić, czy dach przecieka w tym budynku i nie znaleźliśmy śladu nowych zacieków, a te które są np. na ścianie przy schodach prowadzących na pierwsze piętro powstały przed naprawami dachu, których dokonano w 2011 r. – mówił przedstawiciel ZN „Wspólny dom” . W tym samym roku po częściowym remoncie dachu, podczas kontroli budynku stwierdzono zaciek na ścianie w lokalu, gdzie mieszka Stanisława Wojtycka, który powstał przez wieszanie nieodsączonego prania na strychu. – Przecież widać, że ta woda leci z dachu, zalewa mi mieszkanie i nikt nie chce mi pomóc – skarży się lokatorka.

Ponadto, jak informuje zarządca przy większych opadach deszczu woda z sadzą wypływa w tym mieszkaniu z komina. Jednak 7 kwietnia 2012 r. Stanisława Wojtycka odmówiła wpuszczenia fachowców, którzy mieli obniżyć tzw. dekowanie komina, by deszczówka nie dostawała się do mieszkania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~hfuk 2-10-2012 8:05
Jak nie da sie zyc; trzeba umrzec !
~17sqandal 2-10-2012 8:49
takie małe piekiełko sasiedzkie. Brak porozumienia miedzy sąsiadami i zło tylko czeka żeby pokazać pazury i śmieszne jest to ze tlumaczy się administracja nie chce najemca 9 bo nie chce 0 zeby ten komin czy dziure naprawić to niech nie narzeka ...... czego szukacie mieszkancy tego domku , no czego?
~papi 2-10-2012 9:13
jak jest zle to zawsze mozna zmienic miejsce zamieszkania !!!!!!!!!!!!
~oki-doki 2-10-2012 9:19
piekny poniemiecki dom,bieda przesiedlencza ze wschodu doprowadziła do ruiny kazdemu dalej sie wydaje ze wszystko mu się należy za darmo jak za wspanoałego komunizmu , ale to se ne wrati panie hawranek zakasywać rękawy i zapie...dalać do roboty a nie czekac że darmo miasto zrobi NIEROBY SASRANE !!!!!!!!!!!!!!!!!
~mariuss111 2-10-2012 9:41
komunalne, czyli niczyje, babka czeka, aż przyjdą i jej naprawią, a sama przez dziesięciolecia nie zrobiła nic
~ulka 2-10-2012 9:59
Niektórzy w ogóle nie mają dachu nad głową...
~ 2-10-2012 10:45
do 9:41. masz rację ,
~ 2-10-2012 10:47
Tak zniszczyć piękną poniemiecką wille to tylko potrafią PRL-owskie *, niestety komunistyczne capy wasza epoka mineła, teraz jest prywatyzacja, zakasajcie rękawy i sami remontujcie, albo sprzedajcie prywatnemu inwestorowi on już będzie wiedział jak to wyremontować i zrobi z tego piękny pensjonat.
~ 2-10-2012 10:49
cd, wejście do budynku ja osobiście zrobiłabym dla własnego bezpieczeństwa a nie czekałabym aż dojdzie do tragedii
~lol 2-10-2012 10:50
Komunalne więc pani chyba płaci czynsz jaki by nie był, no i mieszkanie nie jst jej własnością, a na jakikolwiek remont musiała by uzyskać zgodę od zarządcy.a w umowach najmu mieszkań komunalnych jest napisane jak byk, że usterki typu dach usówa wynajmujący. A swoją drogą to pewnie starsza pani tańce na dachu wyprawiała a na rynnach się podciągała no isię spsuły:)
~ 2-10-2012 10:59
Jak żyć panie premierze?
~zx 2-10-2012 11:51
Każdy musi zadbać o swoje włożyć trochę pracy
~fanjelonki 2-10-2012 12:14
nie dbają, mają w * bo nie ich a potem łapę wyciągają.Niech przyjdą mieszkać na Zabobrze, zapłacą normalny czynsz to może spółdzielnia im zrobi..
~gość * 2-10-2012 13:35
oki-doki masz rację.Siedzą tylko w oknach albo na balkonach i palą te faje.Na wóde i papierosy kasa zawsze się znajdzie.
~ 2-10-2012 13:40
to nie tylko tam są takie budynki w jeleniej jest więcej na ul. nadbrzeżnej 22 tam nawet nie ma wc tylko wychodki
~`` 2-10-2012 13:53
w JG i w okolicach niestety większość budynków jest w taki,m stanie.
~ 2-10-2012 15:10
Na takich dewastatorow jest niezawodny sposob i gwarancja, ze juz niczego nie zniszcza: PRZESIEDLIC ICH WSZYSTKICH TAM, Z KAD PRZYSZLY TU ICH RODZINY CZYLI NA BIALORUS !!! Tam bedzie im bardzo dobrze, beda mieszkac w lepiankach wsrod takich samych ludzi jakimi sa, beda pedzic bimber i wszyscy beda szczesliwi. To grzech, zeby tak piekne domy byly dewastowane przez asocjali. Jedzcie chociazby do Niemiec i zobaczycie, ze tutaj w kamiennicach (wyremontowanyhc i zadbanych) mieszkaja ludzie majetni a "elity" przesiedla sie do takich miejsc jak Zabobrze no ale w POlsce jest odwrotnie...Dziwilo mnie, ze Wojska Polskiego jest w takim oplakanym stanie poki nie odwiedzilem kumpla i nie zobaczylem jego "spokojnych i pracowitych" sasiadow...
CН.W.D.P. 2-10-2012 16:16
"...mieszkanka lokalu komunalnego..." KILKA ZDAŃ DALEJ: "...właściciel jednego z mieszkań..." O CO W TYM CHODZI??
~o ho ho 2-10-2012 20:14
koleś z Niemiec dobrze pisze o godz. 15:10 całkowicie się z nim zgadzam i pytam się kto menelom posprzedawał w tym mieście super mieszkania w pięknych starych kamienicach za przysłowiową złotówkę bo wykupowali chyba za 10% wartości a teraz na klatkach syf z elewacji odpada tynk i nie ma komu remontować
~@222 2-10-2012 21:26
k...ni rządzą, k...ni sądzą ... Co się dziwić, że realne płace maleją a koszty utrzymania rosną. Sami siebie eksmitujemy na bruk lub do kontenerów, podwyższamy sobie opłaty, czynsze, podatki i obcinamy płace. Czy to normalne? Tak ma być zawsze? Ktoś może powiedzieć: Jak to "sami siebie ..."! Przecież to niemożliwe. Nie jesteśmy - z natury - masochistami! A jednak to prawda. Bo i któż te plagi na nas zsyła, jak nie NASI kochani, przez nas wybrani przedstawiciele władz lokalnych lub centralnych, nasz burmistrz, nasz prezydent, nasz premier, nasz parlamentarzysta ... Właśnie nastąpił (jesienny) wysyp informacji o rosnących, jak grzyby po deszczu, osiedlach kontenerowych, do których nie z własnej woli przenoszeni są ci, którzy nie
~Jel... 2-10-2012 23:35
co to za wpisy hfuk,papi,oki-doki...itp?po co ZGM były tak rozbudowane tam na utrzymanie tych nierobów szły pieniądze.Swoje biura odnawiali i to często za pieniądze z czynszów.Kto kupił ruiny z bonifikatą musi włożyć kupę kasy aby to g... odremontować a i radni bezradni podwyższają tylko podatki itp i jak tu zgromadzić finanse na odbudowanie tego co przez tyle lat urzędasy zrujnowali.ZGM koło fontanny też rzadko reagował na zgłoszenia o usterkach więc nie piszcie pierdoły....
~z piechowic 11-10-2012 0:25
W piechowicach większość domów jest podobnego stanu w tym śmiesznym miasteczku mieszkańcy nie mogą liczyć na wyremontowanie domów z zewnątrz np. Ponieważ Pan burmistrz jak zwykle umywa ręce , robią to co jest najmniej potrzebne , przepraszam w sumie nic nie robią . Ja z rodziną od 3 lat się proszę o ocieplenie ścian budynku bo w zimę nawet ogrzewanie na gaz czasami nie pomaga . Tragedia jest , ale trzeba się do tego już przyzwyczaić . Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group