Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 7178
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Lokalna organizacja turystyczna w powiecie?

Czwartek, 12 września 2013, 7:43
Aktualizacja: Piątek, 13 września 2013, 9:18
Autor: Mea
W spotkaniu o rozwoju marki Karkonosze wzięło udział 26. przedstawicieli gmin i gestorów związanych z regionalną turystyką. – Uczestnicy chcieliby utworzyć lokalną organizację turystyczną – powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

By powołać lokalną organizację turystyczną potrzebne są fundusze na zatrudnienie osób i dzierżawę siedziby. - Na ten cel każdy z gestorów i gmin powinien dokładać pewną kwotę, ale nie wszyscy byli do tego skłonni.

- Grzegorz Rychter, prezes Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zaproponował, że siedziba mogłaby znajdowała się w KARR. Janusz Turakiewicz działający w turystyce zadeklarował pomoc w sprawach księgowych organizacji, która zajmowałaby się turystyczną promocją regionu.

Do tematu wrócimy na kolejnym spotkaniu gmin, które zaplanowane jest na 19 września – mówił dyrektor.
Podczas spotkania poruszono też problem braku wzajemnego informowania o tym, co dzieje się w regionie i w jaki sposób jest promowany. – Brak informacji jest przyczyną braku głębszej integracji. Właściciel hotelu, który często gości turystów z Białegostoku nie wiedział, że to miasto jest naszym partnerem i od trzech lat promujemy tam powiat jeleniogórski. Dzięki targom zagranicznym, na które nacisk położyliśmy w tamtym roku, zauważamy coraz większą liczbę turystów, którzy przyjeżdżają do regionu z Drezna, Pragi, Jablonca, Berlina, Aachen, czyli z tych miast, gdzie byliśmy na targach turystycznych – mówił Wiesław Dzierzba.

Brakuje też aktualnego albumu promocyjnego, w którym opisane byłyby wszystkie gminy i atrakcje powiatu. – Na spotkaniu padła propozycja, by wydać taki album, teraz trzeba ustalić ile miejsca kupią w nim gminy i gestorzy turystyki – dodał.

Wkrótce zostanie opatentowane logo marki Karkonosze, które pod warunkami określonymi w regulaminie, będzie mogło być wykorzystywane jako symbol regionu podkreślając znaczenie historii i tradycji oraz kompleksowej oferty turystycznej.

Tworzymy formularz, by dowiedzieć się od właścicieli hoteli, restauracji i innych gestorów turystyki, w jaki sposób chcieliby wykorzystać tę markę i jej symbol. Odbieramy też wiele telefonów z pytaniami co do sposobu korzystania z tego logo, ale żeby ustalić konkretny regulamin, musimy je najpierw opatentować – zaznaczył dyrektor.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
62
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
 
Aktualności
Przedszkolaki poskakały
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group