Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 6411
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Logopedzi szkolą się zdalnie

Piątek, 30 października 2020, 12:01
Aktualizacja: 12:03
Autor: Krystyna Szychowska
Szklarska Poręba: Logopedzi szkolą się  zdalnie
Fot. Użyczone
Logopedki z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szklarskiej Porębie: Alicja Figielska i Jolanta Krudys, wraz z Barbarą Rdzanek - kierownikiem Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej w Jeleniej Górze, zorganizowały kolejne wspólne szkolenie dla logopedów.

Tematem była” Praca on-line logopedy w czasie pandemii” . Szkolenie on-line odbyło się z wykorzystaniem komunikatora Skype, miało charakter merytoryczny i dostarczyło wielu cennych informacji oraz wskazówek do pracy zdalnej z dziećmi wymagającymi terapii logopedycznej.

W pierwszej części szkolenia kierownik DBP Barbara Rdzanek zaprezentowała nowości dedykowane logopedom, a następnie przedstawiła publikacje logopedyczne w wirtualnej czytelni IBUK Libra, dostępne bezpłatnie czytelnikom biblioteki. Dzięki temu można wypożyczać książki bez wychodzenia z domu i czytać online na komputerze, telefonie czy tablecie, przez 24 godziny na dobę. Poinformowała także o usłudze udostępniania cyfrowych kopii artykułów z czasopism. Doskonałe uzupełnienie przedstawionych usług, wspierających użytkowników biblioteki w dostępie do literatury i materiałów źródłowych online, stanowią wyselekcjonowane materiały z zasobów Internetu dostępne w bazie WikiEduLinki.

Druga część spotkania polegała na wymianie doświadczeń terapii logopedycznej w czasie pandemii. Logopedki dzieliły się swoimi sukcesami i problemami, wspólnie znajdując propozycje rozwiązań w trudnych sytuacjach.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
1
14%
Hahaha
2
29%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group