Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8765
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Logo bardzo trudną misją

Sobota, 6 czerwca 2009, 11:56
Aktualizacja: 11:56
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Logo bardzo trudną misją
Fot. TEJO
Nie przyznano pierwszej nagrody w konkursie na logo Biblioteki Dziecięco–Młodzieżowej Książnicy Karkonoskiej. Zadanie nieco przerosło młodych twórców.

Wyniki konkursu ogłoszono dziś w KK. – Projekt loga jest trudnym wyzwaniem: znak graficzny nie może być za duży, powinien być wyrazisty i zawierać w sobie to, co ważne i charakterystyczne dla danej placówki – powiedziała Krystyna Spólnik, kierowniczka Biblioteki Dziecięco-Młodzieżowej. Niestety, żadna z prac nie spełniła tych warunków.

Jak zaznaczyła organizatorka zmagań, sporo było prac niekompletnych (bez nazwy placówki), a nawet zawierających błędy ortograficzne. Były też loga zbyt skomplikowane, których nie dało się pomniejszyć na tyle, aby stanowiły wyrazisty symbol graficzny.

– Postanowiliśmy przyznać dziewięć wyróżnień – mówi Krystyna Spólnik. Nagrody w postaci podręcznika do rysunku oraz rakietek do badmintona (mogą się przydać podczas wakacji) dostali: Julia Antoszewska, Krzysztof Danielak, Daniel Dutka, Inga Głuszek, Bianka Górska, Katarzyna Kowalska, Szymon Krasucki, Anna Kudraszew oraz Dorota Żuk.

Projekty przez nich wykonane nie będą jednak stanowiły loga biblioteki. – Być może posłużą za wzór do opracowania symbolu placówki – zapowiada Krystyna Spólnik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group