Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 8280
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lodowisko poczeka na ochłodzenie

Poniedziałek, 30 listopada 2009, 10:27
Aktualizacja: Wtorek, 1 grudnia 2009, 8:10
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Lodowisko poczeka na ochłodzenie
Fot. rylit
Zaczęły się prace przy montażu miejskiego sztucznego lodowiska, które w tym roku stanie – podobnie jak dwa lata temu – naprzeciwko muszli koncertowej w Parku Zdrojowym. Gdy zrobi się zimniej, ślizgawka zostanie uruchomiona.

Jak mówi Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu, w najbliższych dniach do Cieplic dowiezione zostaną kolejne elementy lodowiska i już pod koniec tygodnia powinno być ono przygotowane do funkcjonowania. Tafla sztucznego lodu o powierzchni 20 x 30m pojawi się jednak dopiero, kiedy pozwoli na to pogoda, która jak na razie zbyt dobrych warunków dla lodowiska nie stwarza.

– Przy obecnych temperaturach uruchomienie lodowiska jest niemożliwe – mówi Ireneusz Taraszkiewicz. Sam agregat nie wystarczy. Potrzebna jest temperatura do pięciu stopni w dzień i poniżej zera w nocy. Jeśli tylko warunki atmosferyczne pozwolą lodowisko zacznie funkcjonować.

Ceny za korzystanie z niego do końca grudnia br. mają pozostać takie same jak w roku ubiegłym, kiedy ślizgawka była dostępna przy SP nr 11 na Zabobrzu: dla osób dorosłych jest to 2,5 i 3,5 za wypożyczenie łyżew. Dla dzieci, studentów, emerytów, rencistów i szkolnych grup zorganizowanych wstęp jest darmowy. Bez zmian pozostaną też godziny otwarcia, z zastrzeżeniem, że w godzinach rannych lodowisko będzie udostępniane szkołom, po południu i wieczorem poszaleć na nim będą mogli wszyscy. W planach jest również otwarcie lodowiska przez całą noc sylwestrową.
Od przyszłego roku ceny za korzystanie z lodowiska wzrosną do 3 zł od osób dorosłych i 3,7 zł za wypożyczenie sprzętu.

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group