Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 7122
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lodowisko na chodnikach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 8 stycznia 2008, 8:01
Aktualizacja: 22:25
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Z duszą na ramieniu trzeba chodzić po niektórych chodnikach w stolicy Karkonoszy. Deszcz, który kropił w poniedziałek, w nocy przymarzł. Skutek: wielka ślizgawka.

Tradycyjnie jednym z najbardziej niebezpiecznych i śliskich miejsc w stolicy Karkonoszy jest teren przy Teatrze Jeleniogórskim. Kamienne płyty są wyjątkowo poślizgowe nawet kiedy nie ma lodu. Cienka jego warstwa sprawia, że łatwo o wywrotkę.

Podobnie jest na kostce brukowej położonej na śródmiejskim trakcie. W niektórych miejscach, zwłaszcza przy imitacji ścieków – ślizgawka. Lepiej jest przy ratuszu. Tam kamienie posypane są solą i do urzędu można dojść bezpiecznie.

Lodowisko panuje na chodnikach przy ul. Wolności, Słowackiego, części Sudeckiej i innych. Długo by można wymieniać. Wywrotką i złamaniem ręki może zakończyć się spacer przez garbaty mostek na Osiedlu Robotniczym u wlotu Wiejskiej.

Straż miejska może ukarać mandatem właścicieli posesji lub administratorów za niedbalstwo i nieposypanie chodnika przylegającego do kamienicy lub budynku jednorodzinnego. W poniedziałek przemieszczając się po śliskich nawierzchniach nie zauważyliśmy ani jednego patrolu. Może we wtorek będzie lepiej?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~jeleniogórzanka 8-01-2008 8:37
.......a na Karola Miarki wychodzac z domu polecam nalozyc łyzwy....chyba lodowisko z Cieplic przeniesli na chodniki tejze ulicy.... ;/
~Ktos 8-01-2008 8:52
A w Piechowicach istna jazda po chodnikach .Tylko patrze jak przed gabinetem do chirurga bedziemy czekac na założenie gispsu.....
~Jowita 8-01-2008 9:00
I Straż Miejska tego nie widzi nie mówiąc o chodnikach w Cieplicach.Czepiają się tylko domów prywatnych bo tam mogą zarobić na mandacie za nie posypanie chodnika.
~andrew 8-01-2008 10:17
"Podobnie jest na kostce brukowej położonej na śródmiejskim trakcie. W niektórych miejscach, zwłaszcza przy imitacji ścieków – ślizgawka." gdzie to jest????
piipi 8-01-2008 11:23
.....dzisiaj go nie ma, moze przewrocil sie na tej oblodzonej powiechrzni i jest wszpitalu...Kto mysli teraz o nim,tym ktory byl tematem wczorajszego reportarzu.To samo miejsce ale bez obywatela pochodzenia romskiego...Szkoda,ze Jelonka nie ma swojego reportera za granica....,bo o przybyszach zza granicy wschodniej(o nas Polakach) tez tutaj "ladnie" pisza.....Przed kosciolem sw.Erazma i Pankracego po Mszy sw. spotkac mozna zebrakow pochodzenia polskiego....Piipi,da grosik dla tego i tamtego,bo Piipi rozumie CZLOWIEKA.!!!!!
~&& 8-01-2008 12:59
Dojście z ulicy Moniuszki do kauflandu ślizgawka trzeba iść po ulicy bo inaczej się nie da. Nikt nie pomyślał żeby posypać piaskiem. Wczoraj z kolei zaliczyłam wywrotke na parkingu koło Vectry dobrze że nic nie złamałam.
~Sobieszów rulezzzzz 8-01-2008 13:41
no to akurat! wyżej po prawej reklamuje się jakaś kancelaria odszkodowawcza :) Ale się wstrzelili z reklamą, hehe
~observator 8-01-2008 14:05
Piszemy o tym, co widzi, a czego nie widzi Straż Miejska ? Jak ma widzieć, skoro na podwórzu samej Straży Miejskiej jest nieposypany teren i to bez względu na to, ile jest śniegu ( brak odśnieżania ), czy lodu i kto za chwilkę będzie miał roszczenia wobec instytucji, która powinna właśnie widzieć ... więcej
~pandzia13 8-01-2008 15:20
No akurat koło Biedronki tej na Różyckiego koło targowiska jest tak ślisko że masakra!!! A jak sie wchodzi na parking to szkok...jak ktos sie rozpędzi i szybko wbjegnie to gips gotowy!!! ŻAL!
~kolo 8-01-2008 17:13
a na cieplickiej to dopiero masakra! ledwo mozna dojsc do szkoly przez co jest wiecej spoznionych! na placu piastowskim to wmiare dobrze jest az tylko czekac kiedy przez lód złamie sobie 2 raz ręke!
~nafciarz 8-01-2008 18:08
Bóg uratował honor Obrębalskiemu i zafundował nam lodowisko za darmo!
~qaz 8-01-2008 18:35
obowiązek ośnieżania lub posypywania chodników przylegających do prywatnych posesji to zwalanie obowiązków miasta na ludzi, co mnie obchodzi do chol... co sie dzieje poza moim prywatnym terenem, jakim prawem ktoś wymaga ode mnie abym dbał o nie swój teren, place podatek od nieruchomości i to powinno temu "złodziejskiemu" państwu wystarczyć, nie płacę podatkow od chodników tylko od swojej nieruchomości. Miasto wymaga ode mnie aby chodniki były posypane a samo nie wywiązuje się z tego obowiązku na traktach komunalnych. Jest to skrajnie niesprawiedliwe prawo, nielogiczne i nieuzasadnione.
~jeleniogórzanka 8-01-2008 19:19
no proszę jak sie chce to można - posypano piaskiem lodowe chodniki na Karola Miarki :) i od razu lepiej....
~sprytny 8-01-2008 19:47
ja dzisiaj cały dzień chodziłem na czworaka i jakoś sie nie wywracałem!!!!!!!!!
lomek 8-01-2008 21:01
Te schody na podwalu to niebezpieczne są i bez oblodzenia... Proponowałbym tam zwykłe proste kamienne schody o równych kształtach - długości, wysokości, szerokości a nie rodem z epoki kamienia ciosanego kawałki granitu ... Może ruchome schody? wtedy i rodzice z wózkami i emeryci z obłędem w oczach - którzy spieszą sie na przystanek mzk by zdążyć do szpitala na badania będą w końcu mieli szanse...
~gemba 8-01-2008 21:37
A ja dzisiaj wywinąłem potrójnego radebergera ze śrubą lewoskrętną i podwójnego tulipana . Udało mi się i ustałem . Szkoda , że sędziowie tego nie widzieli. Jadę na olimpiadę . Dobry jestem.
~artysta 9-01-2008 12:40
a ja dzisiaj walnąłem budweisera, aż w głowie mi się zakręciło;-

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group