Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7518
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lodowisko na chodnikach

Wtorek, 8 stycznia 2008, 8:01
Aktualizacja: 22:25
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Lodowisko na chodnikach
Fot. TEJO
Z duszą na ramieniu trzeba chodzić po niektórych chodnikach w stolicy Karkonoszy. Deszcz, który kropił w poniedziałek, w nocy przymarzł. Skutek: wielka ślizgawka.

Tradycyjnie jednym z najbardziej niebezpiecznych i śliskich miejsc w stolicy Karkonoszy jest teren przy Teatrze Jeleniogórskim. Kamienne płyty są wyjątkowo poślizgowe nawet kiedy nie ma lodu. Cienka jego warstwa sprawia, że łatwo o wywrotkę.

Podobnie jest na kostce brukowej położonej na śródmiejskim trakcie. W niektórych miejscach, zwłaszcza przy imitacji ścieków – ślizgawka. Lepiej jest przy ratuszu. Tam kamienie posypane są solą i do urzędu można dojść bezpiecznie.

Lodowisko panuje na chodnikach przy ul. Wolności, Słowackiego, części Sudeckiej i innych. Długo by można wymieniać. Wywrotką i złamaniem ręki może zakończyć się spacer przez garbaty mostek na Osiedlu Robotniczym u wlotu Wiejskiej.

Straż miejska może ukarać mandatem właścicieli posesji lub administratorów za niedbalstwo i nieposypanie chodnika przylegającego do kamienicy lub budynku jednorodzinnego. W poniedziałek przemieszczając się po śliskich nawierzchniach nie zauważyliśmy ani jednego patrolu. Może we wtorek będzie lepiej?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group