Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 2278
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Literacko i muzycznie. 5. Bruno Schulz. Festiwal zaprasza

Poniedziałek, 3 października 2016, 21:43
Aktualizacja: Niedziela, 23 października 2016, 15:53
Autor: Biuro Prasowe ESK 2016
Wrocław: Literacko i muzycznie. 5. Bruno Schulz. Festiwal zaprasza
Fot. Biuro Prasowe ESK 2016
Zbliża się kolejna, piąta już edycja Bruno Schulz. Festiwal, która odbędzie się w dniach 10–16 października we Wrocławiu. W tym roku festiwal jest częścią literackiego programu Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016. Od trzech lat Bruno Schulz. Festiwal wspiera Literacką Nagrodę Europy Środkowej ANGELUS, której wręczenie nastąpi 15 października.

Nominowani do nagrody są: Maciej Hen, Anna Janko, Uładzimir Niaklajeu, Kristina Sabaliauskaitė, Alvydas Šlepikas, Cristian Teodorescu i Varujan Vosganian – wszyscy oni, rzecz jasna, będą gośćmi festiwalu.

Ponadto w ramach tegorocznej edycji festiwalu Olga Tokarczuk porozmawia z Martinem Pollackiem, spotkamy się z zeszłorocznym laureatem Angelusa Serhijem Żadanem i jego zespołem Sobaki w kosmosie, posłuchamy Małych Instrumentów na koncercie Projekt Schulz w Synagodze Pod Białym Bocianem, a Wojciech Pszoniak wspominać będzie Tadeusza Różewicza. Ze Zbigniewem Mentzlem porozmawia Michał Nogaś, a Josepha Rotha przypomną m.in. Paweł Huelle i Robert Makłowicz. Ireneusz Kania, Marek Bieńczyk i Nicolas Cavailles przywołają Emila Ciorana.

Jak zawsze festiwalowi towarzyszyć będzie sesja naukowa. W tym roku wyjątkowa, gdyż poświęcona Stanisławowi Barańczakowi w 70. rocznicę urodzin i organizowana przez trzy uniwersytety: Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Adama Mickiewicza. Nasi goście tradycyjnie poprowadzą także lekcje dla młodzieży, spotykając się z uczniami gimnazjum i liceum we Wrocławiu. I tradycyjnie odbędą się zarówno slam poetycki, jak i gra miejska.

To niewielka część wydarzeń tegorocznej edycji Bruno Schulz. Festiwal. Informacje o wszystkich spotkaniach autorskich, panelach dyskusyjnych i koncertach znajdziecie w programie, który jest już dostępny na stronie internetowej: http://brunoschulz.dybook.pl/program-2016/.

ZAPRASZAMY!
NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP WOLNY!

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group