Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 6780
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: List otwarty w sprawie Rajdu Karkonoskiego

Środa, 25 listopada 2009, 13:16
Aktualizacja: Niedziela, 29 listopada 2009, 8:53
Autor: ahawer
Jelenia Góra: List otwarty w sprawie Rajdu Karkonoskiego
List Otwarty w sprawie 25. Rajdu Karkonoskiego w randze rundy RSMP w 2010 roku.

My, niżej podpisani zawodnicy, zaniepokojeni debatą dotyczącą projektu kalendarza RSMP na sezon 2010, która pojawiła się na forach internetowych, apelujemy do Głównej Komisji Sportu Samochodowego o przyznanie statusu rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski dla Rajdu Karkonoskiego.

Poprzednią edycję (24. Rajd Karkonoski z lipca 2009) środowisko zawodników rajdowych ocenia bardzo wysoko. Naszym zdaniem była to niewątpliwie jedna z najlepiej zorganizowanych rund sezonu 2009. Od wielu lat Automobilklub Karkonoski daje nam możliwość ścigania się na bardzo ciekawych i trudnych technicznie trasach.

Organizator co roku stara się wybrać nowe odcinki bądź zmienić konfigurację istniejących, aby uwypuklić walor sportowy rajdu. Odcinki są usytuowane w bliskiej odległości od siebie, co czyni trasę kompaktową i obniża koszty naszego uczestnictwa. Także prolog, przeprowadzony przy bardzo dużej frekwencji publiczności, podnosi widowiskowość i prestiż imprezy, a przez to nadaje jej duży walor promocyjny dla naszego sportu.

Rajd ten oceniamy również bardzo wysoko pod względem bezpieczeństwa. Nie doszło do żadnych incydentów z udziałem kibiców – i to pomimo zaskakująco dużej ich ilości, nie zdarzyło się również odwołanie żadnego odcinka. Bardzo miła atmosfera i dobra komunikacja na linii zawodnicy - organizator, to na pewno od lat wielki atut Rajdów Karkonoskich. Jako pierwsi organizatorzy w Polsce, działacze Automobilklubu Karkonoskiego zamieścili na stronie internetowej rajdu on-boardy z odcinków oraz zakodowaną tylko dla zawodników książkę drogową do pobrania w regulaminowym czasie przed rajdem, co wysoce ułatwiło nam zadania logistyczne.

Z punktu widzenia mediów naprawdę było widać, że organizatorzy dobrze rozumieją i doceniają pracę dziennikarzy i fotoreporterów. Dostęp operatorów kamer w bezpośrednie pobliże atrakcyjnych miejsc rajdu był bardzo chwalony przez dziennikarzy, a jest to dla nas ważne, bo to przecież od ich pracy i ilości materiałów telewizyjnych oraz prasowych jest uzależnione należyte wywiązanie się przez nas z umów sponsorskich, a więc nasza egzystencja w tym sporcie.

Na łamach magazynu rajdowego WRC 24. Rajd Karkonoski został uznany w opinii zawodników za najlepszy rajd roku 2009, co potwierdza wcześniejsze tezy naszego środowiska. Baza hotelowo-gastronomiczna w Karkonoszach, jak i infrastruktura Jeleniej Góry to kolejny mocny argument za obecnością Rajdu Karkonoskiego w RSMP i w RPP. W mieście praktycznie nie ma korków, a wszelkie służby, policja czy straż miejska były fachowo przygotowane. Widać wyraźnie, że nie tylko organizatorzy, ale także włodarze Jeleniej Góry jak i wszystkich gmin przez które prowadził rajd, doskonale rozumieją, jak wielką korzyścią dla regionu są zwody tej rangi; stwarza to nieodparte wrażenie, że władze oraz mieszkańcy tamtych stron są pełni szczerej życzliwości dla sportu samochodowego.

Nie chcemy tracić tak wspaniałej imprezy o ogromnych walorach sportowych i widowiskowych oraz o wielkim potencjale dalszego rozwoju, tym bardziej, że przyszłoroczny Rajd Karkonoski miałby ustąpić miejsca w kalendarzu RSMP na rzecz rajdu w innym kraju. Dlatego apelujemy o poważne rozpatrzenie naszych wniosków.

Podpisano: zawodnicy RSMP i RPP

Tomasz Kuchar
Maciej Longota
Maciej Wilk
Kamil Butruk
Łukasz Habaj
Marcin Dobrowolski
Michał Dobrowolski
Przemysław Zawada
Krzysztof Grzenia
Paweł Skrzywan
Ireneusz Pleskot
Dariusz Gurdziołek
Łukasz Włoch
Michał Kochanowski-Laren
Marcin Majcher
Kacper Wyrwas
Janek Chmielewski
Sławomir Kurdyś
Jarosław Szeja
Marcin Szeja
Marek Klementowicz
Piotr Klementowicz
Łukasz Ryznar
Aron Domżała
Daniel Siatkowski
Paweł Drahan
Rałaf Maliński
Sebastian Rozwadowski
Bartek Boruta
Zbigniew Gruszka
Szymon Gospodarczyk
Grzegorz Dachowski
Karol Piątkowski
Marek Kaczmarek
Michał Jucewicz
Paweł Hankiewicz
Agnieszka Wierzchowska
Konrad Kwiatkowski
Radosław Banach
Paweł Melon
Michał Streer
Mariusz Stec
Maciej Musielak
Paweł Dytko
Michał Bębenek
Grzegorz Bębenek
Bartek Boba
Daniel Dymurski
Tomasz Gryc
Krzysztof Zubik
Jakub Gerber
Zbigniew Maliński
Tomasz Gryc
Krzysztof Zubik
Jakub Gerber
Kajetan Kajetanowicz
Ariel Piotrowski
Marcin Bełtowski
VIRNIK
Robert Kujawski
Anna Wódkiewicz
Wojciech Musielak
Teodor Stolarek
Agnieszka Moskal

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1401
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group