Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 5858
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

List otwarty do Prezydenta Jeleniej Góry – cz. 2

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 20 kwietnia 2020, 9:01
Aktualizacja: Środa, 22 kwietnia 2020, 16:32
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. M. Gierus
Mariusz Gierus kontynuuje wymianę listów otwartych z prezydentem Jeleniej Góry. Radny klubu Prawa i Sprawiedliwości przedstawił kilka postulatów w ramach tzw. Jeleniogórskiej Tarczy Antykryzysowej i liczy na poparcie ze strony Jerzego Łużniaka oraz radnych Koalicji Obywatelskiej.

List otwarty Mariusza Gierusa:

Szanowny Panie Prezydencie,
pomimo tego, że w swojej medialnej odpowiedzi na moją oficjalną interpelację wypomniał mi Pan epistolarną formę kierowanych pod Pana adresem wystąpień, pozwalam sobie kontynuować ją w naszej dalszej komunikacji. Przynajmniej do czasu zwołania sesji Rady Miejskiej, podczas której radni będą mogli, przy zachowaniu właściwych środków bezpieczeństwa podjąć bezpośrednią debatę na temat bieżącej sytuacji epidemicznej i gospodarczej w naszym Mieście.

Ostatnia sesja jeleniogórskiej Rady odbyła się już blisko dwa miesiące temu. W tym czasie w sposób diametralny zmieniły się nasze bieżące priorytety. Mimo to wiele samorządów potrafiło, bez względu na opcje polityczne, stworzyć bezpieczne warunki nie tylko działania na rzecz lokalnych społeczności, ale również, a nawet przede wszystkim, działania ponad podziałami. I choć siłą rzeczy samorząd stolicy Karkonoszy jest zależny od władz wyższego stopnia, to jednak na nas – jeleniogórskich samorządowcach i na nas, stojących na czele głównych sił politycznych w Jeleniej Górze, spoczywa odpowiedzialność za to, na ile nasza Mała Ojczyzna, w zakresie własnych kompetencji i możliwości, obroni się przed trwającym kryzysem. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie potrzebujemy być razem i działać wspólnie.

Darujmy sobie wypominanie cudzych decyzji, które zapadają daleko poza Jelenią Górą, na które zapewne tak Pan, jak i ja nie mamy większego wpływu. Skoncentrujmy się na tym, co nas łączy, a nie dzieli. To od Pana dobrej woli, Pana przykładu i autorytetu głowy miasta, zależy konstruktywna otwartość na pomysły radnych, którzy nie tworzą Pańskiego zaplecza politycznego. Wszyscy radni mają bowiem prawo, a wręcz obowiązek kierować się dobrem wspólnoty samorządowej przedstawiając postulaty mieszkańców do rozpatrzenia organom gminy, a nie organom województwa, czy państwa, co usilnie wmawia Pan opinii publicznej, komentując nasze działania.

Liczę na rzeczowe odniesienie się do treści mojej interpelacji oraz dotychczasowych propozycji Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, w których przedstawiliśmy konkretne działania mające na celu złagodzenie wpływu trwającej epidemii na życie codzienne i działalność gospodarczą na terenie naszego Miasta. Przypomnę, że najważniejsze z nich to okresowe:
- obniżki opłat dla przedsiębiorców za najem lub dzierżawę nieruchomości miejskich,
- obniżki podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych,
- zwolnienie z pobierania opłat z tytułu najmu komunalnych lokali mieszkalnych,
- zwolnienie z opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla przedsiębiorców, seniorów oraz posiadaczy Kart Dużej Rodziny,
- zwolnienie z pobierania opłat za samorządowe przedszkola i żłobek,

Tym samym apeluję do Pana o wspólne opracowanie Jeleniogórskiej Tarczy Antykryzysowej oraz przygotowanie na najbliższą sesję Rady Miejskiej projektów uchwał, uwzględniających przedstawione powyżej postulaty, odpowiadające potrzebom mieszkańców oraz przedsiębiorców. Jeleniogórski biznes potrzebuje pakietu antykryzysowego uzupełniającego pomoc, oferowaną ze strony władz wyższego szczebla. Jelenia Góra, jak nigdy dotąd oczekuje od każdego z nas działań, które są wynikiem szerokiego porozumienia, uwzględniającego postulaty wszystkich mieszkańców i przedsiębiorców, a nie tylko tych wybranych.

Mariusz Gierus,
Radny Rady Miejskiej Jeleniej Góry
Przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Twoja reakcja na artykuł?

37
66%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
4
7%
Złości
14
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (70) Dodaj komentarz

~nic 20-04-2020 9:22
Proponuję dorzucić obniżenie taryfy za wodę i ścieki.
~Przekaz dnia 20-04-2020 10:28
do: ~nic (9:22)
Obrazki pan Gierus widzę obrazki dostał gotowe z Warszawy (layout ten sam). Panie Gierus: skąd pieniądze na to? Przestaniemy płacić nauczycielom, zamknięty szkoły, nie będziemy remontować niczego, zlikwidujemy domy kultury, teatry, przestaniemy sprzątać i pilnować porządku? Pisowskie rozdawnictwo sprawiło, że Polakom pomaga nie rząd, ale samorządy i zwykli ludzie szyjący maski i dostarczający posiłki medykom. Żałosny pan jesteś...
~JANUSZ BIZNESU 20-04-2020 20:23
do: ~Przekaz dnia (10:28)
zaosne sa plato- interesne przydupeysy pana prezydenta -
~Nowogrodzka 20-04-2020 10:30
do: ~nic (9:22)
Panie Gierus, dał Pan pieniądze na Pogotowie jak inni radni?
~korwin 20-04-2020 14:14
do: ~Nowogrodzka (10:30)
Na pogotowie pieniądze przekazali na pewno radni POWIATU JELENIOGÓRSKIEGO:) czy zrobili to radni miejscy, tego nie wiem....
~ping-pong 20-04-2020 10:46
do: ~nic (9:22)
Bardzo rzeczowy i potrzebny list Pana Gierusa, mam nadzieję, że nie spotka się z kolejnym pustosłowiem włodarza Ratusza, tylko faktycznie zostanie opracowany jakis plan pomocy nie tylko przedsiębiorcom, ale również zwykłym mieszkańcom. Przypomnę, że od początku epidemii minął ponad miesiąc, mimo iż to s..at czasu, Jelenia Góra nie zaproponowała NIC swoim mieszkańcom poza doraźnymi działaniami typu zasłonięcie dotykowych czujników przy światłach.
~niebieska rękawiczka 21-04-2020 9:39
do: ~nic (9:22)
Fajnie , że wystosowano taki list otwarty do prezydenta, ale mieszkańcy znają mentalność włodarzy i nie wierzą, że cokolwiek od miasta dostaną. Mieszkańcy są od dojenia i to oni mają dawać kasę. Nie spodziewajmy się obniżki czynszów, obniżki cen wody i ścieków czy jakichkolwiek innych pomocowych pakietów - to są włodarze PO, a oni nie dają.
~mara 20-04-2020 9:28
Proponuję zakup maseczek dla każdego mieszkańca Jeleniej Góry co najmniej po 10 szt.
~Piotr80 20-04-2020 9:55
Czy w tym kraju licza sie prywaciarze ktorzy nagle jak sie okazuje nie maja za co zyc a tak to oszukuja kazdego pracownika a zwykli ludzie pracujacy to H..j nam juz sie nic nie nalezy nam nie trzeba obnizyc ,oplat za smieci itp.pytam sie tylko tym co tak okradaja Panstwo i nas szarakow godnie pracujacych i starajacych utrzymac rodzine za grosze.Warto Panie Prezydencie pomyslec nad tym wszystkim a nie tylko jednym dawac upysty a drudzy zeby nie mieli nic
~gość45 20-04-2020 10:55
do: ~Piotr80 (9:55)
Zostań prywaciarzem załóż firmę opływaj w bogactwie wyzyskuj ludzi a nie marudzisz nie rozumiem takich ludzi jak Ty przecież to takie proste banalne na co czekasz teorię już masz
~pisory 20-04-2020 9:56
Proponuje by Pan Mariusz wraz z kolegami włączył myślenie , wiem ze nikt kasy nie ma , ale dla przykładu radni zrzekli by się 50% wynagrodzenia ? mniejsze oplaty to mniejsza kasa dla miasta ,a malo kto zdaje sobie sprawe to musi jakos funkcjonować
~Druga Anna Polski 21-04-2020 7:38
do: ~pisory (9:56)
Miasto zadłużone w 60% to może się jeszcze zadłużyć wraz z programami UE, a po pandemii nastąpi kasacja długów, bo będzie inna ekonomia.
~smutne czasy 20-04-2020 10:14
Może Pan radny przestanie bić pianę i wysuwać żądania, a zaproponuje razem z partyjnymi kolegami, coś od siebie i swojej partii?. Jak na razie działania tego pana są jak szczekanie małego pieska, na przechodzącą karawanę
~45 20-04-2020 10:24
Czy ktoś z radnych dobrowolnie zrzekł się chociaż części diety? Mieszkańcy też muszą ponosić koszta utrzymania a przyklad z góry powinien iść - tylko proszę bez górnolotnych frazesów.
~ccc 20-04-2020 10:42
Dlaczego zwolnienia tylko dla wybranych grup? A co zwykłymi ludźmi, którzy być może zostali bez pracy dzięki "przedsiębiorcom", dlaczego tylko Ci od karty dużej rodziny, czy pozostali mają mniejsze żołądki? Panie Gierus, zrezygnował pan z diety? Pewnie nie, będzie pan miał na opłaty za śmieci, a co z pozostałymi?
~Druga Anna Polski 20-04-2020 10:46
Na Czarnym II w Jeleniej Górze na wysoki parter domu jednorodzinnego wszedł z workiem złodziej sąsiad. Nie zdążył nic zabrać ale otrzymał podziękowanie w postaci moczu z nocnika babci za buszowanie w szafach. Sąsiedzie maseczkę p/koronowirus owi mogę Ci zwrócić za darmo. Jak to niedobrze słuchać plotek o bogactwach innych a samemu do roboty lewe rączki Szkoda że nie masz info na elektronikę i nosa psa na zapachy. Jak chcesz być z zawodu złodziej to się weź za naukę, bo to co pokazują na filmach nie odzwierciedla rzeczywistości. Nabój kosztuje tylko 6 złotych i zgodnie z prawem mogłam go użyć strzelając ci w d... p ę gdyby mąż mnie nie powstrzymał. Cała dzielnica otrzyma twój wizerunek.
~Druga Anna Polski 20-04-2020 10:49
Popieram wszystkich którzy chcą coś w tym mieście zmienić.
~ 20-04-2020 12:35
do: ~Druga Anna Polski (10:49)
Nie będzie w tym mieście zmian. Emerycko urzędniczy elektorat "czerwonej kotliny" głosujący i popierający od lat ciągle tą samą władzę nie pozwoli na jakiekolwiek zmiany. Dalej będzie jazda po równi pochyłej, marazm i wyludnianie się miasta przede wszystkim z młodych i w średnim wieku.
~Druga Anna Polski 20-04-2020 12:50
do: ~ (12:35)
Gebels mówił że trzeba powtarzać 1000 razy by uwierzyli że to prawda. Mundus Vult depici, ergo decipiatur(ł) świat chce być oszukiwany;więc go oszukujmy. Doczekam się aż znikną czerwoni i ich potomkowie z Jeleniej nic nie trwa wiecznie. Powtarzać trzeba by nie uciekło w niebyt.
~Iks 20-04-2020 14:00
do: ~ (12:35)
Nieważne, ile razy napiszecie, pisiaki, o czerwonych jako o kimś innym. Po owocach ich poznacie, nie uda wam się wmówić społeczeństwu, że wy z komunistami nic wspólnego nie macie. Doskonale widać i słychać, czyje wzorce powiela I sekretarz Jarosław, wychowany na Gomułce i zapatrzony w poprzednią epokę.
~ 20-04-2020 14:26
do: ~Iks (14:00)
Myślisz, że jak siedzisz na wygodnym urzędniczym stołeczku to obecny kryzys cię nie dotknie? Jak na razie to widać owoce rządzenia miastem, powiedzmy ostatnich dwóch dekad, przez SLD, a od 2006 roku przez PO. Zapaść, marginalizacja, prowincjonalnienie i jedno z najszybszych w Polsce wyludnianie.
~poleczka 28-04-2020 18:43
do: ~Druga Anna Polski (10:49)
Dlaczego prezydent odbiera mi prawa do głosowania. Kto nie chce, niech nie idzie. W Polsce nie ma przymusu
~Szczupak 20-04-2020 11:13
Łużniak i tak wie wszystko najlepiej, jego buta i arogancja nie pozwalają na jakakolwiek rzeczową dyskusję.
~Dorsz 20-04-2020 11:22
Jako wyborca PiS uważam tę wymianę korespondencji za niepotrzebną. Nic nie stoi na przeszkodzie, by Pan Radny zainicjował posiedzenie Komisji Rady, na którą zaproszono by Pana Prezydenta i, na której opracowano by niezbędne dokumenty potrzebne do decyzji o pomocy. Być może trzeba by, oprócz uchwał zasadniczych, także wprowadzić zmiany do budżetu. No bo jakże inaczej ? A tak, odbieram Pana Gierusa jako jednego z tych samorządowców w Polsce, którzy grzeją się w wątpliwym cieple i blasku wirusa.
~do rozpuku 20-04-2020 11:29
A próżniaczy sposób na życie kręci się w najlepsze !!!!
~nihilscire 20-04-2020 11:38
"List do premiera Morawieckiego w związku z uroczystością rozładunku samolotu z Chin. Szanowny Panie Premierze! Brawo, brawo, brawo! Mówili, że Pana rządowi nic się nie udaje (ostatnio szydzą z tego żeś Pan linię lotniczą kupił na tydzień przed największym kryzysem w tym biznesie od lat). Teraz jednak zamilkną usta szyderców i gorszosortowe konta mediów społecznościowych zamkną się. Oto bowiem przyleciał! Widzieliśmy go wszyscy. Gdy ten wielki, ogromny, radziecki, niesamowicie pojemny, potwór lotniczy dotknął kołami pasa na Okęciu, to w każdym patriotycznym oku pokazała się łza, a każde polskie serce zabiło mocniej ze wzruszenia, bo oto tu, na piastowskiej ziemi, nad Wisłą, nad piaskami Mazowsza przeleciał największy samolot świata i bezpiecznie wylądował (a przecież skoro Sasin transport nadzorował, to różnie mogło być...). Nie jest on może nasz, ale chociaż przez chwilę za drobne 12 milionów mogliśmy się ogrzać w jego blasku i potędze. I Pan stojący przed kamerami jako gospodarz uroczystości, gdzie TVP przerwała wszystkie programy, aby na żywo relacjonować tę podniosłą chwilę jawił się zachwyconemu społeczeństwu jak bohater sprzed lat. Jak śpiący rycerz z Giewontu, który zdołał Chińczykom wykupić maseczki, które nieopatrznie rozsprzedała Agencja Rezerw Materiałowych zwiedziona przez opozycję, która takie larum odnośnie tego koronawirusa w lutym podnosiła, że wydawało się, że to gra polityczna, którą trzeba ośmieszyć sprzedając za grosze rezerwy masek. cdn
~nihilscire 20-04-2020 11:39
"Stanął Pan przed tym latającym potworem i z dumą na zmęczonej twarzy (chociaż trzeba powiedzieć, że do podkrążonych oczu Szumowskiego, to Panu daleko) powiedział: jam to uczynił, nie chwaląc się, że towar za wasze pieniądze kupiłem i za wasze je przewiozłem. Jeszcze raz brawo! Roman Giertych PS Widok mieszkańców Afryki w XVI wieku witających portugalski statek z koralikami był pewnie mniej żenujący, niż ta wasza "uroczystość" z powodu ściągnięcia rzeczy, które dawno powinniście zabezpieczyć zamiast śnić o wyborach."
~ 20-04-2020 17:23
do: ~nihilscire (11:39)
Napisz to jeszcze burłakom z Gdańska, którzy ciągali samolot OLT z Amber Gold
~1,2,3 20-04-2020 11:50
do tego całego ciamajdanu powyżej - tylko PiS ! ! !
~500 plus 20-04-2020 11:55
Obniżki, ulgi, zwolnienia, ciekaw czy pan radny by o to wnioskował jakby prezydent był pis-owski? Na bank nie.
~ 20-04-2020 12:08
Ale po co się w ogóle łudzić, że będzie jakaś pomoc ze strony miasta. Przecież główne motto PO/KO to "piniendzy nie ma i nie będzie". Bardziej prawdopodobne, że nie będzie obniżek tylko prędzej będą podwyżki za wywóz śmieci, wodę i pozostałe opłaty komunalne oraz podatki po to by łatać dziurę w budżecie miasta, który i tak już nawet przed obecnym kryzysem nie był w najlepszym stanie.
~Druga Anna Polski 20-04-2020 12:38
Najbardziej podoba mi się wywóz śmieci w środę, w czwartek, duże wozy jadą.Najczęściej widzę busik "odpady" który opróżniał kosze na placach zabaw i inne. Firm co niemiara a śmieci wiatr niesie i niesie w las? Przewaga wiatrów z zachodu. Szkoda tylko że nie ważą tych odpadów i naliczanebyłyby opłaty. Segregujemy a i tak do jednej śmieciary. A kuku?
~Anonim+ 20-04-2020 13:16
Może najpierw PiS weźmie się do rychłej realizacji obietnic, a nie spycha na samorządy pomoc przedsiębiorcom, oni nieomal muszą żonglować niedostatkiem pieniędzy, jaki im pozostaje po dojnej władzy! Ewidentnie widać, że w kasie państwowej pustki i trzeba gwałtownie szukać przychodów, na przykład w obowiązku chodzenia w maseczkach przez 2 lata(!!!), aż WYKUPIMY wszystkie sprowadzone z Chin za pomocą AN225- Mrija (jakby taniej LOT-em nie można było!)! Ale na wybory (jakie by one nie były) kilkaset milionów "pęknie", by jedyny namaszczony przez Prezesa - kandydat - wygrał!
~ 20-04-2020 13:48
do: ~Anonim+ (13:16)
A ty to chyba spedytor lotniczy. Udowodnij w excelu, że lot tego AN225- Mrija kosztował więcej , niż 10 lotów mniejszych samolotów LOT-u. O czasie nie wspomnę, bo opozycja zawsze go miała w nadmiarze. Nigdy się nie śpieszyła, bo i tak nic się na dało zrobić.
~ 20-04-2020 14:06
do: ~ (13:48)
Jaaaaaasne, po co brać ciężarówkę, żeby przewieźć 10 worów cementu. Lepiej przez dziesięć dni wozić po jednym worku taksówką . Będzie i szybciej, i taniej.
~nihilscire 20-04-2020 14:10
do: ~ (14:06)
...a ty komentujesz i sam odpisujesz na swoje komentarze? ...jakie to pisowskie...
~Anonim+ 20-04-2020 18:15
do: ~ (13:48)
Jeden lot Mriji kosztował 3 miliony, trzy loty LOT-u (ta sama ilość towaru) kosztowała by ok. 300-400 tysięcy - jest różnica? Ale trzeba było wykazać się wizerunkowo, na tle...cały PiS!
~ 20-04-2020 18:56
do: ~Anonim+ (18:15)
Podaj podstawy tych wyliczeń, nawet abstrahując od czasu. Brałeś tonaż czy objętość ładunku? Ja mogę napisać, bo to nic nie kosztuje, że lot Mrij kosztował 300-400 tys a lot 3 ( dlaczego akurat 3 a nie 10 ) małych -3 miliony?
~ 21-04-2020 7:47
do: ~Anonim+ (18:15)
Lot AN 225 z Chin kosztował ok 12 000 000 zł. Zapłaciły za to państwowe firmy, czyli MY.
~ 21-04-2020 9:15
do: ~ (7:47)
A czemu nie 12 000 000 000 albo jeszcze więcej pierdyliardów? ŹRÓDŁO proszę.
~ 20-04-2020 14:14
do: ~Anonim+ (13:16)
O ty nieomylny, miało być do ciebie. No to raz jeszcze, żebyś zrozumiał. Albo dwa razy, bo raz może być za mało . Dla platfonsa raz nie wystarczy!! Jaaaaaasne, po co brać ciężarówkę, żeby przewieźć 10 worów cementu. Lepiej przez dziesięć dni wozić po jednym worku taksówką . Będzie i szybciej, i taniej.Jaaaaaasne, po co brać ciężarówkę, żeby przewieźć 10 worów cementu. Lepiej przez dziesięć dni wozić po jednym worku taksówką . Będzie i szybciej, i taniej.
~nihilscire 20-04-2020 15:01
do: ~ (14:14)
...znowu źle podpiąłeś...baranie...pisior jak coś zrobi to albo źle albo bez sensu...
~ 20-04-2020 15:18
do: ~nihilscire (15:01)
Masz rację jełopie, znowu źle podpiąłem.
~nihilscire 20-04-2020 15:25
do: ~ (15:18)
...zapamiętaj , że ja zawsze mam rację...
~ 20-04-2020 15:37
do: ~nihilscire (15:25)
Każdy głupek to mówi.
~nihilscire 20-04-2020 15:51
do: ~ (15:37)
...ze strony pisiora to dla mnie komplement...
~ 20-04-2020 17:19
do: ~nihilscire (15:51)
no i potwierdziłeś, żeś głupek
~ 20-04-2020 19:02
do: ~Anonim+ (13:16)
I jeszcze jedno, PiS nic nie spycha na samorządy. Daje zwolnienia z ZUS, dopłaty do utrzymania zatrudnienia, nie redukuje programów socjalnych, itd. To samorządy powinny poszukać środków, poprzez przesunięcia ich, w czasie lub rzeczowo. Może wstrzymać niektóre wydatki i przeznaczyć je na DODATKOWĄ pomoc?
~pff 24-04-2020 15:33
do: ~ (19:02)
Vectruś, jaka aktywnośc 🤣Słoneczko cię rozruszało poyebie?
~jacek21 20-04-2020 13:26
Nie liczcie ze od rzadzących miastem coś dostanieniecie poza podwyzkami.Armia urzędnicza i spółek zaleznych od miasta musi byc nakarmiona.Łuzniak predzej z..żnie kurę co jajko znosi niż ją wspomorze.Jak wiecej kur padnie wtedy moze zrozumie błąd
~nihilscire 20-04-2020 13:48
...D.Kulczyk - 20 mln pomocy na walkę z koronawirusem, 20 mln WOŚP, R.Lewandowski - 1 mln...Caritas + Episkopat - 0, 00...G.ierus - 0,00...
~ 20-04-2020 13:50
do: ~nihilscire (13:48)
A ile dało PO ? Ile ty dałeś ? 0,0000000000000000000000000000000?
~nihilscire 20-04-2020 14:01
do: ~ (13:50)
...nie wiem ile dało PO, wiem natomiast, że pis nic nie dał ze swoich (wszystko z budżetu i to o wiele drożej niż być mogło)...ja dałem tylko jedno zero ale łap po pomoc nie wyciągam, nie przejawiam postawy roszczeniowej i nie pozoruję działań jak pan radny...a ty ile dałeś?
~ 20-04-2020 14:10
do: ~nihilscire (14:01)
Dokładnie tyle , co ty, ale ja nie psuję powietrza wyliczankami z Kulczykiem, Lewandowskim czy Caritasem.
~nihilscire 20-04-2020 14:57
do: ~ (14:10)
...dla ciebie wyliczanka, dla mnie ważna wiadomość kto tak naprawdę pomaga a kto jest tylko pasożytem lub hipokrytą (czytaj: kler, pis oraz cała rzesza nieudaczników żyjących na koszt tych zaradnych)...
~ 20-04-2020 14:10
do: ~nihilscire (14:01)
Czyli co, uważasz, że zdanej pomocy nie powinno być? Ani ze strony miasta, ani rządu, ani nawet Unii Europejskiej!? Każdy powinien radzić sobie sam?
~ 20-04-2020 16:03
do: ~nihilscire (14:01)
A ty jak zwykle tylko p..rdu p..rdu mocny w internetowej gadce. Jak ze wspieraniem KOD, mentalnie tylko za pośrednictwem internetu, bo pójść razem z nimi na demonstrację to jakoś odwagi za bardzo nie starcza!? I tyPOwo, zamiast odpowiedzieć konkretnie, ile dałeś to odbijasz piłeczkę i sam pytasz ile ktoś dał, bo pewnie sam nie dałeś nic!? Co, tak jak KOD wspierałeś mentalnie tylko, tak teraz mentalnie wspierasz walczących z epidemią!? Noo, to strasznie hojny jesteś.
~nihilscire 20-04-2020 21:32
do: ~ (16:03)
...przeczytaj mój komentarz...potem jeszcze raz i jeszcze...porównaj ze swoim a potem podejdź do lustra i powiedz : jestem pisiorem ...i wszystko jasne...
~ 20-04-2020 14:05
Właśnie, przecież w zeszłym tygodniu miała się odbyć sesja Rady Miasta. Rada Miasta w ogóle jeszcze istnieje czy tak głęboko niektórzy radni się pobunkrowali? Mają w ogóle radni rządzącej miastem większości PO/KO coś do zaproponowania mieszkańcom czy właśnie dlatego, że nie maja nic do zaproponowania nie chcą wyjść z ukrycia?!
~efendi 20-04-2020 14:54
Pomoic władz wyzszego szczebla polega na sprzedaży szczebli z drabiny kariery jeleniogórskich PiS deuszy i PO zorantów. Gdzie sa nasi mężowie opaczności finansowej . Elita finansowa i intelektualna naszego za d.. ia czyli jeleiogórscy Rot arianie ?
~Obserwator_ 20-04-2020 15:53
A ja proponuję obniżkę PIT, CIT i VAT. A poza tym - zamiast finansować media publiczne (ostatnia dotacja 1,95 mld zł), należy sfinansować środki bezpieczeństwa dla medyków i zakup testów. Obecnie na test trzeba czekać wiele dni, a medycy nie mają podstawowej ochrony.
~ 20-04-2020 16:11
do: ~Obserwator_ (15:53)
Przecież samorządowcy, ci z PO przede wszystkim, jęczą i stękają, że obniżki podatków są złe, że zwolnienie z PIT młodych do 26 roku życia spowodowało duże ubytki w budżetach. POki to teraz raczej chcieliby podwyżek podatków niż obniżek.
~Obserwator_ 20-04-2020 20:58
do: ~ (16:11)
Pierwsze słyszę. Rekord w podnoszeniu podatków należy do PIS. A to dopiero początek. Chcieliście dostać 500+, to teraz będziecie musieli oddać 700+. Tak działa ekonomia. Rząd nie ma własnych pieniędzy, zrozumcie to!
~ 20-04-2020 21:36
do: ~Obserwator_ (20:58)
Pierwsze słyszysz? To chyba słabo słuchasz,a wystarczy przeglądnąć internet, żeby znaleźć wypowiedzi POków jak to źle, że młodym PIT obniżono?! Nawet Łużniak stęka, że ma mniej kasy w budżecie miasta przez zerowy PIT dla młodych do 26 roku życia.
~frodo 20-04-2020 21:02
do: ~Obserwator_ (15:53)
widziałeś raz medyka bez tej twojej podstawoej ochrony? Bo ja nie. A pracowników sklepów i owszem - dino, biedra, żaba - a są w grupie równie poważnego ryzyka
~jelegorzanin🃏 20-04-2020 16:55
E tam etam. A w ZSRR za darmo rozdawali mieszkania, wiec teraz moze tez panujaca partia bedzie rowniez dawala wszystko , za darmoszke? Po co pracowac? Po co sie uczyc? Po co byc zapoblegliwym? Po co byc oszczednym? Po co? Partia da!!!. A widzialem na internecie, ukrainskich pilotow tego samolotu AN - 244" mirja" ktorzy wykonywali polecenia komputera, mowiacego po rosyjsku komedy przy ladowaniu , a nie slepo wierzyc w angielski belkot. Gdyby znali rosyjski, pomijajac sugestie " naczelstwa" moze by nie bylo " Smolenska" Ukraincy piloci wykazali sie wiekszym rozsadkiem , przylecieli z towarem do Warszawy , rozladowali go i bezpiecznie wrocili do swojej bazy na Ukrainie i " ot wsio".
~śmiechowe 20-04-2020 20:33
PiS tylko zastrasza,ale normalny obywatel jak ja ma to w duszy.To bezprawie niedługo się skończy Panie Gierus i będziecie na ryneczku handlowali koperkiem.Pozdro.
~Dorsz 21-04-2020 7:25
Pośpiech jest złym doradcą. Miałem rację. Właśnie na stronach ZUS i PUP małe firmy, do 10 osób, mogą pobrać wniosek o 5 tys. bezzwrotnej pożyczki. Praktycznie bez warunkowo, każdy może ją otrzymać w ramach Tarczy Antykryzysowej". I po co było PiS'ać ? To właśnie rząd tej partii dał te pieniądze, a takie nieodpowiedzialne pisanie ( przez szeregowego ) tylko źle służy partii.
~Xenia 21-04-2020 12:37
Szkoda panie Radny pisania. Tam gdzie rządzi PO jest s... Najwięcej zachorowań i problemów w domami opieki społecznej to dolnośląskie mazowieckie wielkopolska. Wy Jeleniogórzaki plujecie na PIS a łapy po 500+ i resztę wyciągacie ale w śród znajomych udajecie jacy wy to peowcy. Miasto hipokrytów. Wywalcie tych leni z PO a zobaczycie jak miasto ożyje. A wy tkwicie w tym bagnie i pierdo...cie po kątach.
~nihilscire 21-04-2020 13:48
...Spółka OncoArendi Therapeuticus, zarządzana przez Marcina Szumowskiego, brata ministra zdrowia, otrzymała na początku marca dotację rządową na kwotę 22 mln...to się nazywa pomoc dla przedsiębiorcy a Gierus pociska te swoje postulaciki...teraz wiecie dlaczego MZ wspiera akcję przeprowadzenia wyborów...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group