Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 8394
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: List otwarty do Prezydenta Jeleniej Góry – cz. 2

Poniedziałek, 20 kwietnia 2020, 9:01
Aktualizacja: Środa, 22 kwietnia 2020, 16:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: List otwarty do Prezydenta Jeleniej Góry – cz. 2
Fot. M. Gierus
Mariusz Gierus kontynuuje wymianę listów otwartych z prezydentem Jeleniej Góry. Radny klubu Prawa i Sprawiedliwości przedstawił kilka postulatów w ramach tzw. Jeleniogórskiej Tarczy Antykryzysowej i liczy na poparcie ze strony Jerzego Łużniaka oraz radnych Koalicji Obywatelskiej.

List otwarty Mariusza Gierusa:

Szanowny Panie Prezydencie,
pomimo tego, że w swojej medialnej odpowiedzi na moją oficjalną interpelację wypomniał mi Pan epistolarną formę kierowanych pod Pana adresem wystąpień, pozwalam sobie kontynuować ją w naszej dalszej komunikacji. Przynajmniej do czasu zwołania sesji Rady Miejskiej, podczas której radni będą mogli, przy zachowaniu właściwych środków bezpieczeństwa podjąć bezpośrednią debatę na temat bieżącej sytuacji epidemicznej i gospodarczej w naszym Mieście.

Ostatnia sesja jeleniogórskiej Rady odbyła się już blisko dwa miesiące temu. W tym czasie w sposób diametralny zmieniły się nasze bieżące priorytety. Mimo to wiele samorządów potrafiło, bez względu na opcje polityczne, stworzyć bezpieczne warunki nie tylko działania na rzecz lokalnych społeczności, ale również, a nawet przede wszystkim, działania ponad podziałami. I choć siłą rzeczy samorząd stolicy Karkonoszy jest zależny od władz wyższego stopnia, to jednak na nas – jeleniogórskich samorządowcach i na nas, stojących na czele głównych sił politycznych w Jeleniej Górze, spoczywa odpowiedzialność za to, na ile nasza Mała Ojczyzna, w zakresie własnych kompetencji i możliwości, obroni się przed trwającym kryzysem. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie potrzebujemy być razem i działać wspólnie.

Darujmy sobie wypominanie cudzych decyzji, które zapadają daleko poza Jelenią Górą, na które zapewne tak Pan, jak i ja nie mamy większego wpływu. Skoncentrujmy się na tym, co nas łączy, a nie dzieli. To od Pana dobrej woli, Pana przykładu i autorytetu głowy miasta, zależy konstruktywna otwartość na pomysły radnych, którzy nie tworzą Pańskiego zaplecza politycznego. Wszyscy radni mają bowiem prawo, a wręcz obowiązek kierować się dobrem wspólnoty samorządowej przedstawiając postulaty mieszkańców do rozpatrzenia organom gminy, a nie organom województwa, czy państwa, co usilnie wmawia Pan opinii publicznej, komentując nasze działania.

Liczę na rzeczowe odniesienie się do treści mojej interpelacji oraz dotychczasowych propozycji Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, w których przedstawiliśmy konkretne działania mające na celu złagodzenie wpływu trwającej epidemii na życie codzienne i działalność gospodarczą na terenie naszego Miasta. Przypomnę, że najważniejsze z nich to okresowe:
- obniżki opłat dla przedsiębiorców za najem lub dzierżawę nieruchomości miejskich,
- obniżki podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych,
- zwolnienie z pobierania opłat z tytułu najmu komunalnych lokali mieszkalnych,
- zwolnienie z opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla przedsiębiorców, seniorów oraz posiadaczy Kart Dużej Rodziny,
- zwolnienie z pobierania opłat za samorządowe przedszkola i żłobek,

Tym samym apeluję do Pana o wspólne opracowanie Jeleniogórskiej Tarczy Antykryzysowej oraz przygotowanie na najbliższą sesję Rady Miejskiej projektów uchwał, uwzględniających przedstawione powyżej postulaty, odpowiadające potrzebom mieszkańców oraz przedsiębiorców. Jeleniogórski biznes potrzebuje pakietu antykryzysowego uzupełniającego pomoc, oferowaną ze strony władz wyższego szczebla. Jelenia Góra, jak nigdy dotąd oczekuje od każdego z nas działań, które są wynikiem szerokiego porozumienia, uwzględniającego postulaty wszystkich mieszkańców i przedsiębiorców, a nie tylko tych wybranych.

Mariusz Gierus,
Radny Rady Miejskiej Jeleniej Góry
Przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Twoja reakcja na artykuł?

37
66%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
4
7%
Złości
14
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (70)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group