Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9997
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „List” Fredry wraca na dwór Czarne

Środa, 12 sierpnia 2009, 8:44
Aktualizacja: 13:07
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: „List” Fredry wraca na dwór Czarne
Fot. TEJO
Od 28 sierpnia renesansowy dwór Czarne ponownie przeniesie się w czasie za sprawą nietypowej realizacji Teatru im. Norwida, komedii „List” A. hr. Fredry w reżyserii Krzysztofa Pulkowskiego.

Według zapowiedzi komedia z udziałem Elwiry Hamerskiej-Kijańskiej, Agaty Moczulskiej, Jacka Grondowego, Igora Kowalczyka i Tadeusza Wnuka nie zejdzie z afisza aż do 19 września. 3 i 17 dnia tego miesiąca „List” zostanie wystawiony dwa razy w ciągu dnia.

Sztuka, klasyczna komedia hrabiego Fredry o miłości i zazdrości, została bardzo ciepło przyjęta przez publiczność pod koniec minionego sezonu. Niebagatelną rolę w spektaklu odrywa… sceneria: autentyczne wnętrza dworu z epoki. Z całą pewnością odbiór komedii Fredry na tradycyjnej scenie byłby inny. Do tego świetna gra aktorów jeleniogórskich i gościnnych.

Teatr im. Norwida przygotowuje także październikową premierę. Będzie to dramat „Odbita chwała” Ronalda Harwooda, brytyjskiego dramaturga i prozaika, prezesa światowego Pen Clubu. Na deskach teatru sztukę tę, która swoją prapremierę miała w warszawskim Teatrze Współczesnym, reżyseruje Janusz Zaorski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group