Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7367
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lipiec w mieście

Poniedziałek, 28 czerwca 2010, 8:08
Aktualizacja: 8:08
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Lipiec w mieście
Dla przyjezdnych Jelenia Góra jest atrakcją samą w sobie. Co zrobić, by ciekawe wakacje spędziły dzieci, które z miasta nie wyjeżdżają?
Fot. TEJO
Półkolonie, zajęcia zorganizowane i warsztaty – oto wakacyjna propozycja na pierwszy miesiąc wakacji dla tych, którzy nigdzie z Jeleniej Góry nie wyjeżdżają. Atrakcji nie zabraknie. Gorzej będzie w sierpniu: pracownicy placówek kultury też muszą mieć kiedyś wolne.

Cyrkolandia w Cieplicach
Przystań Twórcza Cieplickie Centrum Kultury proponuje mieszkańcom nie tylko uzdrowiskowej części miasta półkolonie pod hasłem „Cyrkolandia”. W programie: nauka cyrkowych sztuczek, wycieczki, basen, karaoke, zajęcia plastyczne, pokaz umiejętności cyrkowych dla rodziców. Początek zajęć, zaplanowanych w godz. 9 – 15, 5 lipca. Koszt za tydzień: 100 złotych, w ramach opłaty – obiady i bilety wstępu.

Środowe czytanki
Książnica Karkonoska zaprasza najmłodszych w wieku przedszkolnym w każdą środę wakacji na zajęcia wakacyjne. Będą gry, zabawy edukacyjne, wprowadzające w tematykę książki, oraz mające na celu zapoznanie się z działaniem biblioteki. Organizatorzy proszą dzieci, aby przyszły wraz z opiekunami. Zajęcia zaplanowano w godz. 11 – 13 w Bibliotece Dziecięco-Młodzieżowej przy ulicy Bankowej w Jeleniej Górze.

Na tropie skrzatów
Skrzaty, Duch Gór, księżniczka Kunegunda i wiele innych ważnych postaci odwiedzi dzieci w MDK „Muflon” podczas rozpoczętych właśnie wakacji. Zajęcia odbywać się będą w ramach trzech tematycznych turnusów: „Skrzaty Karkonoskie” (termin: 5-9.07.2010), „Na tropie skrzatów” (12-16.07.2010) oraz „W królestwie Ducha Gór” (termin: 19-23.07.2010) Tygodniowe półkolonie kosztować będą 100 zł. W tej cenie zagwarantowany jest obiad, koszty wstępów, przejazdy i materiały do zajęć.

Trzy opowieści
Ryby, dinozaury i ptaki – oto bohaterowie dziecięcego świata, a także półkolonii przygotowanych w tym roku w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Warsztaty twórcze Lato 2010 zaczynają się już dziś cyklem zajęć pod hasłem „Opowieść o Rybach”. W kolejnych tygodniach dzieci wezmą na warsztat pozostałych protagonistów. Półkolonie zaczynają się dziś, kończą – 16 lipca. Projekt przewidziany dla twórczych poszukiwaczy przygody. W każdym tygodniu zorganizowana zostanie wycieczka edukacyjna. Opłata – 120 złotych za tydzień.

Bez nudy w ODK
Bez nudy i bez zmian. Jak w ubiegłym roku dzieci, które zapiszą się na półkolonie do Osiedlowego Domu Kultury, mogą od 28 czerwca liczyć na spektakle teatralne, wyjścia na basen, przejażdżki konne, przejażdżki bryczką po okolicy, ogniska z pieczeniem kiełbasek, przejażdżki motorówką po jeziorze, zajęcia w pracowniach, wycieczki i wiele innych atrakcji. Dwa tygodnie kosztują 120 złotych, cztery – 400 złotych. W cenie – dwa posiłki Letnisko kończy się 23 lipca.

W letnim muzeum
„Z okna chałupy karkonoskiej - mała diorama” to hasło projektu na lato przygotowanego przez Muzeum Karkonoskie w dla grup zorganizowanych, półkolonii i kolonii. Uczestnicy warsztatów będą mogli dowiedzieć się w jaki sposób zbudowana jest diorama. Warsztat będzie poprzedzony oprowadzaniem po chałupie karkonoskiej. Młodzież pozna umeblowanie izby, narzędzia gospodarcze oraz sprzęty codziennego użytku. Warsztatowicze będą mieli za zadanie przedstawić wszystkie elementy wyposażenia chałupy, a następnie odwzorować je we wcześniej wykonanym pudełku tworząc własną dioramę.

A w sierpniu?
Propozycję ciekawego spędzenia czasu ma CCK Przystań Twórcza. Pierwszy turnus półkolonii trwać będzie od 2-6 VIII pod hasłem Przeszłość”. Dzieci zapoznają się z zabawami, jakie były popularne w poprzednich wiekach, gdy nie było komputerów. Dowiedzą się jak ubierali się ich przodkowie. Zostanie ogłoszony konkurs na najlepszą historię o smokach, księżniczkach, zamku. Drugi turnus ( 9-13 VIII) przebiegać będzie pod hasłem ‘Współczesność”. Na początku zostanie ustalony regulamin „Złote zasady ekologicznego dzieciaka”. Dzieci będą zastanawiać się jak wykorzystać np. plastik, folię, kartony, szkło. Przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami dotyczący życia we współczesnym świecie. Młodzi konstruktorzy będą mogli stworzyć makietę wymarzonego miasta z niepotrzebnych skrawków plastiku, gazet itd. Ostatni, trzeci turnus przypada na 16-20 VIII. Zatytułowany jest „Przyszłość”. Dzieci będą mogły malować plakaty na temat: „Jelenia Góra za 1000 lat”, stworzyć robota przyszłości. Odbędzie się konkurs talentów. Opłata za jeden tydzień wynosi 100 zł. W tej kwocie zapewniony jest obiad oraz wszelkie bilety wstępu oraz bilety MZK. Zajęcia prowadzone są w godzinach 9.00-15.00. Proszę pamiętać, że ilość miejsc jest ograniczona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
4
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
25%
Nie najlepiej
0%
Wciąż fatalnie
50%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group