Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4016
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Liga Rocka i Coma

Sobota, 19 maja 2018, 10:03
Aktualizacja: Niedziela, 20 maja 2018, 15:42
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Liga Rocka i Coma
Fot. Tomasz Raczyński
Za nami 23. finał Ligi Rocka. Wczoraj (18.05) na jeleniogórskich "błoniach" panował rock. Były emocje konkursowe, supporty oraz gwiazda wieczoru – zespół Coma! Tegoroczny tytuł dla najlepszej kapeli oraz nagroda pieniężna w wysokości 5 tysięcy złotych powędrowały do Synthetic Blast z Krakowa.

Piątek na polanie pod Grzybkiem rozpoczął się od występu gości z Niemiec – The Black Ants. Następnie rozpoczęła się część konkursowa – zagrali kolejno: Synthetic Blast, Chwilantropia, Ciabatta oraz Mindfak. W czasie, gdy jury udało się na obrady, na scenie pojawiła się jeleniogórska kapela punkowa Stress. Po ich występie przyszedł czas na ogłoszenie werdyktu.

W kategorii najlepszy gitarzysta jury przyznało nagrodę Marcinowi Grabowskiemu z Nutshell, najciekawszym gitarzystą basowym okrzyknięto Mikołaja Łapińskiego z Chwilantropii. Perkusistą finału został Tomasz Wesołowski z Mindfak, a najciekawszą wokalistką Klaudia Wyglądacz z Chwilantropii. Wyróżnienie otrzymał też wokalista zespołu Mindfak – Jacek Zema. Tradycyjnie, jury było złożone z gwiazd sceny i dziennikarstwa muzycznego. Przewodniczącym był Mieczysław Jurecki, a członkami: Wojciech Hoffman, Tomasz Rogala, Roman Rogowiecki oraz Torsten Wiegel.

Najważniejsza nagroda, a najwyższa ocena w Lidze Rocka wraz z licznymi nagrodami i czekiem na 5 tysiecy złotych – przypadła zespołowi Synthetic Blast, który przyjechał do nas z Krakowa. Kapela w zagrała składzie: Jarosław „Jareg” Gajewski (śpiew), Marek Żurkowski (gitara, głos), Tomasz „Tim” Dębiak (gitara akustyczna), Dominik „Domino” Jurkowski (gitara basowa) oraz Krystian „Kriz” Lachowski (perkusja).

Laureaci nie kryli radości ze zwycięstwa w prestiżowym przeglądzie. Aktualnie planują pierwszy oficjalny teledysk. - Konkurencja była na bardzo wysokim poziomie, nie spodziewaliśmy się zwycięstwa. Dzięki temu nabierzemy większej pewności siebie. Jelenia Góra na długo pozostanie w naszych sercach, jeśli nas zaprosicie, to na pewno tu wrócimy – powiedzieli zwycięzcy z Synthetic Blast.

Organizatorem imprezy było Jeleniogórskie Centrum Kultury. Dzięki wsparciu ze środków unijnych, Liga Rocka ponownie rozkwita i na eliminacje przyjeżdżają coraz lepsze zespoły, co przełożyło się na poziom tegorocznego finału, a gwiazdą wieczoru był zespół Coma.

- Pierwsze edycje miały więcej entuzjazmu – wtedy muzyka rockowa była zdecydowanie bardziej popularna. Teraz rock staje się muzyką niszową – triumfy świeci disco polo, hip hop, rap, ale dzięki dofinansowaniu możemy kontynuować tradycję – powiedział Jarosław Gromadzki, dyrektor JCK, który zaprasza chętne zespoły, aby zgłaszały się do kolejnej edycji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group