Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 9668
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Lider PJN zaprezentował kandydatów do Sejmu

Piątek, 16 września 2011, 17:47
Aktualizacja: 19:02
Autor: WG
Region: Lider PJN zaprezentował kandydatów do Sejmu
Fot. WG
Pod hasłem „Wszystko jest możliwe” rozpoczęła w Legnicy kampanię wyborczą Polska Jest Najważniejsza. Podczas konferencji prasowej lider PJN, europoseł Paweł Kowal, przedstawił kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu z okręgu jeleniogórsko–legnickiego. Wśród nich znaleźli się reprezentanci Jeleniej Góry: Mariusz Gierus (prawnik), Paweł Dernoga (nauczyciel), Stanisław Libera (emerytowany ekonomista).

– Bardzo się cieszę, że znalazły się odważne osoby, które zdecydowały się kandydować z list Polska Jest Najważniejsza. Nasi kandydaci gwarantują świeży powiew w polskiej polityce i nowe spojrzenie na gospodarkę. Jeszcze dzisiaj zażądamy od nich pisemnej deklaracji, że nie podniosą ręki za uchwaleniem nowych podatków – mówi Paweł Kowal.

Rodzina, gospodarka oraz likwidacja gimnazjów to kolejne sprawy, które poruszono podczas spotkania. Mówiąc o programie, Kowal przyznał, że najważniejszymi kwestiami są sprawy dotyczące rodziny – edukacja, pomoc społeczna i podatki. – Politycy nie są od tego, by grzebać w naszych kieszeniach. Oni muszą podzielić to, co już jest w budżecie. Polski budżet jest wystarczający, tylko trzeba umieć go dobrze podzielić. My mówimy, by nie podwyższać podatków, a minister Rostowski nagle chce obniżać VAT, choć niedawno go podniósł. My żądamy od swoich kandydatów, by na piśmie zaświadczyli, że nigdy nie zagłosują za nowymi podatkami – tłumaczy P. Kowal.

Równie ważnym postulatem jest połączenie wszystkich funduszy zajmujących się wspieraniem polskich rodzin w jeden, który mógłby dotować każdą z nich kwotą co najmniej 400 zł miesięcznie na każde dziecko, czy wprowadzenie statusu osoby zatrudnionej dla opiekujących się niepełnosprawnymi.– W obecnym stanie prawnym rodzinę, traktuje się jako podejrzaną o patologię. Musimy rozłączyć wydatki socjalne z rodzinnymi. Łącznie sięgają one 13 mld zł rocznie. Poza tym oszczędności należy poszukiwać w lepszym zarządzaniu. Jeżeli nic nie zrobimy, za kilkanaście lat obudzimy się w wielkim kryzysie demograficznym i gospodarczym – dodaje prezes PJN.

Lokalnymi sprawami, którymi PJN chce zająć się po wyborach jest wstrzymanie dalszej prywatyzacji KGHM. – Paweł Kowal zwrócił również uwagę na potrzebę skomunikowania Kotliny Jeleniogórskiej i Karkonoszy z Wrocławiem i resztą województwa, tak, aby faktycznie nasz region stał się centrum turystycznym całego Dolnego Śląska – mówi Mariusz Gierus z jeleniogórskiego PJN.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1038
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
36%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Kultura
Kwiaty w KANS
 
Kultura
Baletniczki w Zameczku
 
112
Nawet 10 lat więzienia za podpalenie łąki lub lasu!
 
112
Strażacy dbają o bezpieczeństwo kierowców
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group