Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3661
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lewy jeleniogórski w „czerwonej kotlinie”

Wtorek, 28 października 2008, 8:10
Aktualizacja: 8:11
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Lewy jeleniogórski w „czerwonej kotlinie”
Fot. Archiwum
Liderzy formacji lewicowych i postępowych spotkają się jutro (środa) w Teatrze Jeleniogórskim na pierwszym spotkaniu Klubu Krytyki Politycznej. Debatować będą o współczesnej lewicy.

– Jaka lewica? Z czym kojarzymy słowo „lewica” – to hasła uczestników dyskusji, którzy porozmawiają o podstawowych zadaniach lewicy i zastanowią się, czy na scenie politycznej jest miejsce dla spadkobierców ideologicznych Marksa, Engelsa, Lenina, Stalina i wielu innych guru lewicowości.

Wojciech Wojciechowski, pisujący do Notatnika Teatralnego – który dyskusję poprowadzi i założył w Jeleniej Górze Klub Krytyki Politycznej – zaprosił do Teatru Jeleniogórskiego Marka Balickiego, byłego ministra zdrowia i członka SdPL-Nowa Lewica, Michała Sutowskiego, politologa, członka zespołu Krytyki Politycznej, Michała Syskę (prawnika, lidera SdPl we Wrocławiu, członka zespołu Krytyki Politycznej, oraz Pawła Krzaczkowskiego, z Recyklingu

Krytyka Polityczna gromadzi w swoich szeregach ludzi z lewej strony społeczeństwa, postępowych naukowców, reżyserów, artystów, literatów i feminizujące pisarki oraz działaczki feministyczne. Do zespołu należą m.in.: Paweł Demirski, Kinga Dunin, Agnieszka Graff, Paweł Mościcki, Maciej Nowak, Joanna Rajkowska, Andreas Stadler (Nowy Jork), Kinga Stańczuk, Kazimiera Szczuka, Magdalena Środa, Olga Tokarczuk czy Krzysztof Tomasik. Szefem redakcji jest Sławomir Sierakowski.

Jak nas poinformował Wojciech Wojciechowski środowisko „Krytyki” od początku stara się uczestniczyć nie tylko w przedsięwzięciach niszowych, ale szeroko publikuje w mediach głównego nurtu, gdzie tworzy jedyny dobrze słyszalny lewicowy głos w Polsce.

Początek jeleniogórskiej debaty o godz. 19 w Teatrze Jeleniogórskim, w środę, 29 października.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group