Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7317
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Lewizna w Sieniawce

Środa, 28 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 12:52
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Ponad 13 tys. pirackich płyt CD, DVD i kaset VHS znaleźli na targowisku w Sieniawce policjanci ze Zgorzelca. Wartość znaleziska oszacowano na kwotę 407 450 zł. Zatrzymanym osobom grozi nawet do 5 lat więzienia.

Akcję przeprowadzili funkcjonariusze referatu do walki z przestępczością gospodarczą KPP Zgorzelec, a towarzyszyli im przedstawiciele Związku Producentów Audio Video (ZPAV) z Warszawy. Kontrolą objęto targowisko miejskie w przygranicznej Sieniawce. Sprawdzono 3 stanowiska handlowe, na których znaleziono nielegalne fonogramy i wideogramy. Wśród zabezpieczonego towaru były pirackie płyty CD ze składankami muzycznymi w wersjach, w których nigdy nie ukazały się na rynku wydawniczym. Były też płyty DVD z najnowszymi przebojami filmowymi, między innymi "Harry Potter i Czara Ognia", a także kasety magnetofonowe i filmy na kasetach VHS. Po dokładnym przeliczeniu zabezpieczonego towaru okazało się, że "piratów" jest 13 375 sztuk, a ich wartość oszacowano na kwotę 407 450 złotych. Policja zatrzymała również sprzęt audio-video służący do reklamy i promocji pirackich nośników. W sprawę zamieszane były 3 osoby w wieku od 23 do 31 lat, w tym dwaj mężczyźni i kobieta. Dwóch sprawców jest mieszkańcami Wałbrzycha, a pozostały pochodzi z Bogatyni.

Handlarzom lewizną zostaną postawione zarzuty z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 5. Policja zawnioskowała o zastosowanie wobec zatrzymanych dozorów oraz poręczenia majątkowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group