• Środa, 24 kwietnia 2019
  • Godz. 10:19
  • Imieniny: Aleksego, Feliksa, Grzegorza, Horacego
  • Czytających: 6137
  • Zalogowanych: 11
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Lewizna w Sieniawce

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 28 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 12:52
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Ponad 13 tys. pirackich płyt CD, DVD i kaset VHS znaleźli na targowisku w Sieniawce policjanci ze Zgorzelca. Wartość znaleziska oszacowano na kwotę 407 450 zł. Zatrzymanym osobom grozi nawet do 5 lat więzienia.

Akcję przeprowadzili funkcjonariusze referatu do walki z przestępczością gospodarczą KPP Zgorzelec, a towarzyszyli im przedstawiciele Związku Producentów Audio Video (ZPAV) z Warszawy. Kontrolą objęto targowisko miejskie w przygranicznej Sieniawce. Sprawdzono 3 stanowiska handlowe, na których znaleziono nielegalne fonogramy i wideogramy. Wśród zabezpieczonego towaru były pirackie płyty CD ze składankami muzycznymi w wersjach, w których nigdy nie ukazały się na rynku wydawniczym. Były też płyty DVD z najnowszymi przebojami filmowymi, między innymi "Harry Potter i Czara Ognia", a także kasety magnetofonowe i filmy na kasetach VHS. Po dokładnym przeliczeniu zabezpieczonego towaru okazało się, że "piratów" jest 13 375 sztuk, a ich wartość oszacowano na kwotę 407 450 złotych. Policja zatrzymała również sprzęt audio-video służący do reklamy i promocji pirackich nośników. W sprawę zamieszane były 3 osoby w wieku od 23 do 31 lat, w tym dwaj mężczyźni i kobieta. Dwóch sprawców jest mieszkańcami Wałbrzycha, a pozostały pochodzi z Bogatyni.

Handlarzom lewizną zostaną postawione zarzuty z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 5. Policja zawnioskowała o zastosowanie wobec zatrzymanych dozorów oraz poręczenia majątkowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
613
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
23.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Święto ulicy 1 Maja – dlaczego warto wziąć w nim udział?  
Aktualności
Kto będzie realizował inwestycje na Polanie Jakuszyckiej?  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group