Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 5278
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lewica: To Drogi Ład

Wtorek, 11 stycznia 2022, 15:25
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Lewica: To Drogi Ład
Fot. Przemek Kaczałko
Poseł Robert Obaz oraz posłanka Małgorzata Sekuła -Szmajdzińska określają tzw. "Polski Ład" jako "Drogi Ład". Pakiet ustaw przegłosowany przez Sejm, wprowadził chaos w wielu dziedzinach życia, a politycy Nowej Lewicy apelują do rządu o szybką naprawę zaistniałej sytuacji.
Niestety, ale na początek nowego roku trudno Polkom i Polakom życzyć wszystkiego najlepszego. Drożyzna, gigantyczne podwyżki cen prądu i gazu, galopująca inflacja oraz chaos związany z Nowym Ładem - to noworoczny bilans rządów Prawa i Sprawiedliwości. To bilans, w którym coraz ciężej żyje się 38 milionom obywateli, a korzystają nieliczni aparatczycy władzy na ciepłych państwowych posadkach - mówili politycy Nowej Lewicy (partia powstała na bazie SLD i Wiosny).

Galopująca inflacja na poziomie 8,6 proc. to rekordowy poziom od 2000 roku. Mamy więc najwyższą inflację w XXI wieku. Brawo PiS! Kolejny rekord hańby tego rządu. To tak, jakby co miesiąc rząd czy prezes Glapiński własnoręcznie wyciągali z portfeli Polek i Polaków 1/10 wypłaty. A co z podwyżkami? W ciągu 6 lat ceny podstawowych artykułów spożywczych wzrosły o kilkadziesiąt procent - od 35% (np. mąka), przez chleb (50%), do nawet 90% (np. masło) czy 120% (ziemniaki). To nie są artykuły luksusowe! To chleb powszedni milionów Polek i Polaków. Do tego należy dodać ceny benzyny (wciąż w okolicach 6 zł),i kolejne rekordowe podwyżki cen energii i gazu, które w niektórych sytuacjach osiągają nawet poziom 1000 procent - wyliczali przedstawiciele partii.

Drogi ład dotknął już nauczycieli i nauczycielki, emerytów i emerytki, służby mundurowe, które otrzymały pomniejszoną wypłatę. Nie może tak być, że prawa nabyte zostaną odebrane - mówił Robert Obaz, który zwrócił też uwagę na podwyżki cen gazu. - Chleb musiałby kosztować ok. 10 zł, żeby pokryć koszty gazu - dodał poseł z Goduszyna.

Lewica proponuje:
1. Dodatek osłonowy dla instytucji świadczących usługi dla ludności.
2. Powszechny dodatek osłonowy dla Polek i Polaków.
3. Natychmiastowe utworzenie funduszu dla osób poszkodowanych przez Polski Ład.

Apelujemy do rządu, aby skorzystał z naszych propozycji, które są mądre, rozsądne i sensowne - dodała Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
7
33%
Hahaha
9
43%
Nudzi
1
5%
Smuci
1
5%
Złości
3
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
322
Tak
11%
Nie
83%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group