Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 8784
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Letni Bieg Piastów po raz szósty

Piątek, 24 sierpnia 2018, 10:19
Aktualizacja: Sobota, 25 sierpnia 2018, 20:12
Autor: SBP
Polana Jakuszycka: Letni Bieg Piastów po raz szósty
Fot. użyczone
Prawie 1500 zgłoszonych zawodników, piękne trasy, wiele atrakcji dla rodzin, koncert – Letni Bieg Piastów na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie odbędzie się w sobotę i niedzielę 25 i 26 sierpnia w rekordowej obsadzie.

Rozpoczęcie prac związanych z budową nowoczesnego ośrodka sportowego na Polanie Jakuszyckiej nie utrudni organizacji Letniego Biegu Piastów. Start i meta zostaną przesunięte na drogę z Jakuszyc na Samolot i Cichą Równię, a centrum logistyczne zostanie umieszczone na dużym parkingu w Jakuszycach. Miejsc parkingowych będzie mniej, niż zwykle, ale powinno ich wystarczyć. Tym bardziej, że niektórzy zawodnicy przyjadą na start koleją.

Na listach startowych Letniego Biegu Piastów znajduje się ponad 1400 osób. Wszystko wskazuje na to, że padną rekordy frekwencji w Jakuszyckim Ultramaratonie na dystansie prawie 50 kilometrów i Jakuszyckim Półmaratonie na 21 km oraz w rekreacyjnym marszu nordic walking. W pierwszym z tych biegów weźmie udział ponad ćwierć tysiąca biegaczy z całej Polski, a w drugim dwa razy więcej.
W programie jest także Jakuszycka Jedenastka na 11 km. Na dzieci czekają Wyprawa Zucha i Bieg Przedszkola.
Na ultramaraton i półmaraton limity uczestnictwa zostały wyczerpane, ale na jedenastkę, marsz i konkurencje dziecięce można zapisać się na stronie internetowej Biegu Piastów: www.bieg-piastow.pl. Na starcie staną zawodnicy z całej Polski, jak również z Niemiec, Czech, Wielkiej Brytanii, Francji, Ukrainy i Irlandii. Najdalszą drogę pokonała Anna Klimek z Dublina.

Podobnie, jak podczas zimowej edycji, mocną stroną Letniego Biegu Piastów są trasy. Zawodnicy odwiedzą między innymi Orle, Samolot, pobiegną wzdłuż Izery, pokonają uroczy fragment Kopalnia Stanisław-Wysoki Kamień-Zakręt Śmierci oraz wymagające odcinki o nazwach Woda Mineralna i Bez Łaski, znane dotychczas głównie z biegówek.
Letni Bieg Piastów to także wiele atrakcji pozasportowych, również dla kibiców: koncert zespołu Me Myself and I (partnerem głównym koncertu jest Interferie Sport Hotel Bornit), Expo ze stoiskami producentów sprzętu sportowego, foodtrucki z rozmaitymi potrawami, jak również otwarcie trasy „PKP Intercity. Pociąg do Gór”.

To ostatnie wydarzenie jest efektem nawiązania współpracy partnerskiej Biegu Piastów z PKP Intercity. Firma ta będzie patronem Górnego Duktu, a uroczyste otwarcie uświetni bogatym zestawem atrakcji dla wszystkich. Urządzi strefę fitness dla dorosłych, zorganizuje gry i zabawy dla dzieci, udostępni lornetki do obserwacji okolicy.
Po raz kolejny Letni Bieg Piastów wspierany jest przez Szklarską Porębę. Nosi ona miano Stolicy Biegu Piastów. Zawodnicy, którzy ukończyli półmaratony w ramach Maratonu Karkonoskiego i Wielkiej Pętli Izerskiej, a teraz dołożą do tego pokonanie Jakuszyckiego Półmaratonu, sklasyfikowani zostaną w Pucharze Szklarskiej Poręby w Półmaratonach. Najlepsi zostaną nagrodzeni i uhonorowani na podium.

O swoich sukcesach każdy będzie mógł poinformować bliskich na kartkach pocztowych ze specjalnym datownikiem, który szykuje na Letni Bieg Piastów Poczta Polska – po raz kolejny partner jakuszyckich zawodów. Jeśli ktoś nie startuje, albo udział w zawodach mu nie wystarczy, może poćwiczyć w strefie sportu w pobliżu startu i mety, gdzie Termy Cieplickie (partner Letniego Biegu Piastów) przygotowały różne atrakcje dla miłośników rekreacji. Będzie też strefa chilloutu na piasku, z leżakami i puffami, jak również animacje dla dzieci i dorosłych.

W ramach Jakuszyckiego Ultramaratonu swój setny maraton pobiegnie jeleniogórzanin Wiesław Dul – jeden z najwierniejszych Piastów, startujący w Jakuszycach od 1979 roku. Wyczyn 66-letniego biegacza, startującego w maratonach od niemal 40 lat, elektryzuje środowisko biegowe w całym kraju. Wiesław Dul zaprosił do udziału i kibicowania wielu znajomych i przyjaciół, których poznał na biegowych szlakach. Otrzymają od niego specjalne medale. On zaś otrzyma wykonaną specjalnie na tę okazję figurkę, która upamiętni jego sto maratonów. Fundatorami figurki są przyjaciele Wiesława Dula z tras biegowych.
Bogaty i wszechstronny program Letniego Biegu Piastów jest możliwy dzięki zaangażowaniu wielu instytucji i firm. Sponsorem generalnym jest PKO Bank Polski, głównym KGHM Polska Miedź, a partnerami Poczta Polska, PKP Intercity, Termy Cieplickie, Brubeck oraz Interferie. Wydarzenie wspierane jest także przez Szklarską Porębę, samorząd wojewódzki Dolnego Śląska i Jelenią Górę. Organizatorem Letniego Biegu Piastów jest Stowarzyszenie Bieg Piastów, a jego areną teren Nadleśnictwa Szklarska Poręba – sprawdzonego od lat przyjaciela biegaczy i innych miłośników ruchu w cudownych okolicznościach przyrody Gór Izerskich.

Podczas Letniego Biegu Piastów zawodnicy wezmą także udział w akcji charytatywnej na rzecz Weroniki i Wiktorii. 16-letnie siostry urodziły się jako wcześniaki, co spowodowało wiele komplikacji w ich życiu.

6. Letni Bieg Piastów
Program
25 sierpnia, sobota
godz. 9 – start Jakuszyckiego Ultramaratonu
godz. 9:30 – otwarcie trasy „PKP Intercity. Pociąg do gór”
godz. 10 – start Jakuszyckiego Półmaratonu
godz. 10:20 – Wyprawa Zucha
godz. 13 – dekoracja zwycięzców półmaratonu
godz. 14 – koncert Me, Myself & I
godz. 15 – dekoracja zwycięzców ultramaratonu
26 sierpnia, niedziela
godz. 10 – start Jakuszyckiej Jedenastki
godz. 10:20 – start Rekreacyjnego Marszu Nordic Walking
godz. 10:30 – Bieg Przedszkolaka
godz. 12 – dekoracja najlepszych na 11 km

#
Rowerowy Bieg Piastów 29 września

Około 55, 41 i 19 kilometrów mają dystanse GIGA, MEGA i MINI, czyli Rowerowy Bieg Piastów. Odbędzie się 29 września na trasach Gór Izerskich ze startem i metą w Jakuszycach. Wszystkie miejsca na listach startowych (ponad 800) zostały już zajęte.
Po zakończeniu Rowerowego Biegu Piastów odbędzie się dekoracja najtwardszych Piastów. Ci, który ukończą na najdłuższych dystansach Rowerowy Bieg Piastów i Letni Bieg Piastów, a zimą uczyni to podczas Biegu Piastów, otrzymają statuetki dla zdobywców Wielkiego Jakuszyckiego Szlema!

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1244
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
9%
PiS
23%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Aktualności
Trwa remont mostu nad polderem
 
Aktualności
Czytelnik: grota solna nie dla dzieci?
 
Aktualności
BMW i korytarz życia
 
Piłka nożna
Ostatni zimowy test Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group