Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 3441
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Letni Bieg Piastów – 1300 zgłoszonych

Piątek, 5 sierpnia 2016, 9:04
Aktualizacja: 9:06
Autor: BP/Przemek Kaczałko
Polana Jakuszycka: Letni Bieg Piastów – 1300 zgłoszonych
Fot. użyczone
W sobotę i niedzielę 6 i 7 sierpnia Letni Bieg Piastów na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie w Górach Izerskich. W zawodach wezmą udział biegacze z całej Polski, Niemiec, Czech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Norwegii. Główne konkurencje: ultramaraton na 50 km oraz półmaraton i bieg na dziesięć kilometrów. Limit miejsc został wyczerpany – w ultramaratonie weźmie udział około dwustu, a w półmaratonie i biegu na 10 km po około czterysta osób.

Organizatorzy ze Stowarzyszenia Bieg Piastów wzbogacają program – podobnie, jak rok temu w trakcie LBP 2015 – o atrakcje mogące zainteresować tych, którzy nie biegają. Będą więc biegi dla dzieci, marsz nordic walking z fachowym wsparciem instruktorów z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, którzy pomogą poprawić technikę chodu. Nie zabraknie też – po raz drugi w Jakuszycach – zumby, bardzo dynamicznej formy ruchu, będącej połączeniem tańca i fitnessu.
W wydarzeniach towarzyszących będzie uczestniczyć co najmniej około 300 osób – tyle już się zgłosiło. Oznacza to, że wszystkich zapisanych na LBP jest tysiąc trzysta.

Trasy wszystkich konkurencji zaczynają się i kończą na Polanie Jakuszyckiej. Uczestnicy Jakuszyckiej Dziesiątki pobiegną na Orle i do mostku granicznego na Izerze, a Jakuszyckiego Półmaratonu okrążą Kozi Grzbiet. W drodze powrotnej jedni i drudzy zdobędą Samolot i zbiegną z niego do Jakuszyc. Zawodnicy rywalizujący w półmaratonie zaliczą jeszcze Górny i Dolny Dukt.
Bardzo wymagająca będzie trasa Ultramaratonu. Pierwsze dwadzieścia kilometrów pokrywa się z trasą półmaratonu, ale potem ultrasi wbiegną na kopalnię Stanisław i szlakiem grzbietowym zdobędą Wysoki Kamień. Dobiegną prawie do Zakrętu Śmierci, z którego skierują się do szlaków pod Wysokim Kamieniem oraz w okolicy Czerwonego Potoku i Czerwonych Skałek. Odcinek znany zimą jako Dzielne Klapki zostanie wykorzystany po raz pierwszy w zawodach biegowych bez nart. Ultrasi wrócą do Jakuszyc przez kopalnię i Dolny Dukt.

Bieg Piastów jest znany przede wszystkim ze swojej zimowej wersji – jednego z największych i najbardziej renomowanych masowych biegów narciarskich na świecie. Podobnie jednak, jak organizatorzy innych wielkich biegów narciarskich, zrzeszonych w Światowej Lidze Narciarskich Biegów Długich Worldloppet, Stowarzyszenie Bieg Piastów rozszerza swoją działalność na inne pory roku, niż zima. Letni Bieg Piastów jest tego dowodem, podobnie jak Rowerowy Bieg Piastów, który odbędzie się 24 września.
Organizatorzy Letniego Biegu Piastów zapraszają 6 i 7 sierpnia na Polanę Jakuszycką wszystkich, także tych, którzy nie biegają. Udział w zumbie jest bezpłatny, trzeba się tylko zapisać. Darmowe w ten weekend będą również parkingi należące do Stowarzyszenia Bieg Piastów.

Program Letniego Biegu Piastów:
6 sierpnia, sobota:
godz. 9:00 start Ultramaratonu na 50 km
godz. 10:00 start Jakuszyckiego Półmaratonu na 22 km
godz. 10:05 rozgrzewka dzieci
godz. 10:15 bieg przedszkolaków na 500 m
godz. 10:25 bieg uczniów podstawówek na 500 m
7 sierpnia, niedziela:
godz. 10:00 start Jakuszyckiej Dziesiątki
godz. 10:05 marsz rekreacyjny nordic walking na 10 km

Szczegółowe informacje na stronie: www.bieg-piastow.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group