Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 7312
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Leniwiec z nową płytą

Czwartek, 22 września 2016, 8:10
Aktualizacja: Piątek, 23 września 2016, 8:51
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Leniwiec z nową płytą
Fot. Przemek Kaczałko
Doskonale znany jeleniogórskiej publiczności zespół Leniwiec wydał siódmy krążek. Premiera płyty pt. „Raj” miała miejsce 9 września, a promują ją już dwa teledyski: „Moje miasto” oraz najnowszy – „Miłość jak z horroru”.

Ponad dwadzieścia lat na scenie i przeszło 700 koncertów. Przyszedł czas na siódmy krążek zespołu jeleniogórskiego zespołu Leniwiec, pt. „Raj”. - Ten ironiczny tytuł zapowiada płytę, która przeniesie nas na ulice pełne demonstrantów (Chłopcy z Placu Broni), odsłoni układy i układziki (Moje miasto), pokaże niegrzeczną miłość (Miłość jak z horroru), zaprowadzi nas do getta warszawskiego (Edelman), w mroczne bramy miast (Raj), a nawet domu publicznego (Królowa nocy). Mimo wszystko będzie też pozytywie. Będziemy żegnać kumpla idącego do wojska (22 kolejki wódki), gasić nienawiść (Mandela) i chodzić po górach (Moje Karkonosze) – powiedział Zbigniew Muczyński, wokalista zespołu.

„Raj” to przebojowa mieszanka ostrego grania punkowego z klimatami ska, reggae i folk. Wartość płyty podnosi udział gości. Tym razem Leniwiec zaprosił Smalca (Gaga/Zielone Żabki), Jacka Stęszewskiego (Koniec Świata) oraz Nyla. Nie da się nie wspomnieć o doskonałych tekstach – za pióra chwycili Mucha, a także Jacek Stęszewski, Przemek Rozenek oraz włocławski poeta Paweł Jasiński.

Premierze płyty towarzyszyła premiera kolejnego teledysku, tym razem do utworu „Miłość jak z horroru”. Podobnie jak w wielu wcześniejszych, teledysk powstał w Cieplicach. Za plenery artystom służył Park Zdrojowy, Plac Piastowski i opuszczony dom przy "Dąbrówce". Sceny hotelowe nagrano w cieplickim hotelu Caspar, gdzie doszło do symbolicznego spotkania ucharakteryzowanych na wampiry muzyków z hotelowymi gośćmi z Rumunii, którzy doskonale znają te klimaty.

Płytę można nabyć w sieci Empik oraz bezpośrednio od wydawcy – link na stronie zespołu: leniwiec.eu.

Zobacz najnowszy teledysk:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group