Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 6631
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: "Leniuchem" do kolei linowej na Kopę w Karpaczu

Czwartek, 1 października 2020, 6:01
Autor: WAC
Karpacz: "Leniuchem" do kolei linowej na Kopę w Karpaczu
Fot. Karpacz Ski Arena
Znaczne ułatwienie dla osób, które będą chciały w sezonie zimowym skorzystać z kolei linowej na Kopę szykuje Karpacz Ski Arena. W największej stacji sportów zimowych pod Śnieżką już wkrótce zostanie uruchomiona najdłuższa taśma transportowa w Polsce.

Taśmociąg, który otrzymał nazwę “Leniuch” liczy 225 metrów i będzie wwoził narciarzy z parkingu przy ul. Olimpijskiej do dolnej stacji kolei linowej. Teraz, aby do niej dotrzeć trzeba pokonać dość strome podejście brukowaną ulicą Turystyczną, która zimą bywa dość śliska. Nowa taśma transportowa będzie pracowała w obu kierunkach. Rano będzie kursowała do góry, a po południu będzie zwoziła narciarzy. Wjazd i zjazd taśmą będzie bezpłatny. Wjazd będzie trwał ok. 4,5 minuty.

W tym roku w stacji zostanie też rozbudowany system sztucznego naśnieżania. Zimą armatki staną na 400-metrowym łączniku nartostrady “Euro” z trasą “Grosik”, gdzie zwykle były problemy związane z brakiem śniegu. Aktualnie system sztucznego naśnieżania obejmuje nartostrady: Jan, Euro i Liczykrupa.

Znamy jest już termin jesiennego przeglądu technicznego w Karpacz Ski Arenie. Stacja będzie nieczynna od 16 listopada do 15 grudnia 2020. W tym czasie kolej linowa na Kopę także nie będzie pracowała.

Twoja reakcja na artykuł?

64
64%
Cieszy
15
15%
Hahaha
5
5%
Nudzi
1
1%
Smuci
2
2%
Złości
13
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group