Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4814
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lekturą pobudzą wyobraźnię

Wtorek, 8 września 2009, 8:42
Aktualizacja: 8:42
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Lekturą pobudzą wyobraźnię
Fot. Angela
Od początku września ruszył drugi cykl spotkań „Klub Czytających Przedszkolaków”, który zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna w Jeleniej Górze. W zajęciach mogą wziąć udział 5 i 6–latki z jeleniogórskich przedszkoli. Przewidziane są też spotkania plastyczne dla dzieci starszych. Opiekunowie mogą już zgłaszać chęć uczestnictwa swoich podopiecznych.

„Klub Czytających Przedszkolaków” to druga edycja zajęć z dziećmi, których głównym celem jest rozbudzanie zainteresowania książką i propagowanie nawyku czytania od najmłodszych lat.

– Do udziału zapraszam grupy pięcio i sześciolatków, które przez 10 miesięcy będą wraz z opiekunami - wychowawcami regularnie odwiedzały bibliotekę i uczestniczyły w specjalnie przygotowanych zajęciach z pedagogiki zabawy – mówi Agata Szpala, organizatorka i pomysłodawczyni spotkań. W ciągu roku udział w zajęciach może wziąć maksymalnie pięć grup przedszkolnych, dlatego kto pierwszy ten lepszy. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 075 75 225 80.

Druga propozycja spotkań skierowana jest do dzieci ze szkół podstawowych. – Jest to program arteterapeutyczny pt. „Blisko książek”, w którym co dwa miesiące będziemy spotykać się z młodzieżą i stosując różne techniki plastyczne tworzyć prace „blisko książek”. Analogiczny program będziemy prowadzić dla młodzieży z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych – mówi pomysłodawczyni.

Szczegółowy program zajęć jest dostępny na stronie internetowej www.dodn.wroclaw.pl/bpjelenia

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group