• Niedziela, 21 kwietnia 2019
  • Godz. 20:51
  • Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa
  • Czytających: 4798
  • Zalogowanych: 7
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Lekkoatleci uroczyście podsumowali sezon

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 17 grudnia 2012, 12:20
Aktualizacja: 0:24
Autor: Przemo
Fot. Tomasz Raczyński
W minioną sobotę w Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze podsumowano sezon 2012, w którym lekkoatleci MKL "12" zdobyli sześć medali.

- Tutaj tworzy się lekkoatletykę od 1974 roku, od chwili powołania do życia klasy sportowej w SP 12 w Jeleniej Górze. Od 1999 roku w Gimnazjum nr 3 cały czas był realizowany rozszerzony program wychowania fizycznego ukierunkowany na wszechstronny rozwój fizyczny młodzieży, a w szczególności lekkiej atletyki. Stąd w nazwie naszego klubu tradycyjna dwunastka symbolizująca wielkie tradycje Szkoły Podstawowej nr 12 w Jeleniej Górze - powiedział dyrektor Marek Przeorski.

Największe sukcesy w 2012 roku odnieśli:

Tomasz Kołodziejski - srebro w biegu na 60 m przez płotki podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Spale, brąz na stadionie na dystansie 110 m przez płotki w czasie 14,08. Dwa złote medale (110 m przez płotki, 200 m) podczas Mistrzostw Polski LZS.

Bartosz Gul - brąz podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na 110 m przez płotki w kategorii junior młodszy. Srebro na dystansie 110 m przez płotki podczas Mistrzostw Polski LZS.

Oprócz krążków w najważniejszych zawodach, lekkoatleci MKL 12 zdobyli również wiele medali podczas międzywojewódzkich mistrzostw młodzików, juniorów i juniorów młodszych, a także ponad 20 medali mistrzostw Dolnego Śląska w różnych kategoriach wiekowych.

- Uważam, że to był bardzo udany sezon, zdobyliśmy kilka medali mistrzostw Polski. Czeka nas jeszcze więcej pracy i myślę, że w 2013 roku to będą już złote medale, gdyż będziemy najstarsi w swojej kategorii. W styczniu wystartuję w Spale w HMP w biegu na dystansie 60 m przez płotki, następnie OOM w Łodzi i będę chciał tam walczyć o pierwsze miejsce w biegu na 110 m przez płotki - powiedział Bartosz Gul.

- Przygodę z lekkoatletyką zacząłem w drugiej klasie gimnazjum pod okiem dyrektora Marka Przeorskiego i tak właśnie się rozkręciło z roku na rok. Coraz bardziej mi się to podobało, zacząłem jeździć częściej na zawody, obozy i pokazały się pierwsze wyniki. Myślę, że w przyszłym sezonie uda się powalczyć o najwyższe miejsca i może awans na Mistrzostwa Europy, które odbędą się we Włoszech. Może uda się w końcu wystartować na międzynarodowej arenie, zaprezentować Jelenią Górę i klub - mówił Tomasz Kołodziejski.

W nadchodzącym sezonie należy się spodziewać jeszcze lepszych wyników, czołowi zawodnicy MKL 12 będą najstarsi w swoich kategoriach wiekowych, a sukcesy tegoroczne w rywalizacji ze starszymi kolegami zdają się być potwierdzeniem możliwości młodych jeleniogórskich sportowców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
282
Tak
68%
Nie
29%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
19.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  
Aktualności
Triduum Paschalne  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group