• Wtorek, 19 lutego 2019
  • Godz. 12:26
  • Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelgo
  • Czytających: 6535
  • Zalogowanych: 14
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Lekkoatleci uroczyście podsumowali sezon

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 17 grudnia 2012, 12:20
Aktualizacja: 0:24
Autor: Przemo
Fot. Tomasz Raczyński
W minioną sobotę w Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze podsumowano sezon 2012, w którym lekkoatleci MKL "12" zdobyli sześć medali.

- Tutaj tworzy się lekkoatletykę od 1974 roku, od chwili powołania do życia klasy sportowej w SP 12 w Jeleniej Górze. Od 1999 roku w Gimnazjum nr 3 cały czas był realizowany rozszerzony program wychowania fizycznego ukierunkowany na wszechstronny rozwój fizyczny młodzieży, a w szczególności lekkiej atletyki. Stąd w nazwie naszego klubu tradycyjna dwunastka symbolizująca wielkie tradycje Szkoły Podstawowej nr 12 w Jeleniej Górze - powiedział dyrektor Marek Przeorski.

Największe sukcesy w 2012 roku odnieśli:

Tomasz Kołodziejski - srebro w biegu na 60 m przez płotki podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Spale, brąz na stadionie na dystansie 110 m przez płotki w czasie 14,08. Dwa złote medale (110 m przez płotki, 200 m) podczas Mistrzostw Polski LZS.

Bartosz Gul - brąz podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na 110 m przez płotki w kategorii junior młodszy. Srebro na dystansie 110 m przez płotki podczas Mistrzostw Polski LZS.

Oprócz krążków w najważniejszych zawodach, lekkoatleci MKL 12 zdobyli również wiele medali podczas międzywojewódzkich mistrzostw młodzików, juniorów i juniorów młodszych, a także ponad 20 medali mistrzostw Dolnego Śląska w różnych kategoriach wiekowych.

- Uważam, że to był bardzo udany sezon, zdobyliśmy kilka medali mistrzostw Polski. Czeka nas jeszcze więcej pracy i myślę, że w 2013 roku to będą już złote medale, gdyż będziemy najstarsi w swojej kategorii. W styczniu wystartuję w Spale w HMP w biegu na dystansie 60 m przez płotki, następnie OOM w Łodzi i będę chciał tam walczyć o pierwsze miejsce w biegu na 110 m przez płotki - powiedział Bartosz Gul.

- Przygodę z lekkoatletyką zacząłem w drugiej klasie gimnazjum pod okiem dyrektora Marka Przeorskiego i tak właśnie się rozkręciło z roku na rok. Coraz bardziej mi się to podobało, zacząłem jeździć częściej na zawody, obozy i pokazały się pierwsze wyniki. Myślę, że w przyszłym sezonie uda się powalczyć o najwyższe miejsca i może awans na Mistrzostwa Europy, które odbędą się we Włoszech. Może uda się w końcu wystartować na międzynarodowej arenie, zaprezentować Jelenią Górę i klub - mówił Tomasz Kołodziejski.

W nadchodzącym sezonie należy się spodziewać jeszcze lepszych wyników, czołowi zawodnicy MKL 12 będą najstarsi w swoich kategoriach wiekowych, a sukcesy tegoroczne w rywalizacji ze starszymi kolegami zdają się być potwierdzeniem możliwości młodych jeleniogórskich sportowców.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy za akcje ratunkowe w górach turyści powinni płacić?

Oddanych
głosów
1167
Tak, w każdej sytuacji
14%
Tak, za bezmyślność
76%
Nie
8%
Nie mam zdania
2%
Głos ulicy
Akcje ratunkowe płatne?  
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra z dnia 18.02.2019 r.  
Miej świadomość
Australopitek – Chodząca "Małpa" – Prehistoria – Odc.2 – Historia na Szybko  
Dialogi Jelonki
Poznajmy sąsiadów przez ich literaturę
Aktualności
Konwent samorządowców w Lubinie  
Aktualności
Wybrali wykonawcę dla inwestycji na Krakowskiej  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group