Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7958
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Lekcja samorządu

Sobota, 26 października 2019, 8:15
Aktualizacja: Niedziela, 27 października 2019, 20:36
Autor: WAC
Powiat: Lekcja samorządu
Fot. Starostwo Powiatowe
Uczniowie ósmych klas ze szkół podstawowych w Jeżowie Sudeckim i Czernicy podczas wizyty w jeleniogórskim Starostwie Powiatowym mogli zobaczyć „od kuchni”, jak wygląda funkcjonowanie samorządu powiatowego.

Młodzież spotkała się z przedstawicielami władz samorządowych: starostą jeleniogórskim Krzysztofem Wiśniewskim, wicestarostą Jarosławem Kotlińskim oraz członkiem zarządu powiatu Arturem Smolarkiem.

Uczniowie poznali zasady funkcjonowania i kompetencje poszczególnych szczebli samorządu terytorialnego, a także praktyczną stronę administracji samorządowej, dotyczącą spraw codziennych obywateli związanych z wizytami w urzędach na poszczególnych szczeblach samorządu terytorialnego. Zarząd Powiatu Jeleniogórskiego przedstawił także obecnie realizowane zadania i planowane inwestycje. Przybliżył uczniom zakres działań służb i instytucji powiatowych oraz omówił zasady współpracy z nimi.

Starosta K. Wiśniewski przedstawił także uczniom informacje o podjęciu przez Radę Powiatu Jeleniogórskiego uchwały wyrażającej wolę zmiany nazwy powiatu jeleniogórskiego na powiat karkonoski, przybliżając uczniom proces, którego finałem ma być zmiana nazwy. W ramach dyskusji i głosowania, uczniowie ostatecznie wyrazili aprobatę dla tego pomysłu.

Młodzi ludzie z dużą uwagą i zainteresowaniem słuchali i zadawali pytania – mówi starosta jeleniogórski K. Wiśniewski. - Nie tylko uzupełnili wiadomości zdobyte wcześniej na lekcjach wiedzy o społeczeństwie, ale także mogli zapoznać się z rolą urzędu, jego bieżącym funkcjonowaniem oraz sprawami, które można załatwić w Starostwie Powiatowym w Jeleniej Górze

Twoja reakcja na artykuł?

6
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
42%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group