Niedziela, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 6577
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lekcja samorządu

Wiadomości: Powiat
Sobota, 26 października 2019, 8:15
Aktualizacja: Niedziela, 27 października 2019, 20:36
Autor: WAC
Fot. Starostwo Powiatowe
Uczniowie ósmych klas ze szkół podstawowych w Jeżowie Sudeckim i Czernicy podczas wizyty w jeleniogórskim Starostwie Powiatowym mogli zobaczyć „od kuchni”, jak wygląda funkcjonowanie samorządu powiatowego.

Młodzież spotkała się z przedstawicielami władz samorządowych: starostą jeleniogórskim Krzysztofem Wiśniewskim, wicestarostą Jarosławem Kotlińskim oraz członkiem zarządu powiatu Arturem Smolarkiem.

Uczniowie poznali zasady funkcjonowania i kompetencje poszczególnych szczebli samorządu terytorialnego, a także praktyczną stronę administracji samorządowej, dotyczącą spraw codziennych obywateli związanych z wizytami w urzędach na poszczególnych szczeblach samorządu terytorialnego. Zarząd Powiatu Jeleniogórskiego przedstawił także obecnie realizowane zadania i planowane inwestycje. Przybliżył uczniom zakres działań służb i instytucji powiatowych oraz omówił zasady współpracy z nimi.

Starosta K. Wiśniewski przedstawił także uczniom informacje o podjęciu przez Radę Powiatu Jeleniogórskiego uchwały wyrażającej wolę zmiany nazwy powiatu jeleniogórskiego na powiat karkonoski, przybliżając uczniom proces, którego finałem ma być zmiana nazwy. W ramach dyskusji i głosowania, uczniowie ostatecznie wyrazili aprobatę dla tego pomysłu.

Młodzi ludzie z dużą uwagą i zainteresowaniem słuchali i zadawali pytania – mówi starosta jeleniogórski K. Wiśniewski. - Nie tylko uzupełnili wiadomości zdobyte wcześniej na lekcjach wiedzy o społeczeństwie, ale także mogli zapoznać się z rolą urzędu, jego bieżącym funkcjonowaniem oraz sprawami, które można załatwić w Starostwie Powiatowym w Jeleniej Górze

Twoja reakcja na artykuł?

6
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
42%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Markiz 26-10-2019 22:12
Czyli wiedza u samego źródła... Nie wiem czy w tej kadencji nazwa będzie adekwatna w stosunku do obecnej kadencji, ale kilka lat temu nazwał bym ją: "Lekcja samorządu, czyli jak nie należy wykonywać władzy w samorządzie. Kurs dla nic niewiedzących". Mądrale... Zaproście studentów kierunków ekonomicznych. Od nich będziecie mogli się wiele nauczyć.
Krzysztof J. Szklarski 27-10-2019 1:53
"Wśród ślepców jednooki królem". Ślepcy "jednookiego" wybrali, którego ich dzieci z zapartym tchem słuchali. Niedotlenienie objawi się wkrótce - dzieci dorosną i spośród siebie jednookiego na urząd wybiorą!
~XX 27-10-2019 8:30
Panie starosto ,zaprosił Pan młodych ludzi i pokazał Pan jak nie szanuje się flagi i godła naszego kraju.Jaka to flaga wisi jako flaga uprzywilejowana i dlaczego są one ustawione nie po tej stronie stołu prezydialnego,wstyd przed dziećmi.
~mmmmm 27-10-2019 19:46
Hucpiarstwo Żydów przy tym nie zna granic [podobnie jak skundlenie polactwa – admin]. Bezczelni Żydzi (mający odrażające zbrodnie na sumieniu) śmią publicznie krytykować polskich polityków, do czego prawo mają Polacy, a nie przedstawiciele państwa prowadzącego nazistowską politykę. Jak wynika z opublikowanego na portalu „Na temat” artykułu „Nowy ambasador Izraela ostro o wyborach w Polsce. „Smutne, że Konfederacja będzie w Sejmie”” autorstwa Adama Nowińskiego, nowy ambasador Izraela, który zastąpił Annę Azari, Alexander Ben-Zvi „w rozmowie z „Gazetą Wyborcza”, jakie są jego odczucia po wyborach w Polsce oraz czego się boi, oglądając polską telewizję publiczną”. Bezczelny izraelski ambasador, który powinien być wyrzucony z Polski, śmiał stwierdzić, że „podczas wyborów dostrzegałem przejawy antysemityzmu ze strony partii skrajnie prawicowych, Konfederacji i innych. Widziałem to i właśnie z tym musimy walczyć. Jest to trochę dla mnie smutne, że taka partia jak Konfederacja będzie teraz w Sejmie. (… )Oni mają otwarcie antysemickie stanowisko. To mnie niepokoi. Będziemy to śledzić i o każdym przejawie antysemityzmu w mediach i w Sejmie otwarcie mówić”. Warto zwrócić, że w wyborach startowało pięć list wyborczych. Bezczelny ambasador Izraela stwierdził, że „podczas wyborów dostrzegałem przejawy antysemityzmu ze strony partii skrajnie prawicowych, Konfederacji i innych”. Zapewne przedstawicielowi Izraela prowadzącego nazistowską politykę wobec Palestyny nie chodzi ani o KO (czyli PO i Nowoczesną), ani o SLD (Wiosnę i Razem), więc może chodzić albo o PSL lub PiS, co oznacz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group