Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 6228
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Lekarze daleko od pacjentów

Środa, 27 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 stycznia 2006, 22:25
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Przychodnia do końca roku ma zmienić siedzibę

Te ściany nadają się do remontu – mówi Kamil Głowacki, mieszkaniec Wieży.
Budynek przychodni na ulicy Jeleniogórskiej wymaga kapitalnego remontu. – To skandal, żeby pacjenci musieli czekać na wizytę u lekarza w takich warunkach – narzekają gryfowianie. Przychodnia zostanie przeniesiona do szpitala, który znajduje się poza centrum miasta

Wchodząc do przychodni, nie sposób nie zauważyć odrapanych ścian. Schody prowadzące na pierwsze piętro także pozostawiają wiele do życzenia. W budynku brakuje windy oraz podjazdu dla niepełnosprawnych.
– Nasza przychodnia już dawno powinna zostać wyremontowana. Niedługo ściany się posypią – uważa Rozalia Nyk, mieszkanka Gryfowa.

To jeden wielki bałagan. Na pewno byłoby lepiej, gdyby przychodnia była w szpitalu – mówi Kamil Głowacki z Wieży. Jednak dla starszych, schorowanych osób problemem może być odległość dwóch kilometrów, jaką będą musieli pokonać z centrum miasta do gryfowskiego szpitala.

Teraz przychodnia jest blisko centrum miasta. Na jej kapitalny remont potrzeba jednak około 900 tys. zł, których powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Lwówku nie ma. W szpitalu na parterze są wolne pomieszczenia, które mają zostać zaadaptowane na przychodnię. Rajcy powiatu podjęli decyzję, że na ten cel przeznaczą 320 tys. zł z nadwyżki budżetowej.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group