Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 6687
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Lekarz tylko trzy godziny dziennie?

Poniedziałek, 14 grudnia 2020, 6:04
Autor: WAC
Karpacz: Lekarz tylko trzy godziny dziennie?
Fot. UM Karpacz
Z prośbą o wyjaśnienie sytuacji jaka miała miejsce przy okazji rejestracji na teleporadę w Przychodni POZ w Karpaczu zwrócił się pan Dawid (dane do wiadomości redakcji).
Do zdarzenia doszło 25 listopada - opowiada nasz Czytelnik. - Źle się czułem i zadzwoniłem do POZ Karpacz z prośbą o umówienie mnie na teleporadę z lekarzem. Przedstawiłem swoją sytuację, tj. stan wskazujący na objawy sars covid -19, tj. brak węchu, smaku i duszności. Pan (którego nazwiska nie znam) zaproponował mi umówienie mnie na teleporadę na piątek (27.11) w godzinach 14-18, bo "pani doktor dzisiaj i jutro przyjmuje 3 godziny, wiec nie ma już możliwości".
Przychodnia POZ w Karpaczu udziela świadczeń medycznych na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00 - wyjaśnia Patrycja Gurazda, kierownik Działu Marketingu i Komunikacji Centrum Medycznego Karpacz S.A.. - Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej zatrudnieni w Przychodni udzielają świadczeń zgodnie z harmonogramem w postaci: teleporady, bezpośrednich wizyt pacjentów i wizyt domowych. W związku z tym czas pracy lekarzy jest podzielony w ciągu dnia na trzy obszary, co powoduje, że teleporady mogą być udzielane przez 3 godziny dziennie. Rejestracja do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej odbywa się według kolejności zgłoszeń. W związku z okresem wzmożonych zachorowań, liczba pacjentów chcących skorzystać z porady lekarza powoduje, że czas oczekiwania ulega wydłużeniu i może trwać więcej niż jeden dzień.
W  dniu 25.11.2020 r otrzymaliśmy od jednego z Pacjentów informację o potrzebie skorzystania z porady lekarza. Rejestracja na teleporadę była możliwa dopiero na dzień 27.11.2020r. i taki termin został zaproponowany. Objawy zgłaszane przez Pacjenta podczas wywiadu telefonicznego przeprowadzonego przez koordynatora Przychodni nie wymagały natychmiastowej konsultacji z lekarzem. Niemniej jednak Pacjent został poinformowany, że jeśli stan jego zdrowia się pogorszy to prosimy o ponowny kontakt z Przychodnią - kończy P. Gurazda.

Twoja reakcja na artykuł?

2
3%
Cieszy
6
8%
Hahaha
2
3%
Nudzi
3
4%
Smuci
12
16%
Złości
52
68%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
978
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group