Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 3673
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Lekarski dyżur na bani

Wtorek, 2 marca 2010, 12:11
Aktualizacja: 12:12
Autor: TEJO
Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał lekarz, który w takim stanie przyjął 13 pacjentów – zarówno dzieci jak i dorosłych. Medykowi – jeśli stworzył zagrożenie życia lub zdrowia ludzi – grozi kara do trzech lat więzienia.

Do zdarzenia doszło pod koniec lutego w Zgorzelcu. O tym, że dyżurujący w przychodni POZ lekarz może być nietrzeźwy, policjanci otrzymali informację prawdopodobnie od jednego z pacjentów.

Przeprowadzone badanie wykazało u lekarza ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Z poczynionych wstępnych ustaleń wynika, że lekarz rozpoczął dyżur cztery godziny wcześniej. Podczas trwającego dyżuru przyjął co najmniej 13 pacjentów – zarówno osób dorosłych jak i dzieci – informuje mł. asp. Antoni Owsiak, rzecznik policji zgorzeleckiej.

Lekarza zamknięto do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie. Policjanci sprawdzają, czy czynności wykonywane podczas dyżuru przez nietrzeźwego lekarza mogły doprowadzić do bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia pacjentów. Jeżeli okaże się, że medyk – miast pomóc zaszkodził – zatrzymanemu za czyn, którego się dopuścił, grozić może kara nawet do trzech lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
124
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
19%
Dostają o wiele za dużo
32%
To oburzające ile zarabiają
32%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group