Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 4570
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Lekarski dyżur na bani

Wtorek, 2 marca 2010, 12:11
Aktualizacja: 12:12
Autor: TEJO
Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał lekarz, który w takim stanie przyjął 13 pacjentów – zarówno dzieci jak i dorosłych. Medykowi – jeśli stworzył zagrożenie życia lub zdrowia ludzi – grozi kara do trzech lat więzienia.

Do zdarzenia doszło pod koniec lutego w Zgorzelcu. O tym, że dyżurujący w przychodni POZ lekarz może być nietrzeźwy, policjanci otrzymali informację prawdopodobnie od jednego z pacjentów.

Przeprowadzone badanie wykazało u lekarza ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Z poczynionych wstępnych ustaleń wynika, że lekarz rozpoczął dyżur cztery godziny wcześniej. Podczas trwającego dyżuru przyjął co najmniej 13 pacjentów – zarówno osób dorosłych jak i dzieci – informuje mł. asp. Antoni Owsiak, rzecznik policji zgorzeleckiej.

Lekarza zamknięto do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie. Policjanci sprawdzają, czy czynności wykonywane podczas dyżuru przez nietrzeźwego lekarza mogły doprowadzić do bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia pacjentów. Jeżeli okaże się, że medyk – miast pomóc zaszkodził – zatrzymanemu za czyn, którego się dopuścił, grozić może kara nawet do trzech lat więzienia.

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group