Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 5708
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Legendy punk rocka grały w JCK

Niedziela, 10 lipca 2016, 9:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 lipca 2016, 6:51
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Legendy punk rocka grały w JCK
Fot. Tomasz Raczyński
Spotkali się 30 lat temu i grają do dziś. W sobotę (9.07) w Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury Fort BS z Cichym na czele oraz zaprzyjaźnione z nim kapele sprawiły, że publiczność mogła cofnąć się do czasów festiwalu w Jarocinie z lat 80.

Na rozgrzewkę, z dobrej strony pokazał się zespół Sajgon, po którym na scenie pojawili się muzycy Sexbomby grający mieszankę punk rocka i rock&rolla. - Dzisiaj cofnęliśmy się w czasie. Jest fajnie, impreza całkiem nieźle się sprzedała – powiedział Piotr Pawlak z Jeleniogórskiego Centrum Kultury, a jednocześnie członek zespołu Fort BS. - Takie imprezy zdarzają się raz na jakiś czas – jest pomysł i robimy koncert – dodał P. Pawlak.

Jako gwiazda wieczoru wystąpił zespół Fort BS, który powstał w 1983 roku, kiedy to w głowach muzyków urodziła się idea skomentowania słowem i dźwiękiem otaczającej ich rzeczywistości. W 1986 roku lider kapeli poznał chłopaków z Sexbomby i był to początek przyjaźni trwającej po czasy obecne. To właśnie Cichy zebrał skład na sobotni wieczór w Jeleniej Górze, a publiczność, której pesele w większości nie odbiegały od wieku muzyków doskonale bawiła się do końca koncertu.

- Oby więcej takich imprez w różnych klimatach, bo widać, że jest zainteresowanie taką muzyką nie tylko w klubach, ale i w miejscach do tego przeznaczonych, czyli w domach kultury – stwierdził jeden z fanów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group