Środa, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 4475
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: LBP: Wspaniała rywalizacja, Mezo w czołówce

Niedziela, 27 sierpnia 2017, 8:03
Aktualizacja: 8:06
Autor: Przemek Kaczałko
Polana Jakuszycka: LBP: Wspaniała rywalizacja, Mezo w czołówce
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę (26.08) Polana Jakuszycka została opanowana przez miłośników aktywnego trybu życia, lecz tym razem nie narciarzy, a biegaczy. Pierwszego dnia V edycji Letniego Biegu Piastów rywalizowano w ultramaratonie i półmaratonie górskim. Biegały też dzieci, a dodatkową atrakcją był koncert Jacka "Mezo" Mejera.

Rywalizacja na dystansie ultramaratonu do pewnego momentu była wyrównana, ale gdy Jacek Sobas zaatakował, odstawił rywali w tyle i pewnie wkroczył na metę z czasem 3 godziny 40 minut 39 sekund. Drugi na mecie Robert Faron stracił do zwycięzcy niemal 9 minut, a trzeci Piotr Basiński niespełna 12 minut. Wśród pań zwyciężyła Patrycja Bereznowska - mistrzyni świata w biegu 24-godzinnym zameldowała się na mecie z dużą przewagą nad rywalkami.

Półmaraton padł łupem Karoliny Obstój – partnerki zwycięzcy ultramaratonu. Wśród panów najlepszy był Pavel Brydl z Czech. Pełne wyniki na stronie: www.wyniki.datasport.pl/results2274/

Polana Jakuszycka już dawno została odkryta w okresie zimowym, a od kilku lat odkrywamy ją latem – powiedział Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby, który przewiduje, że miasto pod Szrenicą będzie słynąć nie tylko z biegów zimowych, ale i letnich.

Dla Jacka „Mezo” Mejera był to debiut w biegu górskim, bowiem do tej pory startował wyłącznie na asfalcie. - Nie jestem góralem, póki co klepię asfalt i zaliczam klasyczne dystanse, ale jest to dla mnie ciekawostka i wyzwanie treningowe – wyznał przed startem Jacek Mejer, który podkreślał, że profil trasy Letniego Biegu Piastów jest wymagający (szczególnie po 10 km), ale miłośnicy asfaltu również powinni spróbować tu swoich sił.

Poza dwoma dystansami dla dorosłych, organizatorzy przygotowali też Wyprawę Zuchów na dystansie 1 km, gdzie najmłodsi mieli do pokonania specjalnie przygotowaną trasę z torem przeszkód. - Zależy nam na tym, aby Letni Bieg Piastów był dla każdego i rodziny, które czekają na swoich biegaczy, również mogły aktywnie spędzić czas – powiedziała Kaja Sznajdrowicz, dyrektor Biegu Piastów. Były tez panele dyskusyjne, catering, zabawa ze strażą pożarną, animatorami czy okazja do oddania krwi. W niedzielę przyjdzie czas na Jakuszycką Jedenastkę, marsz nordic walking, bieg przedszkolaków i wiele innych atrakcji. Szczegóły na stronie bieg-piastow.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group