Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 6064
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: LBP: Będzie rywalizacja, pomoc i... Mezo!

Czwartek, 27 lipca 2017, 14:32
Aktualizacja: Piątek, 28 lipca 2017, 16:25
Autor: Przemek Kaczałko
Szklarska Poręba: LBP: Będzie rywalizacja, pomoc i... Mezo!
Fot. Tomek Raczyński
Przed nami Letni Bieg Piastów, a w nim mnóstwo atrakcji. Będzie kulturalnie, charytatywnie, a przede wszystkim sportowo. Podczas dzisiejszej (27.07) konferencji prasowej w Norweskiej Dolinie władze stowarzyszenia Bieg Piastów, Nadleśnictwa oraz miasta Szklarskiej Poręby przedstawiły szczegóły dotyczące najbliższych imprez.

Sezon letni na Polanie Jakuszyckiej rozpoczniemy organizacją Letniego Biegu Piastów – powiedziała Kaja Sznajdrowicz, dyrektor Biegu Piastów. Zawodnicy mają do dyspozycji Ultramaraton (50 km), Półmaraton, Jakuszycką Jedenastkę oraz Marsz Nordic Walking, a zawody odbędą się na tych samych trasach, co przed rokiem. - Imprezie będą towarzyszyły atrakcje dla dzieci: sobotnia wyprawa zucha na dystansie 1 km oraz niedzielny Bieg Przedszkolaka. Z myślą o najmłodszych przygotowaliśmy także wiele gier, zabaw, animacji, biathlon laserowy oraz miasteczko strażackie – dodała K. Sznajdrowicz.

W ramach biegu po raz pierwszy odbędzie się akcja społeczna „Ratujmy ludzkie życie”, gdzie będzie można oddać krew, uczestniczyć w panelach dyskusyjnych oraz w pokazach pierwszej pomocy. Niewątpliwą atrakcją będzie też występ rapera „Mezo”, który znany jest ze swojego sportowego trybu życia oraz udziału w akcjach charytatywnych.

- W tym roku wydałem płytę pt. „Życiówka”, na której wiele piosenek dotyczy sportu, motywacji do biegania – mówił Jacek „Mezo” Mejer, którego album premierę miał 26 marca podczas Półmaratonu Poznańskiego, skąd pochodzi. - To było dla mnie bardzo ważne wydarzenie – tego dnia wydałem płytę, zrobiłem „życiówkę” w półmaratonie: 1h18'50" i 15 minut po ukończeniu biegu byłem na scenie i grałem premierowy koncert. To był szalony dzień – wspomina muzyk słynący m.in. z utworu „Ważne” przy współudziale związanej z Jelenią Górą - Kasią Wilk. - Cieszę się, że trafiłem tutaj. Pierwszy raz będę grał przy imprezie górskiej. Wiem, że biegacze asfaltowi często dochodzą do takiej refleksji, że te góry to dopiero przyjemność z biegania i mam nadzieję, że się tym „zarażę” - wyznał „Mezo”.

Letni Bieg Piastów zaplanowano na 26-27 sierpnia 2017 r., z kolei 30 września odbędzie się Rowerowy Bieg Piastów. W letnich zawodach ma wystartować około 1200 osób, więc nie tylko zimą Polana Jakuszycka przyciąga tłumy miłośników aktywnego trybu życia. Podczas konferencji prasowej była też mowa o zmianach w stowarzyszeniu oraz na samej polanie, o czym szerzej poinformujemy w osobnym artykule.

Szczegóły dotyczące nadchodzących imprez oraz zapisy na stronie: www.bieg-piastow.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group