Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5544
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ławnicy ślubowali

Czwartek, 20 grudnia 2007, 18:04
Aktualizacja: 18:05
Autor: Jerzy Wrona
JELENIA GÓRA: Ławnicy ślubowali
Fot. Jerzy Wrona
Pracownicy sądu podziękowali ławnikom mijającej kadencji za wkład pracy. Wyróżniający się dostali upominki. A nowi ławnicy, wybrani na okres do 2011 roku złożyli ślubowanie.

Uroczystość miała miejsce w sali Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej. W pierwszej części podziękowano ławnikom mijającej kadencji na lata 2004 – 2007. Wyróżniającym się zostały wręczone nagrody książkowe, a dla wszystkich ławników przygotowano dyplomy uznania i drobne upominki.

Później ślubowali ławnicy wybranych na kadencję na lata 2008 – 2011 oraz dokonano wyboru kandydatów do Rady Ławniczej obecnej kadencji. Na zakończenie wręczono legitymacje ławnika.

Ławnicze ślubowanie odebrali sędziowie pod przewodnictwem prezesa Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze Ryszarda Sułtanowskiego. Za stołem prezydialnym zasiedli: wiceprezes sądu Andrzej Żuk, przewodnicząca wydziału II karnego, sędzia Klara Łukaszewska, sędzia Agnieszka Kałużna–Rudowicz w zastępstwie przewodniczącej wydziału III rodzinnego i nieletnich, a także szefowa wydziału IV pracy i ubezpieczeń społecznych sędzia Małgorzata Kujawa–Polewska, w zastępstwie przewodniczącej wydziału VII grodzkiego, sędzia Wojciech Grzebień i przewodnicząca Rady Ławniczej Jolanta Cudo.

Z początkiem roku 2008 nowo wybrany zespół ławników rozpocznie swoją działalność, biorąc udział w posiedzeniach i orzekaniu spraw w Wydziale Rodzinnym i Nieletnich oraz w Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group