Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 8542
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lawina wniosków o wykup mieszkań

Sobota, 11 lutego 2012, 8:59
Aktualizacja: 9:00
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Lawina wniosków o wykup mieszkań
Fot. MT
Około półtora tysiąca wniosków o wykup mieszkań komunalnych wpłynęło do urzędu miasta pod koniec minionego roku. Tak ogromne zainteresowanie było spowodowane kończącym się z dniem 30 grudnia 2011 r. okresem, w jakim lokum można było nabyć z 99 procentową bonifikatą.

Jerzy Lenard, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze przyznaje, że już dawno miasto nie odnotowało tak dużego zainteresowania wykupem mieszkań.

- Uchwała rady miejskiej ograniczającej czas, w jakim można wykupić mieszkania komunalne za jeden procent jego wartości, była nam bardzo potrzebna. Teraz miasto będzie wiedziało, jakim zasobem dysponuje i w jakim jest on stanie. Jest to niezwykle istotne przy planowaniu przyszłych inwestycji, kierunku działania. Najwięcej wniosków, około 700, wpłynęło w ostatnich dniach grudnia 2011 r. Nie wszystkie wnioski spełniają kryteria umożliwiające wykup mieszkań, ale można szacować, że do końca tego roku miasto sprzeda ponad tysiąc lokali – mówi szef ZGKiM.

W tym roku bowiem sfinalizowane ma być około 90 procent złożonych wniosków. Pozostałe dziesięć procent będzie wymagało dłuższego czasu realizacji.
- Dotyczy to przede wszystkim mieszkań, w których pojawiły się jakieś remonty, dobudówki itp., które do tej pory nie były legalizowane. Każdy wniosek wymaga bowiem nie tylko przygotowania kompletnej dokumentacji, ale również sprawdzenia stanu widniejącego w dokumentach ze stanem faktycznym mieszkania. Wielu mieszkańców budowało sobie ścianki działowe, łazienki itp. Nie wszystkie prace zostały zalegalizowane. Co więcej, wiele z nich zostało zrobione niezgodnie z prawem, przez co będzie musiało zostać wyburzone – dodaje Jerzy Lenard.
Szacuje się, że obecnie pod ZGKiM podlega około 3,8 tys. lokali.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
439
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
33%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wysłali oferty do 100 najbogatszych Polaków
 
112
Kolizje głównie... przed przejściem
 
Kultura
Ogień w Cieplicach
 
Inne wydarzenia
Fantastyczna walka i zabawa w SP 10 [WYNIKI]
 
Kultura
Juwenalia – elektroniczna sobota
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group