Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3998
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ławeczka z Kunegundą nową atrakcją Sobieszowa

Sobota, 20 czerwca 2015, 8:00
Aktualizacja: Niedziela, 21 czerwca 2015, 8:13
Autor: Karolina Matusewicz
Jelenia Góra: Ławeczka z Kunegundą nową atrakcją Sobieszowa
Fot. Karolina Matusewicz
W piątek (19.06) w Sobieszowie, w parku przy ul. Karkonoskiej, odsłonięte zostały: Ławeczka z Kunegundą oraz Tablica Informacyjna „Sobieszów Wita”. Pomysłodawcą był Zespół Aktywności Lokalnej, który swoje działania kieruje w stronę integracji i aktywizacji społeczeństwa, a także promocji Sobieszowa.

Rzeźbę legendarnej Kunegundy z drewna lipowego, pozyskanego dzięki Nadleśnictwu „Śnieżka”, wykonał miejscowy artysta Piotr Jagielski

Członkowie Zespołu Aktywności Lokalnej mają nadzieję, że Ławeczka z Kunegundą stanie się atrakcją dla mieszkańców i turystów, którzy nie tylko będą mogli posiedzieć obok księżniczki, ale także zrobić sobie z nią pamiątkowe zdjęcie z zamkiem Chojnik w tle.

Tablica informacyjna „Sobieszów Wita” również została wykonana przez sobieszowian. Zdzisław Zaskórski i Grzegorz Gielert umieścili na niej historię Sobieszowa napisaną w czterech językach oraz mapkę z zaznaczonymi atrakcjami. Na tablicy znalazło się 12 zdjęć autorstwa Roberta Karczmarczyka, które przedstawiają sobieszowskie skarby.

- Bardzo mi się podoba pomysł promowania Sobieszowa za pomocą rzeźby z naszą Kunegundą. Modne jest teraz stawianie ławeczek ze znanymi postaciami, więc dlaczego my nie mielibyśmy mieć i swojej – komentował odsłonięcie jeden z mieszkańców.

Na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli władz miasta i obywateli Jeleniej Góry, którzy bardzo chętnie fotografowali się z księżniczką. Rzeźba przyjęta została z zachwytem i na pewno będzie miejscem często odwiedzanym w Sobieszowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group