Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 7218
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Laury dla młodych fotografów z SP nr 8

Sobota, 22 maja 2021, 6:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Laury dla młodych fotografów z SP nr 8
Fot. WAC
Wczoraj (21.05) w Muzeum Karkonoskim obyła się gala wręczenia nagród w konkursie fotograficznym „Zimowe inspiracje”, które dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 zorganizowała jej Rada Rodziców.

Konkurs miał być sposobem na wartościowe wypełnienie młodzieży wolnego czasu w trakcie zdalnej edukacji wymuszonej pandemią.

Na początku stycznia dowiedzieliśmy się dzieci nie wracają do szkolnych ławek i niestety będą musiały dalej zostać w domach – mówi przewodniczący Rady Rodziców przy SP nr 8 Mariusz Synówka. - To źle wpływa na psychikę młodzieży, cały czas siedzącej w izolacji, mimo dostępu do komputera, ale jednak w domach. Szybko stwierdziliśmy, że trzeba czymś ich zająć, dać im możliwość do realizowania pasji. Dlatego wpadłem na pomysł, że konkurs fotograficzny będzie najlepszą formą takiej realizacji, bo każdy ma smartfona, którym może robić zdjęcia. To był konkurs 3-etapowy. W pierwszym należało utrwalić zimowy pejzaż, w drugim wykonać selfie w różnych miejscach, a w trzecim sfotografować kwiat w mikroujęciu

W konkursie udział wzięło 40 uczniów z klas VI - VIII zabobrzańskiej podstawówki. Z tego grona jury złożone między innymi z nauczycieli SP nr 8 i profesjonalnych fotografików ze środowiska Jeleniogórskiej Strefy Fotografii i Biura Wystaw Artystycznych nagrodziło trzy osoby oraz przyznało siedem wyróżnień i jedną nagrodę specjalną. Najwyżej oceniono zdjęcia Jakuba Ogryzka, drugie miejsce zajęła Izabela Lewińska, a trzecie Karolina Synówka. Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Różańska, Dariusz Kaźmierczak, Dominika Cuper, Dominik Balicki, Klaudia Piotrowska, Maja Kucharska, Ryszard Gościewicz i Zofia Lendzion.

Cała dziesiątka laureatów weźmie udział w warsztatach z zawodowymi fotografikami, które zaplanowane zostały w parku przy Muzeum Hauptmannów w Szklarskiej Porębie. Koordynacją warsztatów zajmie się Janina Hobgarska - znana pasjonatka fotografii, wiceprezes Związku Polskich Artystów Fotografików (Okręg Dolnośląski), była dyrektor Biura Wystaw Artystycznych. Fundatorami nagród byli m.in.: firma Fotojocker z Galerii Sudeckiej, Gmina Mysłakowice, Towarzystwo Karkonoskie, Rada Rodziców przy SP nr 8 oraz Aeroklub Jeleniogórski i Wyczynowa Szkoła Szybowcowa z Jeżowa Sudeckiego, które ufundowały loty szybowcem nad Jelenią Górą, oczywiście z możliwością wykonania zdjęć z lotu ptaka.

Wiceprezes Jeleniogórskiej Strefy Fotografii Janina Hobgarska bardzo pozytywnie wypowiadała się o poziomie prac konkursowych.

Po tych pracach, które miałam przyjemność oglądać jako jedna z jurorek widziałam świeżość, wrażliwość i piękne widzenie - mówi J. Hobgarska. - Bo fotografia to przecież jest widzenie, a nie tylko patrzenie. Myślę, że ta grupa młodzieży, która wzięła udział w konkursie ma wspaniały potencjał do prawdziwej twórczości fotograficznej.

Twoja reakcja na artykuł?

9
82%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
1
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
129
Nigdy
25%
Rzadko
44%
Czasami
19%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group