Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 2589
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: „Lato z Radiem” w Świeradowie i Polanicy

Piątek, 2 lipca 2010, 9:35
Aktualizacja: 9:36
Autor: TEJO
Jutro w izerskim kurorcie zabrzmi słynna polka, sygnał jednej z najstarszych cyklicznych audycji Programu Pierwszego Polskiego Radia anonsując jeden z dwóch dolnośląskich koncertów „Lata z Radiem”. Kolejny odbędzie się nazajutrz w Polanicy Zdroju. Obydwa prowadzić będą Roman Czejarek i Zygmunt Chajzer.

Redakcja „Lata z Radiem” tradycyjnie już, przygotowała wiele atrakcji zarówno na antenie, jak i podczas tegorocznej trasy koncertowej. We wszystkie soboty i niedziele aż do końca sierpnia Polskie Radio odwiedzi 20 miast, gdzie zagra koncerty.

Koncert w Świeradowie Zdroju zaczyna się w sobotę, o godz. 16.00. Imprezę rozpocznie sygnał „Polki-Dziadek”, następnie ze specjalnym programem dla dzieci wystąpi Pan Japa. Robert Sowa przedstawi ekipę kulinarną, z którą przygotuje jedzenie dla publiczności bawiącej się podczas imprezy. Podobny scenariusz zapowiedziano dzień później w Polanicy Zdroju. Oba wieczory uświetnią występy zespołów Wanda i Banda oraz Stachursky. Ponadto w sobotę (Świeradów) wystąpią Varius Manx, a w niedzielę Patrycja Markowska.

Jak co roku, podczas koncertów „Lata z Radiem” magicznym ruchomym studiem Polskiego Radia zaopiekuje się Sława Bieńczycka, dziennikarka radiowej Jedynki. Właśnie tam każdy ze słuchaczy będzie mógł poznać pracę radia od kulis. Każdy będzie mógł zrobić własne nagrania, pozdrowić znajomych lub przeprowadzić mini-wywiad. Wszystko będzie rejestrowane, a na zakończenie każdy z gości studia otrzyma pamiątkową płytę z własnym nagraniem.

Ciekawe atrakcje przygotowali także partnerzy „Lata z Radiem”. Ministerstwo Zdrowia zaprasza chętnych do skorzystania z nieodpłatnych porad lekarskich oraz umożliwi paniom przeprowadzenie darmowych badań mammograficznych.

We wszystkie soboty i niedziele, od rana do wieczora, na antenie Programu 1 Polskiego Radia będzie można słuchać relacji z wydarzeń tegorocznej trasy „Lata z Radiem”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group