Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 4071
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Latami unikał sprawiedliwośći

Środa, 1 września 2021, 8:03
Autor: WAC
Region: Latami unikał sprawiedliwośći
Fot. archiwum
Po 18 latach od zbrodni w ręce sprawiedliwości wpadł mężczyzna podejrzany o zabójstwo w Jeleniej Górze. Zatrzymany ukrywał się w Hiszpanii bardzo często zmieniając miejsca pobytu i tożsamość.

W sierpniu 2003 roku w Jeleniej Górze, w jednej z hurtowni budowlanych, doszło do zabójstwa. W toku czynności śledztwa ustalono dane personalne sprawców. Jednemu z nich udało się jednak zbiec z kraju. Rozpoczęły się wówczas intensywne poszukiwania o zasięgu międzynarodowym, jednak częstotliwość z jaką poszukiwany zmieniał miejsca pobytu oraz tożsamość utrudniały jego namierzenie.

Prowadzone przez lata intensywne czynności w ostatnim czasie doprowadziły do ustalenia, że poszukiwany przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze Europejskim Nakazem Aresztowania mężczyzna przebywa na terenie Hiszpanii, posługując się fałszywymi danymi personalnymi na różne osoby. Ukrywający się mężczyzna był ponadto poszukiwany listami gończymi przez Prokuraturę Okręgową we Włocławku, która zarzuca mu działalność w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się nakłanianiem i czerpaniem korzyści z prostytucji oraz Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji we Wrocławiu w związku z popełnieniem przestępstw narkotykowych na szeroką skalę.

Aby doprowadzić do schwytania poszukiwanego funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych KWP we Wrocławiu za pośrednictwem Biura Międzynarodowej Współpracy Policji nawiązali ścisłą współpracę w ramach sieci ENFAST z policją hiszpańską. Prowadzone intensywne czynności oraz bieżąca wymiana informacji pomiędzy mundurowymi z Polski i Hiszpanii doprowadziły do zatrzymania poszukiwanego w sierpniu w Walencji. Podczas zatrzymania mężczyzna po raz kolejny posłużył się fałszywymi danymi personalnymi, tym razem obywatela Polski. Jednak funkcjonariusze hiszpańscy, dzięki informacjom systematycznie przekazywanym przez policjantów z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej, nie mieli wątpliwości co do prawdziwej tożsamości mężczyzny i zatrzymali go. W chwili obecnej trwają czynności zmierzające do ekstradycji zatrzymanego.

Twoja reakcja na artykuł?

39
85%
Cieszy
3
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
4%
Złości
2
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group