Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8089
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Lalki: pamiątki z podróży

Czwartek, 27 stycznia 2022, 5:59
Autor: WAC
Karpacz: Lalki: pamiątki z podróży
Fot. Miejskie Muzeum Zabawek
Miejskie Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego w Karpaczu zaprasza do obejrzenia nowej wystawy, na której prezentowane są lalki pamiątkarskie pochodzące z całego świata. Ekspozycja jest dostępna dla zwiedzających do końca kwietnia.

Na wystawie prezentowanych jest około 200 lalek z różnych stron świata. Wiele z nich jest ubrana w charakterystyczne dla danego regionu stroje ludowe.

Większość pamiątkarskich lalek pełni jednoczesne wiele ról. Wystawione w gablotach, w plastycznym otoczeniu, tworzą kolorowy obraz, ale i panoramę znaczeń, która stanowi wyzywanie dla zwiedzających. Lalki kupione w miejscach turystycznych, odzwierciedlają charakterystyczne elementy państw, regionów czy zabytków historycznych. Produkuje się je masowo, choć na wystawie nie zabrakło unikalnych, wyjątkowych egzemplarzy. Ciekawą pamiątką jest lalka z Tybetu, przedstawiająca ludność Monba. Ta niewielka społeczność ma swój język i zamieszkuje trudno dostępne treny południowego Tybetu. A drewniana rzeźba, o kobiecych kształtach została wykonana przez afrykański lud Ashanti.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group