Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 3723
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Laboratorium Szkła coraz bliżej

Piątek, 10 maja 2019, 7:09
Aktualizacja: Sobota, 11 maja 2019, 10:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Laboratorium Szkła coraz bliżej
Fot. Przemek Kaczałko
Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze realizuje wspólny projekt z miastem Novy Bor z Czech (kraj liberecki), w ramach którego powstaje "Laboratorium szkła". Znajdą się w nim: piec do wytopu szkła, warsztaty i narzędzia. W obiekcie będą się też odbywały wykłady oraz wystawa poświęcona powojennym losom huty w Szklarskiej Porębie.

Zakończono już część budowlaną przedsięwzięcia, wkrótce przyjdzie czas na kolejne etapy inwestycji.

Budynek jest gotowy, teraz przystępujęmy do drugiego etapu - wyposażania tego obiektu - powiedziała Gabriela Zawiła, dyrektor Muzeum Karkonoskiego. - Mamy nadzieję, że od przyszłego tygodnia pojawi się ekipa wykonawców "serca" tego pomieszczenia, czyli będzie montowany piec szklarski - dodała szefowa placówki kultury znajdującej się przy ul. Matejki.

Zakłada się, że piec powstanie do końca maja, a następnie Laboratorium Szkła będzie wyposażone w drobniejsze elementy. Otwarcie laboratorium planowane jest na połowę lipca br.

Mamy najpiękniejszą kolekcję szkła w Polsce, największą wystawę szkła artystycznego w Polsce i chcemy pokazać to szkło od kuchni, stąd ta nazwa "laboratorium". Można będzie eksperymentować przy piecu, tworzyć witraże, grawerować, malować szkło - zapowiada G. Zawiła.

Wykonawcą robót budowlanych była firma Solar System sp. z o.o. z Jeleniej Góry, a wartość tej części inwestycji to niemal 1,5 mln zł. W sumie Laboratorium Szkła ma kosztować około 2,3 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
14%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group