Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5154
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KWW Zadbajmy o miasto odpowiada

Czwartek, 4 października 2018, 8:17
Aktualizacja: Piątek, 5 października 2018, 6:41
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: KWW Zadbajmy o miasto odpowiada
Fot. archiwum
Komitet Huberta Papaja "Zadbajmy o miasto" odpowiada na pytania konkurencyjnego komitetu w sprawie akcji pomocy dla jeleniogórskiego szpitala, które wczoraj zamieściliśmy na naszym portalu. Poniżej prezentujemy stanowisko w całości.

"Bardzo cieszymy się z coraz większego zainteresowania akcją pomocy dla oddziału pediatrycznego naszego szpitala. Każda pomoc jest ważna i tylko wspólnie możemy pomóc chorym dzieciom w ich leczeniu.

Prośba o pomoc ukazała się na stronie internetowej oraz profilu Facebook Moc pomocy i dotyczyła zbiórki koców, pościeli, ubranek, zabawek, pieluch, środków do pielęgnacji oraz poszukiwania sponsora zakupu farb do pomalowania kolorowych obrazów na ścianach w 3 salach.

Na apel o pomoc odpowiedziało wiele osób, między innymi Hubert Papaj, który zadeklarował zakup farb. Do pomalowania sal zgłosił się z kilkoma osobami Maciej Lercher, który już od wielu lat pomaga dzieciom w szpitalu, za każdym razem darmowo malując obrazy na ścianach.

Mając tą informacje, parę osób prywatnie postanowiło, tak jak wielu innych wystawić na sprzedaż różne rzeczy. Wspólnie też podjęliśmy decyzję, że pieniądze otrzymane ze sprzedaży prywatnych rzeczy zostaną wykorzystane do zakupu potrzebnych dla oddziału pediatrii farb, pędzli i innych elementów do malowania.

Bardzo cieszymy się, że wspólnymi siłami uda się upiększyć oddział i dzieci będą przebywały w bardziej przyjaznych warunkach. Dziękujemy Maciejowi Lercherowi i wielu innym wolontariuszom, którzy od wielu lat pomagają szpitalowi.

Jednocześnie informujemy, że nie była to zbiórka publiczna w rozumieniu przepisów prawa, tylko była to sprzedaż przedmiotów, a przekazane z tego tytułu środki pieniężne mogą zostać przeznaczone na jakikolwiek cel, a w szczególności na cel tak doniosły jak pomoc dla oddziału pediatrycznego szpitala. Działanie takie jak w/w nie stanowi zbiórki publicznej w rozumieniu przepisów prawa i nie podlega obowiązkowi zgłoszenia.

Równocześnie apelujemy do wszystkich innych osób dobrej woli o pomoc i rzeczowe wsparcie całej akcji.

Pozdrawiamy serdecznie,
Osoby uczestniczące w pomocy na rzecz oddziału pediatrii.

Twoja reakcja na artykuł?

9
45%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
15%
Złości
7
35%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group