Piątek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 7309
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kwiecista poezja w Książnicy Karkonoskiej

Środa, 25 maja 2011, 9:20
Aktualizacja: 9:20
Autor: Agrafka
Dziś o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej odbędzie się spotkanie z poetkami Wiesławą Siemaszko–Zielińską i Barbarą Pawłowicz pt. „Haiku kwitnących orchidei”. Organizatorem jest Jeleniogórski Klub Literacki.

Wiesława Siemaszko-Zielińska jest poetką, prozatorką i animatorem kultury. Pochodzi w Lublin, jednak obecnie mieszka w Jeleniej Górze. Studiowała filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. Jest członkinią Związku Literatów Polskich i Klubu Literackiego w Jeleniej Górze. Wydała już sześć tomików poetyckich oraz książkę prozatorską, a także prowadziła cykl programów literackich w regionalnej telewizji.

Swoje dzieła, recenzje książek i wywiady ze znanymi pisarzami i twórcami kultury publikowała w wielu czasopismach m.in. w „Dzienniku Bałtyckim”, „Karkonoszach”, „Kuryerze Jeleniogórskim, a także w „Liście Oceanicznym” w Toronto. Jej wiersze tłumaczone były na języki obce tj. słowacki, niemiecki, szwedzki i ukraiński. Kilkakrotnie jej twórczość prezentowana była na antenie Polskiego Radia.

Barbara Pawłowicz urodziła się we Lwówku Śląskim. Studiowała na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz na Wydziale Inżynierii Sanitarnej Politechniki Wrocławskiej. Była wieloletnim nauczycielem metodykiem biologii i ochrony środowiska w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli oraz wicedyrektorem szkoły podstawowej. W 2007 roku zadebiutowała tomikiem p.t. „Ciepłym szeptem warg”. W 2010 roku wydała tomik wierszy „Nie deptać poziomek”.

Tomik haiku to trzecie wydawnictwo tej autorki wydane w tym roku wspólnie z Wiesławą Siemaszko-Zielińską. Barbara Pawłowicz jest laureatką wielu konkursów poetyckich. Jej wiersze były drukowane w regionalnej prasie. Jest członkinią „Jeleniogórskiego Klubu Literackiego”, w którym pełni funkcję sekretarza zarządu. Uczestniczyła również w międzynarodowych Festiwalach Poezji „Poeci bez granic w Polanicy Zdroju i międzykulturowego spotkania poetów w Berlinie, gdzie jej wiersze zostały przetłumaczone na język niemiecki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group