Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 7160
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kurza afera za milion

Środa, 2 września 2020, 8:09
Aktualizacja: Czwartek, 3 września 2020, 12:50
Autor: WAC
Region: Kurza afera za milion
Fot. Archiwum/Internet
Śledczy ustalili, że 43-letni prezes jednej ze spółek działających na terenie powiatu jaworskiego wiedząc o tym, że jego firma zakończy wkrótce działalność, dokonywał zamówień brojlerów kurzych z odroczonym terminem płatności opiewających na znaczne sumy, których nigdy nie miał zamiaru uregulować.

Sprawa wyszła na jaw w grudniu ubiegłego roku, kiedy to prezes spółdzielni rolniczej z powiatu wałbrzyskiego powiadomił prokuraturę o oszustwie na kwotę przekraczającą milion złotych dokonanym na jego szkodę. Jak ustalili śledczy, 43-letni mężczyzna zarządzający jedną ze spółek działających na terenie powiatu jaworskiego, w okresie od października do grudnia 2019 r. dokonywał zamówień brojlerów kurzych z odroczonym terminem płatności. Łączna kwota zamówionego żywca kurzego była niebagatelna, bo wyniosła ponad milion złotych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że prezes wspomnianego przedsiębiorstwa wiedząc o tym, że jego firma zakończy wkrótce działalność, świadomie nie wywiązał się z zaciągniętych zobowiązań i nie uregulował należności za zamówienia.

Zebrany w toku śledztwa materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 43-letniemu prezesowi zarzutu oszustwa dotyczącego mienia o znacznej wartości. Mając na względzie wysokość wyrządzonej szkody, nadzorujący śledztwo prokurator ustanowił na rzecz pokrzywdzonej spółdzielni przymusową hipotekę, zabezpieczając mienie o łącznej wartości 860 tys. złotych w nieruchomościach będących własnością podejrzanego.

43-latek stanie wkrótce przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

13
48%
Cieszy
6
22%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
5
19%
Złości
2
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
122
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group