Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2698
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kurs na podziemną trasę turystyczną

Piątek, 30 stycznia 2015, 7:29
Aktualizacja: Sobota, 31 stycznia 2015, 8:22
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kurs na podziemną trasę turystyczną
Fot. Archiwum Jelonki.com/Mestra
W ciągu najbliższego tygodnia Miasto ogłosi konkurs na zagospodarowanie podziemi przy ul. Chełmońskiego w Jeleniej Górze. – Jestem po rozmowach z przedstawicielami Stowarzyszenia Arado z Kamiennej Góry, które nadal jest tym zainteresowane – mówi prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. – Omówiliśmy też wstępne warunki umowy dzierżawy tego obiektu na 25 lat – dodaje.

Przypomnijmy. Spółka Arado chce stworzyć w podziemiach Wzgórza Kościuszki (nieużytkowanych od 20 lat) podziemną trasę turystyczną. Po decyzji radnych o skróceniu czasu dzierżawy do 10 lat, inwestor chciał się wycofać z rozmów. Po interwencji radnego Rafała Szymańskiego, radni wycofali się z tej decyzji.

W minionym roku Miasto wykonało ekspertyzę podziemi oraz pełną dokumentację. Łączna powierzchnia obiektów podziemnych to pięć tysięcy metrów kwadratowych. Są to trzy hale oraz korytarze przedzielone drzwiami pancernymi. Po wojnie obiekt służył jako magazyny do przechowywania ryb i produktów rybnych, a następnie do 2005 roku mieściła się tam dyskoteka – najpierw Cosmos II, gdzie organizowano imprezy techno, a później „Club Underground”.

Poza planami zagospodarowania podziemi, firma Arado od lat wystawia historyczną inscenizację na Placu Ratuszowym. Taki plan ma również i w tym roku. – Arado chcem, by na święto 3 Maja do Jeleniej Góry przybyły grupy rekonstrukcyjne z ciężkim sprzętem – mówi Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group