Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5938
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kurator podsumował działania ws. reformy oświaty

Piątek, 31 marca 2017, 14:33
Aktualizacja: Sobota, 1 kwietnia 2017, 8:40
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kurator podsumował działania ws. reformy oświaty
Fot. Przemek Kaczałko
Dolnośląski Kurator Oświaty spotkał się wczoraj (30.03) z przedstawicielami placówek oświatowych naszego regionu. W debacie, która odbyła się w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Jeleniej Górze, poświęconej pracom nad wdrożeniem reformy edukacji, wzięli udział dyrektorzy szkół oraz władze samorządowe.

- Wiele się dzieje w edukacji, w związku z tym złożyłem relację z konstruowania sieci szkół. To to zadanie, z którym już finiszujemy – mówił kurator Roman Kowalczyk.

Po 31 marca dyrektorzy będą musieli usiąść do arkuszy organizacyjnych, w których będą planować pracę na kolejny rok. Była też mowa o kwalifikacjach i możliwościach szukania pracy przez nauczycieli wygaszanych gimnazjów przez specjalny portal, który jest właśnie uruchamiany przez ministerstwo.

Kurator wyraził zadowolenie z kompromisu w Jeleniej Górze, który zakłada włączenie Gimnazjum Nr 4 do Szkoły Podstawowej Nr 11. - Gdyby się okazało, że nie dogadamy się w tej sprawie, to cały projekt sieci szkół w Jeleniej Górze spaliłby na panewce i szkoły podstawowe by pęczniały, pojawiłaby się druga zmiana, a gimnazja byłyby wygaszane i nauczyciele mieliby coraz mniej pracy – zaznaczył Roman Kowalczyk.

Na Dolnym Śląsku cztery gminy nie podjęły uchwały o sieci szkół (gmina wiejska Bolesławiec, Szczytno, Lądek Zdrój i Lewin Kłodzki), ale tłumaczyły to brakiem potrzeby, bowiem w tych miejscowościach gimnazja znajdowały się w szkołach podstawowych, więc siłą rzeczy będą wygaszane. Największy problem był w powiecie trzebnickim, gdzie zdaniem kuratora nie było sporu merytorycznego, tylko polityczny i nie podjęto uchwały w tej sprawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group