Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 9971
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kundle gryzą przechodniów

Poniedziałek, 23 lutego 2009, 8:23
Aktualizacja: 8:24
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Kundle gryzą przechodniów
Fot. .........
Na agresywne mieszańce, które wyskakują z jednej z bram kamienicy przy ulicy Cieplickiej, skarżą się atakowani przez psy piesi.

– Zadzwoniliśmy na policję, ale kiedy patrol przyjechał na miejsce, psy zniknęły – pisze do nas jeden z ciepliczan. Jak przypuszcza, zwierzęta mają właściciela, który wypuszcza je z mieszkania samopas. Czworonogi bez opieki są jednak agresywne wobec przechodzących chodnikiem. Rzucają się na ludzi, warczą i próbują gryźć.

– Prosimy, aby patrole straży miejskiej częściej odwiedzały ten zakątek – sugeruje internauta. Za zwierzę, które pokąsa człowieka, odpowiedzialny jest właściciel psa. Stróże prawa mogą mu wlepić mandat, a sprawą może zająć się też sąd.

– Nieodpowiedzialny właściciel poniesie odpowiedzialność karną za taki czyn. Będzie to przestępstwo nieumyślne, popełnione przez zaniechanie i będzie ono ścigane z oskarżenia publicznego, jeśli uszkodzenia ciała będą na tyle istotne, że będą trwać ponad 7 dni. Jeśli natomiast uszkodzenia będą trwały krócej, to wówczas ściganie odbywało się będzie z oskarżenia prywatnego. Skazanie za taki czyn oznaczać będzie, że dany właściciel stanie się przestępcą, z wszelkimi związanymi z tym skutkami – tłumaczy prawniczka Jolanta Skorupska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
110
Plac Ratuszowy
10%
Plac Piastowski
56%
Wolę miejskie parki
34%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group