Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6270
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kulturalno–rowerowa Jelenia Góra AD 2011

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 5 stycznia 2011, 9:28
Aktualizacja: 10:44
Autor: TEJO
Fot. UM
Maja Włoszczowska – tym razem bez amerykańskiego uśmiechu – firmuje afisz, zapowiedź najważniejszych imprez, jakie w nadchodzących dwunastu miesiącach ożywią jeleniogórską codzienność. Poinformowano o tym na oficjalnej stronie miasta.

Hitem stycznia będzie III edycja Karkonoskiego Festiwalu Światła, która odbędzie się w weekend (14 – 16 stycznia) w Cieplicach. Festiwal to cykl wydarzeń związanych z iluminacją miasta. Impreza nie dotrze jednak do centrum Jeleniej Góry. Tu, natomiast, już w nadchodzącą niedzielę – koncert Kobranocki podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W lutym wydarzeniem nr 1 będzie Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Zoom zbliżenia”, którego areną tym razem (po zamknięciu „Marysieńki”), stanie się kino Lot. Impreza potrwa od 15 do 20 lutego, a złożą się nań warsztaty filmowe oraz cykl projekcji konkursowych. Marzec i kwiecień zioną w kalendarium pustką. Dopiero w maju sztandarowa Wiosna Cieplicka ożywi uzdrowiskową dzielnicę miasta. Szczegółów jeszcze nie podano.

Czerwiec i lipiec to miesiące dla miłośników rowerów. W dniach 4 i 5 VI zapowiedziano wyścig Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race, w tym nocne kryterium uliczne w Rynku. Zawodnicy będą ponad to ścigać się na trasie w okolicach pałacu Paulinum.

5 VI ulicami Jeleniej Góry przejedzie Parada Rowerów (ze śródmieścia aż pod Chojnik). Z kolei 25 czerwca: coś dla fanów zadań ekstremalnych: Dirt Town na placu Ratuszowym, czyli ewolucyjna jazda na rowerze ze skokami i ziemnymi przeszkodami. W lipcy (22 – 24) odbędzie Bike Adventure (trasy karkonoskie, start i meta: Park Norweski w Cieplicach), a w dniach 30 – 31 VII – Bike Maraton (start: plac Ratuszowy, meta – lotnisko).

W wakacje czeka nas tradycyjny cykl koncertów: Ratuszowe Lato (Jelenia Góra), Koncerty Promenadowe (Cieplice) oraz Cieplickie Koncerty Organowe (Kościół Zbawiciela). Wydarzeniem sierpnia będzie XXIX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych, który – po raz pierwszy od kilku lat – potrwa nieco dłużej niż weekend. Repertuaru jeszcze nie znamy, ale wiadomo, że poczyniono starania o udział najlepszych grup z Europy i świata, a to dzięki dotacji z funduszy unijnych. W dniach 20 – 21 sierpnia odbędzie się także Fire & Glass Festiwal, czyli impreza oparta na regionalnych tradycjach sztuki szklarskiej połączona z prezentacjami teatralnymi oraz filmowymi z tego kręgu tematycznego.

O 53. Wrześniu Jeleniogórskim na razie wiadomo tyle, że się odbędzie, a święto miasta zainauguruje koncert z udziałem gwiazdy polskiej estrady. Z całą pewnością plac Ratuszowy i ulice śródmieścia będą areną XXXVIII Jarmarku Staroci i Osobliwości. W planach są też Jeleniogórskie Spotkania Teatralne, choć o nich na afiszu słowa nie wspomniano.

I w zasadzie to by było na tyle. Pozostaje mieć nadzieję, że owo kalendarium uzupełnią wydarzenia mniej ważne, bo – patrząc na taką propozycję – można odnieść wrażenie, że jest mniej niż skromna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Ifka 5-01-2011 10:11
Ile Maja kasuje za swoja bużkę na zdjeciach , wczesniej miasto za usmiech Maji na plakacie grodu niby za promocje wyplaciło Maji 100 tys. pln a ona i tak innych promowala tez za niezłą kasę . Szkoda że w Maji nie ma uczuć filantropijo-patriotycznych do Jeleniej Gory i regionu.
~turysta 5-01-2011 10:43
Jak zwykle..... Jelenia Góra i wielkie ''G''
~Czarnaa 5-01-2011 12:30
~Ifka - Mai - jak już chcesz komentować!!!! A swoją drogą - nikt nie broni Ci być mistrzynią i mieć \"twarz\" w cenie. Do dzieła ~Ifka!!!!
~Togi s2 5-01-2011 12:42
Maja promuje po przez koszulke miasto Jelenią Gorę dla Jeleniogórzam , gyż w Warszawie i we Wroclawiu wystepuje w innych koszulkach reklamując na nich cos innego zwłaszcza tam gdzie sa szersze media. Czy to jest tzw. komercjalizm?
~Biker 5-01-2011 14:17
Maja nikogo i niczego nie promuje. Ona po prostu, tak jak każdy, chce mieć dużo pieniędzy i być bogata. Bardzo bym się dziwił, gdyby tego nie robiła.
Tomy M. 5-01-2011 18:36
podsumuje krótko ten plakat, bo jeżeli mamy coś oceniać to zacznijmy od tego. - zdjęcie amatorka, wartość 0 zł - skład, fatalny szablon, nowoczesny ale 5 lat temu wartość 150 zł - koncepcja graficzna wartość 0 zł - kolorystyka, PEŁNY DALTONIZM wartość nominalna: ZERO ZŁOTYCH Teraz pytanie: KTO OPRACOWAŁ TEN PLAKAT I ILE KOSZTOWAŁ TEN PROJEKT?!
~ja 5-01-2011 18:40
Tylko socjalistyczny nierób może mieć za złe osobie pracowitej i utalentowanej, że ta odnosi sukces i zarabia na siebie. Weźcie się za siebie i zorganizujcie jakąś fajną imprezę w naszym mieście. Albo chociaż potańcówkę dla sąsiadów.
~no nie 5-01-2011 20:33
Wcale bym się nie zdziwił gdyby Pani Maja dała sobie spokój z promowania JG czytając wypociny jeleniogórskich malkontentów. Ma stalowe łydy i wyniki to je zamienia na sianko. A wy malkontenci po co do pracy chodzicie? A może po prostu chodzicie do pośredniaka? (I tak pewnie psioczycie że pośredniak do was sianka nie dowozi jak np. provident)
~Tomasz S. 6-01-2011 18:47
Maja Włoszczowska w pełni zasłużyła, na to ile pieniedzy dostaje i na to za co je dostaje.., zrozumie to tylko TEN kto jazdę na rowerze pokochał.., ten kto wylewa pot, kiedy inni piją piwko w kapciach przed TV. Majka wykonuje potężna pracę, pracę przy której "Kowalski" na tydzien czasu "przytulił by" ojom... więc, warto czasem zastanowić się trochę i nie pisac głupot... Ta Dziewczyna naprawdę powoduje to, że jestemy dumni z POLSKKIEGO SPORTU... Maja, trzymam kciuki;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group