Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 6263
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kulesza i Janik najlepsi w Biegu Niepodległości

Wtorek, 11 listopada 2014, 19:47
Aktualizacja: 20:50
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kulesza i Janik najlepsi w Biegu Niepodległości
Fot. Tomasz Raczyński
W wielu miastach Polski odbywają się tradycyjne Biegi Niepodległości, w tym roku po raz pierwszy miłośnicy aktywnego trybu życia mieli okazję uczcić święto 11. listopada również w Jeleniej Górze na 10 km trasie od Placu Ratuszowego po Park Zdrojowy w Cieplicach.

Około 350 osób wzięło udział w I Biegu Niepodległości ulicami Jeleniej Góry. Punktualnie o godz. 11 spod Ratusza wystartowali miłośnicy aktywnego trybu życia, którzy mieli do pokonania trasę m.in. przez ulicę Wolności do Parku Zdrojowego - w sumie 10 km. Wielu uczestników znało już skalę trudności imprezy, tylko fragmentami różniącej się od Biegu Ludzi Teatru, który w tym roku również zadebiutował w sportowym kalendarzu stolicy Karkonoszy.

- Każde zwycięstwo cieszy. Trasa bardzo fajna, znam ją, jest łatwa, z jednym podbiegiem w okolicach zajezdni MZK - tam trzeba było zwolnić. Pogoda świetnia, bieg udany. Uważam, że każde zawody biegowe są dobrym sposobem na spędzanie wolnego dnia - powiedziała na mecie zwyciężczyni w kategorii kobiet Paulina Janik.

- Trasa jest mi dobrze znana. Mogłem dyktować swoje tempo w zasadzie od początku do końca, duże gratulacje dla młodszych kolegów, którzy bardzo długo się trzymali do 7-8 kilometra i wchodzą w mocniejsze bieganie. Moją dyscypliną jest triathlon i takie biegi traktuję jako formę przygotowania przed sezonem. Zachęcam wszystkich do aktywnego trybu życia i spędzania czasu na świeżym powietrzu - wyznał zwycięzca w kategorii mężczyzn Jakub Kulesza.

Organizatorzy pomyśleli też o młodych miłośnikach biegów. Dzieci podzielone na odpowiednie kategorie rywalizowały w Parku Zdrojowym na krótkich dystansach. Wśród najmłodszych wygrał m.in. 8-letni Oliwer Barciński, który przyznał na mecie, że uwielbia biegać na lekcjach wychowania fizycznego, ale i poza szkołą, a zwycięstwo w Biegu Niepodległości przyszło mu z łatwością.

Wyniki mężczyzn:
1. Jakub Kulesza (Jelenia Góra, Enervit Team MKS "11") - czas: 34:58
2. Paweł Drozdowski (Bielawa) - 35:28
3. Maciej Kalawski (Bolesławiec) - 36:01
Wyniki kobiet:
1. Paulina Janik (Jelenia Góra, Spartanie Dzieciom) - czas: 43:09
2. Agata Sobielga (Warszawa, Vege Cannibal Team) - 44:09
3. Monika Judka (Jelenia Góra) - 44:38.

Pełne wyniki na stronie organizatora: www.superbieg.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group