Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 6532
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ku radości potrzebujących. „Szlachetne paczki” rozdane

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 15 grudnia 2010, 8:07
Aktualizacja: 8:08
Autor: Angela
Fot. Oraganizator
Piętnaście „szlachetnych paczek” przygotowanych przez ludzi dobrej woli dla najuboższych rodzin z Jeleniej Góry i okolic w minioną niedzielę trafiło do rąk potrzebujących wytypowanych przez wolontariuszy Rady Młodych Wspólnego Miasta.

Rozdanie „szlachetnych paczek” było finałem trudnej kilkutygodniowej pracy wolontariuszy, którzy najpierw zbierali informacje o najuboższych rodzinach, a następnie dowiedzieli się, czego im potrzeba. Najczęściej rodziny prosiły o żywność, środki czystości, czasami sprzęt ADG. Dzieci w mikołajkowych paczkach oczekiwały słodyczy i zabawek.

Dokładnie takie podarunki w minioną niedzielę trafiły do ich rąk. Ofiarodawcy wybierali sobie rodzinę i na podstawie przygotowanych list, kupowali poszczególne elementy paczki do minionego piątku. W sobotę przywozili je do magazynu, a w niedzielę od godziny 10.00 młodzi ze Wspólnego Miasta przekazywali paczki do konkretnych rodzin.

Paweł Gluza z Rady Młodych Wspólnego Miasta: - Paczek było bardzo dużo. Była to głównie żywność trwała, słodycze, środki czystości oraz odzież. Nie brakowało także sprzętów AGD oraz wymarzonych przez dzieci zabawek. Rodziny, które w tym roku otrzymały pomoc, nie kryły łez wzruszenia oraz radości. Dzięki ankietom, jakie kilka tygodni wcześniej przeprowadzaliśmy, darczyńcom udało się odpowiedzieć na najpilniejsze potrzeby obdarowanych rodzin.

– Większość darczyńców zapowiedziała, że chce pomagać częściej niż raz do roku. Niektórzy pomagają wybranym przez siebie rodzinom w znalezieniu pracy, inni organizują pomoc przy najprostszych życiowych czynnościach, jak np. pójście do sklepu czy przyniesienie węgla z piwnicy – dodaje P. Gluza.

Organizatorzy dziękują parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Zabobrzu za udostępnienie magazynu, a wszystkim darczyńcom – za okazane serca.
Podziękowania należą się także wszystkim wolontariuszom, bo bez nich nie udałoby się tej akcji przeprowadzić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Marzenkaaaa 15-12-2010 9:54
ooo a co to się stało że Prystromowi nie dziękują jak zwykle ? tym razem nic nie dał ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group