Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6494
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ku pamięci pana Ryszarda

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 5 grudnia 2008, 22:46
Aktualizacja: 23:32
Autor: Mar
Fot. Mar
Dzisiaj o godzinie 20 przy przejściu dla pieszych na ulicy Bacewicz zapłonęły znicze, postawione przez rodzinę, przyjaciół i kolegów mężczyzny, który we wtorek wieczorem zginął pod kołami samochodu, gdy przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych.

Sprawa bardzo poruszyła mieszkańców tego zakątka Zabobrza, którzy na co dzień muszą w tym miejscu uciekać spod kół pędzących samochodów.
- Wieczorami, gdy nic nie widać na tym nieoświetlonym przejściu, nieraz widziałam, jak kierowca nawet nie zwalniał w tym miejscu – mówiła w dniu wypadku jedna z mieszkanek.

- Rysiek był aż do przesady rozważny, przez jezdnię przechodził tylko na pasach i co? Nie uchroniło go to przed nieszczęściem – powiedział znajomy ofiary.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz

~klient sklepu 5-12-2008 23:48
Znicze płoną już trzeci dzień.To jeden z wyrazów szacunku dla Pana Ryszarda,Świeć Panie nad jego duszą...strasznie to przykre.gorące słowa otuchy dla rodziny i najbliższych.
~kja 6-12-2008 0:15
znicze stały już tam wcześniej...
~_ojdiridirachciach___ 6-12-2008 0:33
Znicze płoną tam od dnia śmierci pieszego. Wyraźnie też zmieniło się zachowanie kierowców na tym przejściu. Zatrzymują się znacznie częściej.
~reader 6-12-2008 2:02
Jeszcze jedna ofiara źle oznakowanych ulic naszego miasta bezsensownej sygnalizacji świetlnej. W wielu przypadkach kierowcy są bezradni a piesi igrają ze śmiercią. Należy radykalnie poprawić oznakowania ,oswietlenie , i samą sygnalizacje . Wolności , Wojska Polskiego czy Jana Pawła II ulice na których jest najwięcej wypadków. Ile jeszcze tragedii trzeba by poprawić rzeczy tak ba...lne ?
~sto13krotka 6-12-2008 8:05
szkoda mi bardzo tego człowieka mimo że go nie znałam, a może by tak wgłębić się powinno w przepisy, może trzeba w te przepisy dołożyć jeden bardzo ważny szczegół, noś po godz.17 światełko odblaskowe a jeszcze lepiej kamizelkę oodblaskową , sa takie w sprzedaży, czy by nie było bezpieczniej dla nas pieszych, pomyślmy o tym
~Tee 6-12-2008 9:15
a może tak w kształcie gwiazdy Dawida albo różowego trójkąta to oznaczenie? Po 17:00 wszyscy piesi oznakowani... Okropne. To nie wina pieszego. Starsi ludzie wszyscy ubierają się na szaro i w ciemne kolory. Zabronisz im tego? A młodzież nosi dredy. Albo inne rzeczy przypisane do młodego wieku. I niech sobie nosi. To wina kierowcy, że za szybko jechał oraz tego, że tam nie było świateł sygnalizacyjnych, a przejście nie oświetlone. Chociaż... gdyby było oświetlone to on i tak by szybko jechał. A jak mu było za ciemno to mógł zwolnić.
~wiesz kto... 6-12-2008 10:12
Rysiek! Codziennie chodzę z pieseczkiem do Małgosi i wspominamy Cię. Cześć Twej pamięci!!! A do pseudo komentatorów: To nie jest prawda, że na tym przejściu nic nie widać. Jest latarnia tuż obok i światła od kompleksu Biedronki też rozjaśniają okolicę. Można zrobić zdjęcie bez lampy błyskowej i jest czytelne. To nie brak widoczności był powodem. Po prostu należy tylko wyeliminować ze społeczeństwa bandytów za kierownicą. Takich jak ten 26-letni szaleniec. Demon szybkości. Szpaner z panienkami na pokładzie i muzyką rozrywającą bębenki. Niech teraz cierpi w świadomości, że zabił. I co mnie obchodzi jego rodzina, ich problemy, kiedy nie żyje CZŁOWIEK! Mogła go wychowywać odpowiednio kiedy był na to czas. Teraz niech jedzą owoce swojego zaniedbania. A dla przestrogi: Publikować zdjęcia, dane osobowe przestępców, wszystkich, nie tylko drogowych. To są jakieś chore jaja z tą ochroną danych osobowych. OSOBOWYCH - rozumiem. Ale czemu danych BANDYCKICH? Inny potencjalny przestępca się wtedy mocno zastanowi nad każdym krokiem gdy będzie wiedział, że w razie czego będzie piętnowany i opluwany przez społeczeństwo. Jestem święcie przekonany, że kilka tygodni takiej akcji – zdjęcia, w gazetach, internecie, telewizji lokalnej - i większość idiotów zza kierownicy (i innych takoż) będzie się solidnie zastanawiała, przed kolejnym głupim krokiem.
~ 6-12-2008 10:16
Przejeżdżam tamtędy codziennie czasem po kilkadziesiąt razy, i nie zauważyłem aby tam było ciemno. Nie jest jasno jak w dzień, ale te przejście jest dobrze oznaczone i oświetlone. Do tego jest w dobrym widocznym miejscu. Tragedię będą, taka kolej rzeczy niestety. Sa ludzie myślący jak i nie.
~Spity Gonzales 6-12-2008 10:22
To smutne , że w naszym mieście zamiast montować światła na przejściach , palimy światełka przy nich.
~wiarygodny 6-12-2008 10:30
Najlepiej,żeby każdy przechodzień na głowie miał czapkę a na niej zamontowane światła pulsujące.
~ 6-12-2008 11:45
Ludzie opanujcie się. Tego feralnego dnia były bardzo dobre warunki na drodze. Bardzo dobre jak na tą porę roku oczywiście. Więc winy nie ma co szukać w pogodzie, jak i oświetleniu. Tam jest jasno i tyle. W gęstej mgle czy oblodzonej drodze jeżeli przejadę kogoś to będzie wina pogody? oczywiście, że nie. Trzeba dostosować jazdę do warunków panujących na drodze. Typ tam zapierdzielał ino miło, chyba, że jest ślepy. Mam nadzieję że dostanie najwyższy wymiar kary który i tak będzie za niski. Nie umyślne spowodowanie śmierci a co to takiego? może jazda osiedlową uliczką z 2 krotnie wiekszą prędkością, może gaz sam się nacisnął.?
~JeleniogórzaninT 6-12-2008 12:09
Wystarczy zobaczyć w jaki sposób "oświetlona" jest ulica Bacewicz, Noskowskiego i inne.Wiszą stare oprawy na zwykłe rtęciówki, które nie dają dobrego oświetlenia. Wystarczyłoby w wymienić kilka opraw na nowoczesne z odbłyśnikami i wkręcić do nich mocniejsze lampy sodowe lub metalohalogenkowe a ulica będzie o zmroku nie do poznania...Żeby tylko czytali te komentarze ludzie z Energii Pro...
~Tee 6-12-2008 14:56
Tak, powinno się publikować dane osobowe i facjaty tych, którzy jechali po pijanemu lub za szybko i spowodowali wypadek. Jakiś czas temu jedna z gazet opublikowała twarze i nazwiska takich jeżdżących po pijanemu, którym zabrano prawo jazdy. Szkoda, że nie ma już tego zwyczaju. Może to pomogłoby na chęć piratowania na drodze.
~Tee 6-12-2008 15:34
Też ich juz nie lubię :-)
~do wiesz kto 6-12-2008 15:58
Zginął człowiek - masz rację, to dramat dla rodziny i przyjaciół. Odpowiedzialność i wina kierowcy niepodważalna. Lecz lekceważenie poczucia winy i zobojetnienei na rodzinę sprawcy to już przesada. W takim wypadku, cztm różnisz się od tego, który spowodował wypadek i zabił człowieka. ON też zlekceważył oprócz przepisów ruchu drogowego czyjąś wolność oraz życie. Zanim więc zaczniesz pisać, zastanów się jak by to wyglądało, gdybyś był po drugiej stronie. Szacunek i wyrazy współczucia dla rodziny ofiary.
~Tee 6-12-2008 16:57
Poza tym sądzę, że najwyższy czas pobudować w Jeleniej Górze przejścia podziemne w najbardziej ruchliwych miejscach, tak jak to jest np. we Wrocławiu. Koszt większy, ale i bezpieczeństwo większe, a może będzie to panaceum na korki w mieście.
~ 6-12-2008 18:01
Bardzo żałuję, że nie ma wśród nas Pana Ryszarda, poczciwego, wesołego człowieka. Nieodżałowana strata! Winę ponosi nieodpowiedzialny d...l. który popisywał się przed swoją panną! Jak można być takim d...lem i w takim m-cu, zapieprzać z taką prędkością! Przecież można było tego uniknąć!
~Maślana 6-12-2008 19:59
~ 6-12-2008 20:55
Wstyd mi za Was wszystkich . Nie macie za grosz taktu . Artykuł poświęcony jest jego pamięci a Wy dalej się wyzywacie . Pokój Jego duszy.
~Tee 6-12-2008 22:23
Nikogo tutaj nie wyzwałem. Napisałem tylko o przejściach podziemnych (i wcale nie miałem na myśli przejścia do podziemi!).
~To Ja ... 6-12-2008 22:23
Szkoda nam wszystkim Pana Ryszarda,. ale znając życie otej porze roku wszyscy chodzą ubrani " w szaruge " tzn. jaka pogoda taki też ubiór. A jeśli wszyscy będziemy o takich porach roku jak jesień i zima chodzić ubrani na jasno to do tragedii nie będzie dochodzić. Pomyślmy jak przechodzień jest ubrany na czarno lub na ciemno i oślepi nas jadący z naprzeciwka samochód to nic nie widać i do tragedii dochodzi. Więc gdyby Pan Ryszard był ubrany na jasno i prędkość była mniejsza to do tragedii by nie doszło.
~do osoby z 16:57 i 22:23 06.12.2008 7-12-2008 6:40
Dobrze byłoby gdybyś nie używał mojego nicka, którego używałam tutaj od początku. Nie protestowałam przy Twojej wypowiedzi z 16:57 (06:03.08), bo akurat zgadzam się z tym co napisałeś, ale proszę nie podpisuj się już więcej "Tee". Wymyśl sobie inny nick. Tee
~Tee do osoby z godz. 06:40 7-12-2008 13:21
To co piszesz, to szczyt chamstwa i tupetu! Używałem nicka "Tee" na długo, zanim Ty się pojawiłeś na tym forum. Później nie protestowałem, bo uważałem, że i tak mnie nie posłuchasz, ale zarzucanie mi, że to ja używam Twojego nicka, to już lekka przesada! Mogę Ci udowodnić, że to ja wymyśliłem tego nicka - Tee to akronim od pewnych ważnych dla mnie słów. Dlatego znajdź sobie własnego nicka, a nie podszywaj się bezczelnie pod wypowiedzi innych osób! Pozdrawiam Tee
~do osoby z 13:21 7-12-2008 14:51
Jeżeli jest tak jak mówisz, to powiedz, kiedy użyłeś go po raz pierwszy. Podaj datę lub przynajmniej miesiąc i rok. To jest do sprawdzenia. Przecież dodawanie daty do komentarza jest chyba automatyczne. Wtedy okaże się kto był pierwszy. Jeżeli jesteś tu przede mną i miałeś wcześniej nick Tee, to w żadnym wypadku nie będę go używać. Jeżeli zobaczyłeś, że ktoś używa Twojego nicka, to mogłeś protestować już o wiele wcześniej. Gdybyś protestował, to na pewno zmieniłabym swój nick. Pozdrawiam. Tee.
~Tee do osoby z godz. 14:51 7-12-2008 15:52
Zgodziłbym się na Twoją propozycję pod warunkiem, że Ty zrobisz to pierwszy. Nie mam zamiaru podawać Ci takich danych, mając podejrzenie, że Ty wykorzystasz później tę informację i sam podasz, że to własnie Ty zacząłeś wtedy używać tego nicka. Mam natomiast inną propozycję: niech każdy z nas napisze, dlaczego zdecydował się na taki nick, czyli z jakiego powodu wybrał takie a nie inne litery. Wtedy okaże się, kto sensowniej udokumentuje to i dla kogo taki nick jest ważniejszy. Jak ktoś z nas nie będzie w stanie podać sensownego uzasadnienia wyboru nicka, to też mniej straci, gdy go będzie musiał zmienić na inny. Zgoda? Wydaje mi się, że jest to rozsądna propozycja. Pozdrawiam Tee
~ 7-12-2008 21:37
Najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny Pana Rysia, który był wspaniałym człowiekiem, nie raz robiłam zakupy w warzywniaczku. Jestem kierowcą i jadąc przez to skrzyżowanie przepisowo (40 na godzinę) nie darady nie zauważyć pieszego. Ten człowiek, który zabił Pana Rysia powinien dostać dożywocie a najlepiej praca w kamieniołomach bo w więzieniu byłoby mu za dobrze. I takim dają prawo jazdy. Naprawdę wielka strata i niesprawiedliwość. [*] [*] [*]
~Sabath 7-12-2008 22:38
[*] może niektórych zatrzyma i choćby troszkę pomyślą ...
~Tee do sobowtóra 8-12-2008 0:39
Widzę, że zatkało Cię? I dobrze, nie odzywaj się więcej, jak nie potrafisz nawet sam sobie znaleźć nicka. Dobrze że w końcu udało mi się przemówić Ci do rozsądku i mam nadzieję, że następnym razem trochę pomyślisz, zanim zabierzesz komuś nicka! Tee
~do osoby z 00:39 08.12.2008 8-12-2008 20:39
Stylistykę wypowiedzi też można porównać, nie tylko niewidoczny dla innych numer IP, z którego ukazuje się tylko *.adsl.tpnet.pl, a resztę widzi tylko Pan Moderator. TeeBezNicka (dawniej Tee).

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group