Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 6280
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto wyrzuca ziemię i gruz przy Rakownicy?

Niedziela, 7 lipca 2013, 7:55
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 lipca 2013, 6:20
Autor: Mea
Jelenia Góra: Kto wyrzuca ziemię i gruz przy Rakownicy?
Fot. Mea
– Niedawno zauważyłem samochody, z których wysypywane są odpady na parking przy Rakownicy – alarmuje pan Andrzej z Jeleniej Góry. – Nie wydawaliśmy żadnego pozwolenia na ich składowanie – informuje Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze, który jest zarządcą tego terenu.

– Sprawa jest nam znana. Ktoś nielegalnie to wysypał. Zgłosiliśmy to straży miejskiej i policji – powiedział Ireneusz Taraszkiewicz.

Odpady przeszkadzają również okolicznym działkowcom. – Wygląda na to, że zostało tu opróżnionych z piachu i gruzu ok. 20 wywrotek. Szkoda tego terenu, który kiedyś tętnił życiem. Wąska droga dojazdowa zarasta, więc gdy przyjeżdżałem na działkę z przyczepą, zawsze wykręcałem właśnie na tym parkingu. Teraz nie ma gdzie zawrócić – mówi pan Andrzej.

Straż Miejska w Jeleniej Górze bada tę sprawę. – Ok. tydzień temu otrzymaliśmy pierwsze zgłoszenie o składowaniu ziemi i gruzu na parkingu przy Rakownicy. Zgłosiliśmy sprawę również do jeleniogórskiego Wydziału Gospodarki Komunalnej. Obecnie ustalamy kto jest sprawcą – poinformował Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group