Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 6387
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kto wybuduje trzeciego Orlika?

Sobota, 21 sierpnia 2010, 11:50
Aktualizacja: 11:52
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kto wybuduje trzeciego Orlika?
Fot. Angela
Wczoraj miasto ogłosiło przetarg na budowę trzeciego Orlika dla Jeleniej Góry czyli kompleksu boisk sportowych wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej nr 13. W ramach inwestycji pojawią się tam boiska do piłki nożnej oraz wielofunkcyjne z wyposażeniem do piłki koszykowej, ręcznej i siatkowej. Pierwsze mecze zostaną tam rozegrane jeszcze w tym roku.

Kompleks boisk przy ulicy Piotra Skargi 19 ma być ostatecznie gotowy do 30 listopada br. Firmy zainteresowane realizacją tej inwestycji mogą składać oferty do trzeciego września br. Koszt tego zadania to około milion złotych. Pieniądze na ten cel będą pochodziły z budżetu państwa, województwa dolnośląskiego i miasta Jelenia Góra.

Do zadań wykonawcy będzie należało m.in. wybudowanie boiska do piłki nożnej ze sztuczną trawą o wymiarach 30m x 60m i powierzchni 1800m kw. oraz boiska wielofunkcyjnego o wymiarach19,1m x 32,1m i powierzchni 613,11m kw. z poliuretanową nawierzchnią. Cały kompleks zostanie ogrodzony i oświetlony 10 projektorami. Wybudowane zostaną też nowe chodniki w ciągach komunikacyjnych z kostki brukowej.

Jelenia Góra jest jedynym miastem na Dolnym Śląsku, które będzie posiadało trzy Orliki. Pieniądze na trzeci kompleks boisk przypadł bowiem stolicy Karkonoszy z puli Lubina, który wycofał się z budowy boisk u siebie. Na Dolnym Śląsku w tym roku postanie łącznie 153 Orlików.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1030
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group