Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8792
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Kto przywiezie dary?

Środa, 18 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 19 kwietnia 2007, 13:54
Autor: DOB
Kotlina Jeleniogórska: Kto przywiezie dary?
Fot. Archiwum
Ponad 13 ton żywności czeka na najuboższych jeleniogórzan, ale nie ma kto jej dostarczyć do stolicy Karkonoszy.

– Zwracamy się do firm z prośbą o pomoc – mówi Janusz Jędraszko, szef Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych. – Dary są w Banku Żywności we Wrocławiu. Musimy je przywieźć do końca kwietnia. Być może jest firma, która wysyła samochody z towarem do stolicy Dolnego Śląska. Jeśli wracają puste, mogłyby przywieźć nam jedzenie.

Jak twierdzi Janusz Jędraszko, nie ma obawy, że jedzenie przepadnie, bo pomoc zaoferował prezydent Marek Obrębalski. – Jeśli nie znajdziemy przewoźnika, prezydent znajdzie pieniądze na pokrycie kosztów wyjazd, ale to ostateczność – mówi. To ok. 500-600 złotych.

We wrocławskich magazynach do odebrania są mleko, ser żółty, ser topiony, cukier, kasza, mąka i płatki kukurydziane. Dary zostaną podzielone na paczki, które trafią do członków stowarzyszenia oraz najuboższych rodzin, wytypowanych przez ośrodek pomocy społecznej. W pierwszej kolejności będą brane pod uwagę matki samotnie wychowujące dzieci.

Jak powiedział Janusz Jędraszko, pomoc Banku Żywności we Wrocławiu wystarczy dla ok. 500 rodzin. Dary będą wydawane w maju na dworze Czarne, w piątki i soboty w godzinach 10-14.
Kto może pomóc stowarzyszeniu, proszony jest o kontakt z Januszem Jędraszką, tel. 0 504 289 413.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group